Przejdź do paska narzędzi

Odpowiadamy Panu Tichemu

Pan Tichy skrzeczy:

 

Linkujesz Rzepę, a tam automatycznie się włącza jakiś głos, który nadaje bzdety.

Na przyszłośc, WWA, jak chcesz linkowac bzdety – to linkuj bezpośrednio.

Albo nie linkuj Rzepy, ani podobnego badziewia.

 
Szanowny Panie Tichy,

 

Rzepę bedziemy linkować nadal. Nie będzie nam Pan dyktował co można a co nie można likować.
To ze Rzepa ma irytujący zwyczaj włączania filmów przy ładowaniu strony to jest wina Rzepy a nie nasza, Wielkiego Wodza. Ale to, że Pan nie potrafi sobie w przeglądarce ustawic spraw tak aby sie te filmy nie włączały samoczynnie – to jest wina Szanownego Pana.

 

Jest Pan osoba o niskich możliwościach intelektualnych, dlatego nie potrafi sie Panu w głowie zakołatać myśl iż być może da się jakoś zablokować to samoczynne wlączanie filmów. I być może wcale nie jest to trudne. A to, że byc może można się dowiedzieć jak to zrobić po pół minucie googlowania zupełnie przekracza Pańskie – nie ukrywajmy, że bardzo ograniczone – horyzonty umysłowe.
Na cale szczęście dla Szanownego Pana czyta Pan posty nasze, Wielkiego Wodza, którzy Pana przewyższamy intelektualnie o wiele odchyleń standardowych jak również wiedzą na absolutnie każdy temat. Dlatego czytając nasze teksty może Pan nieco podnieść poziom swojego umysłu. Niewiele, bo niewiele, pewnych wrodzonych ograniczeń przeskoczyć się nie da, ale trochę na pewno.
Musi Pan często czytać nasze teksty i starać się je zrozumieć. Z początku na pewno będzie to trudne ale po dłuższym czasie pewne sprawy zaczną się Panu przejaśniać.

 

Aby Panu proces nauki nauki ułatwić na wstępie postanowiliśmy Panu pomóc i opublikujemy instrukcje jak zrobić aby filmy z Rzepy nie właczały się samoczynnie w Firefoksie.

 

Wkładamy adres about:config w linii adresu. (Gdzie jest linia adresu w Firefoksie nie tłumaczymy – musi się tego Szanowny Pan sam domyśleć).
Pojawia się strona z ostrzeżeniem, że grzebanie w konfiguracji może unieważnić gwarancje. Klikamy OK.
Odnajdujemy parametr plugins.click_to_play i nastawiamy go na true. Odnajdujemy parametr media.autoplay.enabled i nastawiamy na false.

 

Tyle. Filmy na Rzepie nie będą sie ładować.

 

Sam Pan widzi, że dzięki nam, Wielkiemu Wodzowi, nauczył sie Pan czegoś i zamiast jojczeć że się Panu badziewie włącza potrafi sobie Pan z tym poradzić.
Ale to nie koniec nauki. My, Wielki Wódz, nie będziemy Pana prowadzić za rączkę. Pokazaliśmy Panu początek i od tego punktu dalej musi Pan iść samodzielnie.
Dlatego na zadanie domowe dowie się Pan jak się te samoczynnie włączające filmy wyłącze w Chrome – i wynik opublikuje Pan na tym forum, na dowód, że się Pan czegoś naprawdę nauczył. Zobaczy Pan jaki Pan będzie dumny z siebie gdy Pan będzie to mógł opublikować!
Do dzieła!

Może Ci się również spodoba

1 Odpowiedź

  1. tichy pisze:

    @WWA

    Ja tam wolę prostsze – nie idę na Rzepę, i już. Chodze tam, gdzie mnie szanują (tu powstaje kwestia, czy pownienem chadzać na wpisy WWA…. ale jak nie ja, to kto?!)

    Prawdę mówiąc, te samowłączające się gadające filmiki to mały pikuś wobec tamtejszego mułu (mówię o Rzepie, nie o wpisach Wodza). A na to żaden config nie poradzi.

Dodaj komentarz: