Przejdź do paska narzędzi

Słuchaj Izraelu Pan jest Twoim Bogiem

Wyznawcy Tory, wyznawcy Judaizmu w Nowym Yorku upominają w sposób ultimatywny swoich niewiernych Braci w Izraelu.

Pan Jest Twoim Bogiem Izraelu.

Treść dziesięciu przykazań w całości (na podstawie Biblii Tysiąclecia, Pwt 5,06-21):

”Jam jest Pan, Bóg twój, który cię wyprowadził z ziemi egipskiej, z domu niewoli.

Nie będziesz miał bogów innych oprócz Mnie.
Nie uczynisz sobie posągu ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko albo na ziemi nisko, lub w wodzie poniżej ziemi.
Nie będziesz oddawał im pokłonu ani służył. Bo Ja jestem Pan, Bóg twój, Bóg zazdrosny, karzący nieprawość ojców na synach w trzecim i w czwartym pokoleniu — tych, którzy Mnie nienawidzą, a który okazuje łaskę w tysiącznym pokoleniu tym, którzy Mnie miłują i strzegą moich przykazań.

Nie będziesz brał imienia Pana, Boga twego, do czczych rzeczy, bo nie dozwoli Pan, by pozostał bezkarny ten, kto bierze Jego imię do czczych rzeczy.

Będziesz zważał na szabat, aby go święcić, jak ci nakazał Pan, Bóg twój.
Sześć dni będziesz pracował i wykonywał wszelką twą pracę, lecz w siódmym dniu jest szabat Pana, Boga twego. Nie będziesz wykonywał żadnej pracy ani ty, ani twój syn, ani twoja córka, ani twój sługa, ani twoja służąca, ani twój wół, ani twój osioł, ani żadne twoje zwierzę, ani obcy, który przebywa w twoich bramach; aby wypoczął twój niewolnik i twoja niewolnica, jak i ty.
Pamiętaj, że byłeś niewolnikiem w ziemi egipskiej i wyprowadził cię stamtąd Pan, Bóg twój, ręką mocną i wyciągniętym ramieniem: przeto ci nakazał Pan, Bóg twój, strzec dnia szabatu.

Czcij swego ojca i swoją matkę, jak ci nakazał Pan, Bóg twój, abyś długo żył i aby ci się dobrze powodziło na ziemi, którą ci daje Pan, Bóg twój.

Nie będziesz zabijał.

https://www.youtube.com/watch?v=Pj-6XFbbesI

Gigantyczny protest amerykańskich Żydów przeciw Izraelowi.

Nie będziesz cudzołożył.

Nie będziesz kradł.

Jako świadek nie będziesz mówił przeciw bliźniemu twemu kłamstwa.

Nie będziesz pożądał żony swojego bliźniego. Nie będziesz pragnął domu swojego bliźniego ani jego pola, ani jego niewolnika, ani jego niewolnicy, ani jego wołu, ani jego osła, ani żadnej rzeczy, która należy do twojego bliźniego”.

Pan jest Twoim Obroncą.

Dosyć walki o Pokój tak aby kamień na kamieniu nie został w Syrii.

Image result

Syrian War Could Turn on the Battle for Aleppo – The New York Times

The New York Times675 × 450Search by image

Heavily damaged buildings in the Saif al Dawle neighborhood of Aleppo in 2012, when rebel groups seized its eastern half and the government responded with …

PanjestTwoimBogiemIzraelu!

Tragiczna Wielkanoc 1943…

Tragiczna Wielkanoc 1943…Na kilka dni przed Palmową Niedzielą 1943 Niemcy rozpoczynają publikację nazwisk polskich oficerów i policjantów zamordowanych na Wschodzie. Na Wielki Poniedziałek ( 19 kwietnia) została wyznaczona data likwidacji warszawskiego getta. Wielkanoc 1943 roku była tak samo ciepła i pogodna jak tegoroczna. To były prawdziwie tragiczne święta…

*
ODEZWA ŻYDOWSKIEJ ORGANIZACJI BOJOWEJ
Warszawa, ghetto 23 kwietnia 1943.
Polacy, Obywatele, Żołnierze Wolności.
Wśród huku armat, z których armia niemiecka wali do naszych domów, do mieszkań naszych matek, dzieci i żon.
Wśród turkotu karabinów maszynowych, które zdobywamy w walce na tchórzliwych żandarmach i S.S.-owcach.
Wśród dymu pożarów i kurzu krwi mordowanego ghetta Warszawy – my – więźniowie ghetta – ślemy Wam bratnie, serdeczne pozdrowienia.
Wiemy, że w serdecznym bólu i łzach współczucia, że z podziwem i trwogą o wynik tej walki przyglądacie się wojnie, jaką od wielu dni toczymy z okrutnym okupantem.
Lecz wiedzcie także, że każdy próg ghetta jak dotychczas, tak i nadal będzie twierdzą; że może wszyscy zginiemy w walce, lecz nie poddamy się; że dyszymy jak i Wy żądzą odwetu i kary za wszystkie zbrodnie wspólnego wroga.
Toczy się walka o Waszą i naszą Wolność.
O Wasz i nasz – ludzki, społeczny, narodowy – honor i godność. Pomścimy zbrodnie Oświęcimia, Treblinki, Bełżca, Majdanka.
Niech żyje braterstwo broni i krwi Walczącej Polski!
Niech żyje Wolność!
Śmierć katom i oprawcom!
Niech żyje walka na śmierć i życie z okupantem!
ZYDOWSKA ORGANIZACJA BOJOWA
*

Z przemówienia do kraju premiera generała Władysława Sikorskiego:

Ludność żydowska, doprowadzona do rozpaczy, stawiła bohaterski opór zbrojny. Od tego czasu walka trwa. Terkot karabinów maszynowych, wybuchy bomb, pożary ściągnęły w pobliże ludność warszawską, która przejęta zgrozą pomaga, gdzie może i jak może, nieszczęsnym ofiarom nieznanego w dziejach barbarzyństwa.
Dziękuję Rodakom w imieniu Rządu oraz własnym za ten szlachetny odruch. Proszę ich o użyczenie wszelkiej pomocy i ochrony mordowanym, a równocześnie piętnuję wobec całej, zachowującej zbyt długo milczenie ludzkości, te wszystkie okrucieństwa.
Londyn, 4 maja 1943r.

*
Z korespondencji i zapisów w dzienniku Wilma Hosenfelda kapitana Wehrmachtu:

Do żony i dzieci / Warszawa 5 maja 1943
Kochana Annemie, Kochane Dzieci-
…Najważniejsze wydaje się być powstanie w getcie, gdzie toczy się prawdziwa wojna z użyciem artylerii, czołgów, z zabitymi i rannymi. Część getta płonie (…)

Zapis w dzienniku (Warszawa) 16 czerwca 1943
Teraz wykończono ostatnich mieszkańców getta. Pewien SS-Sturmfurhrer chełpił się tym, jak to strzelali do Żydów skaczących z płonących domów. Całe getto jest jednym pogorzeliskiem. Tak chcemy wygrać wojnę. Sprowadziliśmy na siebie niedającą się zmyć hańbę, wieczną klątwę. Nie zasługujemy na jakąkolwiek łaskę, wszyscy jesteśmy współwinni. Wstydzę się wychodzić na miasto, każdy Polak ma prawo spluwać na nasz widok. Codziennie giną od strzałów niemieccy żołnierze, a będzie jeszcze gorzej i nie mamy prawa się uskarżać. Na nic innego nie zasłużyliśmy. Z każdym dniem czuję się tu coraz bardziej nieswojo.

**
Źródła:
www.izrael.badacz.org
Wilm Hosenfeld „ Staram się ratować każdego”
Zdjęcie : ulotka ŻOB
*
Wilm Hosenfeld – niemiecki oficer, patriota i katolik. Już z początkiem rozpoczęcia wojny przeciwko Polsce, w 1939 roku dostrzegał zło hitleryzmu. Jego zapisy i listy do ukochanej żony i dzieci są świadectwem, że po drugiej stronie również byli uczciwi ludzie. Pomagał Żydom i ukrywał Polaków. Potrafił w niemieckim mundurze służyć do mszy polskiemu księdzu na zakonspirowanej rocznicy święceń kapłańskich. Zginął w sowieckiej niewoli, skazany na 25 lat więzienia. W tamtych czasach był niepotrzebnym nikomu bohaterem. 1 października 2007 został pośmiertnie odznaczony przez sp. prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski.

Image result for warszawa wielkanoc 1943

Może Ci się również spodoba

6 komentarzy

 1. Sao Paulo pisze:

  Kiedy tak oglądałam film „Protest amerykańskich Żydów przeciwko Izraelowi”, to nieodparcie nasuwało mi się pytanie , które ma swoje źródło w innych przekazach ortodoksyjnych Żydów – A CO Z GOJAMI??? Gdzie ich umieścili by owi ortodoksyjni Żydzi??

  Ortodoksyjni Żydzi potępiają innych Żydów (nie oszukujmy się, również ortodoksyjnych , bogatych, którzy w czasie II WŚ uciekli ze swoimi pieniędzmi i brylantami do Szwajcarii i…również do USA i do NY oraz syjonistów) tylko czy ktoś się potrafi rozeznać którzy to którzy??? Konia z rzędem temu kto mi to wyjaśni jak ich odróżnić!!
  Jedni potępiają drugich, że ich młodzież nie może spokojnie studiować Tory, drudzy stosują się ściśle do przykazań Talmudu, a jedni i drudzy czekają na przyjście Mesjasza, który ześle wszystkie plagi egipskie na Gojów

  A niestety i obecnie sami sobie takich sprowadziliśmy do Polski jak Bnai Brith organizację Chabad Lubawicz, których GURU i najważniejsza osobą, jest ich ostatni rebe – Menachem Mendel Schneerson

  [youtube https://www.youtube.com/watch?v=doBK-39qsgU&w=560&h=315%5D

  Ortodoksyjni Żydzi szokujące! posłuchaj!

  Opublikowany 26 paź 2013
  Jest to fragment z książki; ks. Waldemar Chrostowski – ”Kościół, Żydzi, Polska”
  artykuł
  ”Za to, że są katolikami”
  http://swidnica.gosc.pl/doc/1288889.Z

  [youtube https://www.youtube.com/watch?v=_NaP5yOzDME&w=560&h=315%5D

  Jeniec Auschwitz Mówi Prawdę o Żydach

  http://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2014/02/Talmud-zdemaskowany.pdf

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/talmud-obnazony-wedlug-czcigodnego-i-b-pranaitis-2015-11

  https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Jewish_messiah_claimants

  http://themillenniumreport.com/2016/03/turkeys-donmeh-jewry-and-their-sabbatean-roots/

  http://lauder.lodz.pl/index2.php?option=com_content&do_pdf=1&id=262

  http://www.talmud.pl/pdf/cohen_talmud_wst%C4%99p.pdf

  PS. Jeżeli ktoś poddawał by w watpliwość treści na polskich portalach, to zapewniam, że można znaleźć te treści w oryginalnych opracowaniach talmudu w wersji angielskojęzycznej i na stronach żydowskich

  Miałam w innym komputerze bogaty zbiór informacji na ten temat ale chwilowo niedostępny, a obecnie jakoś dziwnie w internecie ciężko znaleźć. Myślę, że z czasem odnajdę i umieszczę

 2. Sao Paulo pisze:

  Albatrosie, wysłałam komentarz, który jest prawdopodobnie w moderacji u Ciebie. Komentarz 27996

 3. Sao Paulo pisze:

  Ciekawe, że ten krótki nic nie znaczący komentarz ukazał się natychmiast, natomiast tamten z linkami i merytorycznie odnoszący się do Żydów znowu wystrzeliło w eter.
  Jeżeli u Ciebie nie ma w moderacji, to znaczy tyle, ze istnieje tutaj szlaban i cenzura na Żydów bo to któryś już mój komentarz o tej tematyce, który nie może się ukazać.
  Pozdrawiam

 4. cisza1 pisze:

  @Sao Paulo @ Albatros

  Moje refleksje:
  Podobnie, jak w Polsce pomieszane są pojęcia, np. partię socjalistyczną często nazywa się prawicową, prawicowe zaś nacjonalistycznymi, faszystowskimi, tak i trudno jest połapać się w grupach „ortodoksyjnych” Żydów w USA, Izraelu i gdziekolwiek.

  Poznałam nieco te rzeczywistości.
  Mieszkałam ( raz nawet dłuższy czas ) tuż na przeciwko szkoły rabinistycznej w Izraelu.
  Obok wykładów Tory (Pięcioksięgu) głównym i podstawowym przedmiotem studiów jest tam Talmud. O tym mówią mniej.
  Cały ten obszar szkolnictwa jest finansowany przez państwo a rabini są utrzymywani z budżetu.
  W Knessecie również obowiązuje weryfikacja projektów ustaw, praw etc.przez rabinat / judaistyczny /.

  Dla mniej zorientowanych:
  Talmud to komentarz do Pięcioksięgu Mojżeszowego czyli obowiązujące zasady judaizmu.
  Talmud nie jest świętą księgą ma jednak moc obowiązującą dla ortodoksyjnego żyda w kwestiach kultu, ubioru, odżywiania się, prawa cywilnego i karnego, obowiązującego w żydowskiej wspólnocie.

  Jednak przemawiając publicznie wyznawcy Judaizmu chętnie powołują się tylko na Torę (filmik) a nie Talmud. Jest to wygodne ze wzgl. na wrogie gojom treści Talmudu. Przemilczenie zaciemnia przekaz zamieszczonego filmu z Manhattanu.
  Są też w USA grupy opierające swą wiarę tylko na Torze ale nie nazywają się ich judaistycznymi ale mozaistycznymi. Dla rozróżnienia.

  Podobnie stało się a propo’s przekazów medialnych o powstaniu w Getcie. Pisze się tylko o ŻOB a tymczasem była to mniejszość socjalistyczna w Getcie. Siłą bojową był ŻZW. Zamilczany całkowicie.

  „Żydowska Organizacja Bojowa wywodząca się z socjalistycznego Bundu i kojarzona z Markiem Edelmanem zagarnęła niemal całkowicie pamięć o Żydowskim Związku Wojskowym, w którego skład wchodzili często Żydzi będący oficerami i żołnierzami Wojska Polskiego.”

  Więcej tutaj:
  http://prawy.pl/49500-edelman-i-jego-klamstwo-o-powstaniu-w-getcie-warszawskim/

 5. Sao Paulo pisze:

  Bardzo proszę usuń moje ostatnie trzy komentarze bo sa w tym momencie bezprzedmiotowe

 6. Sao Paulo pisze:

  @Cisza, @Albatros

  Bardzo słuszne i cenne uwagi

  Niektórzy nazywają Talmud takim żydowskim katechizmem

  „Jednak przemawiając publicznie wyznawcy Judaizmu chętnie powołują się tylko na Torę (filmik) a nie Talmud. Jest to wygodne ze wzgl. na wrogie gojom treści Talmudu. Przemilczenie zaciemnia przekaz zamieszczonego filmu z Manhattanu.”

  To prawda. I dlatego nie jest łatwo znaleźć te wypowiedzi „u źródła”. Mam gdzieś zadołowane w zasobach archiwum strony, które zarchiwizowałam, ponieważ chciałam w jakiś sposób nauczyć się ich odróżniać wraz z interpretacją i omówieniem poszczególnych ksiąg Talmudu i bogatą bibliografią Schnerssona. Oj nienawidzi on gojów!

  Swoiste przeobrażenie obchodów rocznicy wyzwolenia Auschwitz nastąpiło w 2015r w 70 rocznicę.
  Myślę, że wtedy, w tamtym roku zostało to coroczne upamiętnienie przejęte właśnie przez syjonistów.
  Zjechali się najbogatsi Żydzi

  (http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/14,114912,17317114,Zakonczyla_sie_glowna_czesc_obchodow_70__rocznicy.html)

  Patronat objął Światowy Kongres Żydów, a wcześniejsze skromne marsze tych, którzy przeżyli obozy zostały zastąpione uroczystością z wielkim przepychem z olbrzymim namiotem nad bramą, z udziałem najbogatszych Żydów, oczywiście nie tylko ich ale…. Pozornie nic się nie zmieniło ale dla wnikliwego obserwatora było oczywiste, że „weszło nowe”- neokonserwatyzm???

Dodaj komentarz: