Słuchaj Izraelu Pan jest Twoim Bogiem

You may also like...

6 komentarzy

 1. Sao Paulo napisał(a):

  Kiedy tak oglądałam film „Protest amerykańskich Żydów przeciwko Izraelowi”, to nieodparcie nasuwało mi się pytanie , które ma swoje źródło w innych przekazach ortodoksyjnych Żydów – A CO Z GOJAMI??? Gdzie ich umieścili by owi ortodoksyjni Żydzi??

  Ortodoksyjni Żydzi potępiają innych Żydów (nie oszukujmy się, również ortodoksyjnych , bogatych, którzy w czasie II WŚ uciekli ze swoimi pieniędzmi i brylantami do Szwajcarii i…również do USA i do NY oraz syjonistów) tylko czy ktoś się potrafi rozeznać którzy to którzy??? Konia z rzędem temu kto mi to wyjaśni jak ich odróżnić!!
  Jedni potępiają drugich, że ich młodzież nie może spokojnie studiować Tory, drudzy stosują się ściśle do przykazań Talmudu, a jedni i drudzy czekają na przyjście Mesjasza, który ześle wszystkie plagi egipskie na Gojów

  A niestety i obecnie sami sobie takich sprowadziliśmy do Polski jak Bnai Brith organizację Chabad Lubawicz, których GURU i najważniejsza osobą, jest ich ostatni rebe – Menachem Mendel Schneerson

  [youtube https://www.youtube.com/watch?v=doBK-39qsgU&w=560&h=315%5D

  Ortodoksyjni Żydzi szokujące! posłuchaj!

  Opublikowany 26 paź 2013
  Jest to fragment z książki; ks. Waldemar Chrostowski – ”Kościół, Żydzi, Polska”
  artykuł
  ”Za to, że są katolikami”
  http://swidnica.gosc.pl/doc/1288889.Z

  [youtube https://www.youtube.com/watch?v=_NaP5yOzDME&w=560&h=315%5D

  Jeniec Auschwitz Mówi Prawdę o Żydach

  http://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2014/02/Talmud-zdemaskowany.pdf

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/talmud-obnazony-wedlug-czcigodnego-i-b-pranaitis-2015-11

  https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Jewish_messiah_claimants

  http://themillenniumreport.com/2016/03/turkeys-donmeh-jewry-and-their-sabbatean-roots/

  http://lauder.lodz.pl/index2.php?option=com_content&do_pdf=1&id=262

  http://www.talmud.pl/pdf/cohen_talmud_wst%C4%99p.pdf

  PS. Jeżeli ktoś poddawał by w watpliwość treści na polskich portalach, to zapewniam, że można znaleźć te treści w oryginalnych opracowaniach talmudu w wersji angielskojęzycznej i na stronach żydowskich

  Miałam w innym komputerze bogaty zbiór informacji na ten temat ale chwilowo niedostępny, a obecnie jakoś dziwnie w internecie ciężko znaleźć. Myślę, że z czasem odnajdę i umieszczę

 2. Sao Paulo napisał(a):

  Albatrosie, wysłałam komentarz, który jest prawdopodobnie w moderacji u Ciebie. Komentarz 27996

 3. Sao Paulo napisał(a):

  Ciekawe, że ten krótki nic nie znaczący komentarz ukazał się natychmiast, natomiast tamten z linkami i merytorycznie odnoszący się do Żydów znowu wystrzeliło w eter.
  Jeżeli u Ciebie nie ma w moderacji, to znaczy tyle, ze istnieje tutaj szlaban i cenzura na Żydów bo to któryś już mój komentarz o tej tematyce, który nie może się ukazać.
  Pozdrawiam

 4. cisza1 napisał(a):

  @Sao Paulo @ Albatros

  Moje refleksje:
  Podobnie, jak w Polsce pomieszane są pojęcia, np. partię socjalistyczną często nazywa się prawicową, prawicowe zaś nacjonalistycznymi, faszystowskimi, tak i trudno jest połapać się w grupach „ortodoksyjnych” Żydów w USA, Izraelu i gdziekolwiek.

  Poznałam nieco te rzeczywistości.
  Mieszkałam ( raz nawet dłuższy czas ) tuż na przeciwko szkoły rabinistycznej w Izraelu.
  Obok wykładów Tory (Pięcioksięgu) głównym i podstawowym przedmiotem studiów jest tam Talmud. O tym mówią mniej.
  Cały ten obszar szkolnictwa jest finansowany przez państwo a rabini są utrzymywani z budżetu.
  W Knessecie również obowiązuje weryfikacja projektów ustaw, praw etc.przez rabinat / judaistyczny /.

  Dla mniej zorientowanych:
  Talmud to komentarz do Pięcioksięgu Mojżeszowego czyli obowiązujące zasady judaizmu.
  Talmud nie jest świętą księgą ma jednak moc obowiązującą dla ortodoksyjnego żyda w kwestiach kultu, ubioru, odżywiania się, prawa cywilnego i karnego, obowiązującego w żydowskiej wspólnocie.

  Jednak przemawiając publicznie wyznawcy Judaizmu chętnie powołują się tylko na Torę (filmik) a nie Talmud. Jest to wygodne ze wzgl. na wrogie gojom treści Talmudu. Przemilczenie zaciemnia przekaz zamieszczonego filmu z Manhattanu.
  Są też w USA grupy opierające swą wiarę tylko na Torze ale nie nazywają się ich judaistycznymi ale mozaistycznymi. Dla rozróżnienia.

  Podobnie stało się a propo’s przekazów medialnych o powstaniu w Getcie. Pisze się tylko o ŻOB a tymczasem była to mniejszość socjalistyczna w Getcie. Siłą bojową był ŻZW. Zamilczany całkowicie.

  „Żydowska Organizacja Bojowa wywodząca się z socjalistycznego Bundu i kojarzona z Markiem Edelmanem zagarnęła niemal całkowicie pamięć o Żydowskim Związku Wojskowym, w którego skład wchodzili często Żydzi będący oficerami i żołnierzami Wojska Polskiego.”

  Więcej tutaj:
  http://prawy.pl/49500-edelman-i-jego-klamstwo-o-powstaniu-w-getcie-warszawskim/

 5. Sao Paulo napisał(a):

  Bardzo proszę usuń moje ostatnie trzy komentarze bo sa w tym momencie bezprzedmiotowe

 6. Sao Paulo napisał(a):

  @Cisza, @Albatros

  Bardzo słuszne i cenne uwagi

  Niektórzy nazywają Talmud takim żydowskim katechizmem

  „Jednak przemawiając publicznie wyznawcy Judaizmu chętnie powołują się tylko na Torę (filmik) a nie Talmud. Jest to wygodne ze wzgl. na wrogie gojom treści Talmudu. Przemilczenie zaciemnia przekaz zamieszczonego filmu z Manhattanu.”

  To prawda. I dlatego nie jest łatwo znaleźć te wypowiedzi „u źródła”. Mam gdzieś zadołowane w zasobach archiwum strony, które zarchiwizowałam, ponieważ chciałam w jakiś sposób nauczyć się ich odróżniać wraz z interpretacją i omówieniem poszczególnych ksiąg Talmudu i bogatą bibliografią Schnerssona. Oj nienawidzi on gojów!

  Swoiste przeobrażenie obchodów rocznicy wyzwolenia Auschwitz nastąpiło w 2015r w 70 rocznicę.
  Myślę, że wtedy, w tamtym roku zostało to coroczne upamiętnienie przejęte właśnie przez syjonistów.
  Zjechali się najbogatsi Żydzi

  (http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/14,114912,17317114,Zakonczyla_sie_glowna_czesc_obchodow_70__rocznicy.html)

  Patronat objął Światowy Kongres Żydów, a wcześniejsze skromne marsze tych, którzy przeżyli obozy zostały zastąpione uroczystością z wielkim przepychem z olbrzymim namiotem nad bramą, z udziałem najbogatszych Żydów, oczywiście nie tylko ich ale…. Pozornie nic się nie zmieniło ale dla wnikliwego obserwatora było oczywiste, że „weszło nowe”- neokonserwatyzm???

Dodaj komentarz

Przejdź do paska narzędzi