Przejdź do paska narzędzi

Ocena okresowa Pana Antoniego

Pół roku temu napisaliśmy, że irytują nas ludzie, którzy na każdą wypowiedź Pana Antoniego reagują rechotem, nawet, gdy mówi rzeczy całkiem sensowne. Oświadczyliśmy, że będziemy Pana Antoniego oceniać na podstawie faktycznych osiągnieć lub ich braku. I opublikowaliśmy listę zadań, które jako szef MON powinien załatwić. Jeżeli załatwi połowę z nich – to go będziemy oceniać dobrze.

Po pierwszym roku rządów Pana Antoniego napisaliśmy tekst, w którym go z realizacji tych zadań zaczęliśmy rozliczać. Rozliczanie nie wypadło pozytywnie. Pan Antoni powinien co roku kończyć przynajmniej jedno poważne zadanie z naszej listy. Nie skończył nic. (Proszę sprawdzić czego od niego oczekujemy). Nie tylko nie doprowadził do końca żadnego programu zbrojeniowego – ale uwalił kontrakt na helikoptery wielozadaniowe – i nie zaproponował nic w zamian. To znaczy obiecywał, że będa Black Hawki „do końca roku”, potem do marca a teraz nie wiadomo czy w ogóle będą.

Minęło dalsze pół roku, za nami ponad jedna trzecia pierwszej kadencji Pana Antoniego na szczycie MON. Co nowego możemy napisać o jego dokonaniach?

Niewiele. Z przedstawionej przez nas listy spraw do załatwienia nadal nie załatwił nic. To znaczy – obiecał, że karabinki MSBS będą już w krótce – ale to słyszymy od lat. Obiecał, że będą Patrioty – i bardzo dobrze – ale punkt Panu Antoniemu damy dopiero, gdy będą a nie gdy je obieca.

Czyli w kolumnie „spraw załatwionych pozytywnie” Pan Antoni nadal nie ma nic do pokazania. A co w temacie spraw załatwionych negatywnie?

Wiemy, że Pan Antoni utrącił kontrakt na helikoptery wielozadaniowe i nie załatwił nic w zamian. Ale to było w zeszłym roku. Coś nowego w ciągu ostatnich miesięcy?

Ano jest. Bez większego szumu Pan Antoni ukatrupił dwa nastepne programy zbrojeniowe.

Pierwszy – to program kupna helikopterów szturmowych. No formalnie to nie zlikwidował go tylko „przesunął do następnej pięciolatki” o czym zapewnił nas słynny Pan Misiewicz:

[MON] planuje pozyskać do 2022 r. 16 śmigłowców uderzeniowych i od 2022 r. kolejne 16.

Za komuny mówiło się o jakiejś rzeczy, że „wypadła z planu i zostałą przeniesiona do następnej pięciolatki” a dzisiaj możemy powiedzieć, że wojsko polskie dostanie helikoptery szturmowe zaraz po Święcie Czterech Króli.

A oprócz tego, co merdia na ogół nawet nie zauważyły, oprócz Rzepy:

Minister obrony narodowej Antoni Macierewicz unieważnił też konkurs na elektroniczne systemy zarządzania polem walki BMS wart kilkaset milionów złotych.

Reasumując: do tej pory Pan Antoni nie doprowadził do pozytywnego końca żadnego programu zbrojeniowego ale za to rozwalił trzy.

Aha, przyczepi się ktoś, że przecież Pan Antoni kupuje samoloty dla VIP-ów. Owszem – i są to jedyne zrealizowane przez niego zakupy dla wojska. I budzi to nasz niesmak.

Pan Antoni ma swoich twardogłowych groupies, którzy widzą w nim jeżeli nie Mesjasza to przynajmniej jakiegoś drugiego Piłsudskiego. Trudno do tych ludzi dotrzeć ale spróbujmy:

Bardzo chcielibyśmy rządy Pana Antoniego oceniać pozytywnie – ale naprawde nie mamy za co.

Może Ci się również spodoba

3 komentarze

 1. Tadeusz_K pisze:

  „To znaczy obiecywał, że będa Black Hawki „do końca roku”, potem do marca a teraz nie wiadomo czy w ogóle będą.”

  Black_Hawki bez „oczu i uszu”=elektroniki nie mają większego znaczenia. A technologia ta jest w USA chroniona. Tu prawdopodobnie tkwią zawirowania i to byłoby interesujące.

 2. Tadeusz_K pisze:

  „Bardzo chcielibyśmy rządy Pana Antoniego oceniać pozytywnie – ale naprawde nie mamy za co.”

  Na razie trwa sezon łowczy- wszędzie gdzie okiem by nie rzucić.
  A może by tak do siemoniaka specjalisty od tablic Mendelejewa?
  Ustawiłoby się te tablice na granicach i żadna siła tego nie sforsuje-nawet atomy tam wymalowane są.

 3. ProvoCatio pisze:

  @ a dzisiaj możemy powiedzieć, że wojsko polskie dostanie helikoptery szturmowe zaraz po Święcie Czterech Króli.

  ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

  a co WWA chciałby brać szturmowymi helikopterami? Moskwe czy Dubai, czy też potrzbne sa polskiemu wojsku zeby chłopaki mogły sobie polatać? /

Dodaj komentarz: