Daję odpór erkowi

Erek napisał przed Wielkanocą na NS24 tekst pod tytułem

Problem z papieżem Janem Pawłem 2

Sygnalizowałem, że dam mu „odpór” co niniejszym uczynię. Dla przypomnienia treść :

W sumie dla ludzi z otwartym umysłem, nie poddających się narzucanym narracjom, to żaden problem, podobnie jak z innych historiami.

Żyd JP2 (Karol Wojtyła Katz) kolaborował z Niemcami w czasie IIWS, na biskupa wybrał go Kliszko, na papieża Gorbaczow z Jaruzelskim rękami Brzezińskiego i innych żydomasonów. JP2 jako żydomason rozwalił KK (rozwadnianie katolicyzmu, wdrażanie ustaleń SW2, uznanie Holokaustu, współpraca z masonem Reaganem i innymi z BB, rotary, komisją trójstronną od NWO… jest dużo rzetelnych, dobrze udokumentowanych opracowań). JP2 zapoczątkował Solidarność, która była elementem planu zamiany ZSRR w ZSRE (UE). W tym spisku biorą udział wszyscy żydomasoni, skrywający się pod różnymi maskami, niektórzy pozornie skonfliktowani, a tak naprawdę dążący po trupach do jednego celu. Wiadomo jakiego.

Tylko jednego nie wiadomo: co w tej sytuacji mają myśleć i robić Prawdziwi Polacy.. poza tym, że nikomu nie ufać, odkrywać wielopiętrowe intrygi i spiski i wzajemnie się ostrzegać Uważajcie na Siebie.

i fragmenty komentarzy w których autor wyjaśnia „co miał na myśli”:

(…) notka opiera sie na faktach, troche na ich braku, na braku danych (ale zauważylem tu i owdzie ze to nie stanowi problemu, a nawet jest argumentem), a przede wszystkim na ich interpretacjach.
(…)
miała skłonić do refleksji. róznych. o tym jak sie tworzy opinie,
teorie, teorie spiskowe, jak sie w nich argumentuje, interpretuje, manipuluje.

Co prawda w pierwszym komentarzu pod notką (do nohood’a) napisał:

w tej notce nie ma fikcji.
same fakty.

Ale nie czepiajmy się słówek (pewnie są fakty i „fakty”). Był też taki komentarz:

(…) ja tu tylko o nie przeginaniu pały..
ani w jedną, ani w drugą stronę

z którym trudno się nie zgodzić. Więc o co chodzi, dlaczego notka wzbudziła tak emocjonalną reakcję? U mnie nie wzbudziła silnych emocji (bo ja zimny drań) ale odczułem, że jest z nią coś nie tak, zarówno pod względem formy jak i treści, że prowokacja jest nieuczciwa.

Zacznijmy od pierwszego zdania:

W sumie dla ludzi z otwartym umysłem, nie poddających się narzucanym narracjom, to żaden problem, podobnie jak z innych historiami.

Jako człowiek z otwartym umysłem wyguglałem Karol Wojtyła Katz i pojawiło się co najmniej 10 linków do informacji o tym że z JPII to bardziej żyd niż katolik i że robił „straszne rzeczy”. Strony które króciutko przejrzałem (neon24, hubalblog, wolna-polska, itd) bazują w zasadzie na jednym źródle -żydowskim historyku mieszkający w Manchesterze Yaakov Wise.

Był też link do artykułu z Bibuły i przytoczę z niego dwa akapity:

W wypowiedzi zwraca uwagę jednak szczególny fragment: jawne przyznanie się do tego, iż żydowscy historycy dysponują dostępem do dokumentów i informacji, nie tylko nie dostępnych dla nie-żydów, ale “o których nie-żydowscy historycy nie wiedzą [że istnieją]”.

(…)

Jak zatem mają wyglądać rzetelne badania historyczne, gdy z jednej strony kontrolę nad archiwami przejmują “wybrani historycy” (wybrani przez kogo i spośród jakiej grupy? – należy zapytać retorycznie), z drugiej strony nikomu nie udostępnia się olbrzymich archiwów w Haifie czy Tel Avivie, a przy tym skutecznie zastrasza się środowiska historyków “kłamstwem oświęcimskim”? Badania w takich warunkach będą zawsze nieobiektywne, zideologizowane i będzie można “udowodnić” każdą liczbę, wykreować każdy fakt i wpoić w tak ubezwłasnowolnione społeczeństwa każdą “prawdę” historyczną. Pewnym grupom o to właśnie chodzi – nie o wyjaśnianie prawdy, lecz o trzymanie społeczeństwa w stanie niewiedzy, w którą można wtłoczyć każdą bajkę.

To „badanie” zajęło mi 10 minut. Jakbym pogrzebał dłużej pewnie bym miał pełniejszy pogląd na poruszony przez autora temat. W końcowych zdaniach notki erek z troską pochyla się nad Prawdziwymi Polakami  i pyta co mają robić?

I tu chyba tkwi haczyk tego tekstu, który mnie zahaczył. Została użyta zbitka słowna „Prawdziwy Polak”  jako synonim oszołoma, osoby nie potrafiącej trzeźwo podchodzić do różnych opinii, analizować i wyciągać wniosków z odbieranych treści. Dodatkowo „Prawdziwi Polacy” mają nikomu nie ufać, odkrywać wielopiętrowe spiski i uważać na siebie. Rozumiem, że „Jacyś Inni Polacy” tak się nie zachowują.

Kolejną sprawą jest użycie przykładu JPII. Wiele osób do takiego tekstu podejdzie emocjonalnie i nie potraktuje go jako intelektualnej łamigłówki. Być może autor zrobił to z rozmysłem by ostro pokazać do czego prowadzi wyznawanie Teorii Spiskowych. Uważam to za błąd, ponieważ w tego typu „testach” nie powinno się odwoływać do emocji, które są czynnikiem zakłócającym.

Dalej idziemy –  erek chciał być Prawdziwie Obiektywny, czyli jak sam napisał – nie przeginać pały w żadną stronę. Zapewne według niego po jednej stronie jest bezkrytyczny łykacz prawd z umownego TV a po drugiej oszołom widzący wszędzie spiski.  Oczywiście są tacy i tacy. Za czasów rządu Mazowieckiego mówiło się, że są w nim sami Żydzi a tylko jeden Syryjczyk … . Pewnie było kilku nie-żydów a być może Syryjczyk jest Żydem. Natomiast posługiwanie się kolejną zbitką słowną „Teoria Spiskowa” przy zbijaniu argumentów, których się nie rozumie lub ocenianiu nieznanych sobie faktów, świadczy o pewnego rodzaju ograniczeniu umysłowym.

I na koniec muszę wspomnieć o maskirowce smoleńskiej. Autor zastrzegał się, że on tylko pisze o Papieżu a Smoleńsk to offtop. No niestety tak nie jest erku.  Ostatnie dwa słowa notki Uważajcie na Siebie są charakterystyczne i zostały użyte przez @albatrosa w trzech komentarzach związanych z 10.04.2010.

Więc chłoszcząc bezlitośnie teoretyków spiskowych pośrednio nawiązałeś do maskirowszczyków. Czy nie lepiej było odpuścić sobie Jana Pawła II i walić w nas jak w kaczy kuper?

Ps.
Następną notkę poświęcę teoriom spiskowym w praktyce i teorii.

Może Ci się również spodoba

48 komentarzy

 1. adamkonrad pisze:

  Jak zauważyłem ostatnio erek chyba na razie na urlopie od udzielania się na portalu
  Więc nie zakładałbym że zagląda

  Myślę że wróci – na to wskazuje słowo przerwa

 2. Oh lala @piko
  Drugi Sumlinski?
  Erku, biedny Erku..

 3. piko pisze:

  @AK
  Nie znam planów erka.

  Napisałem tekst bo miałem teraz wolną chwilę i chęć. Poza tym obiecałem.

 4. piko pisze:

  @robertzjamajki

  Ależ ja nic złego erkowi nie robię. Piszę tylko co uważam. Mogę się mylić. A może mam rację? 🙂

 5. adamkonrad pisze:

  @Piko
  Oczywiście że tak
  mogłeś nawet nie zauważyć
  wiec tylko zwróciłem uwagę, że dwa dni juz go nie ma a przy awatarze jest napis „przerwa”
  aby nikt nie posądził o jatrzace milczenie Kuzyna RK

  🙂

 6. piko pisze:

  @AK

  Faktycznie napisane „przerwa”. No proszę. A nie mógł napisać „zaraz wracam”. 🙂

 7. cisza1 pisze:

  @piko
  Coś jeszcze Tobie umknęło. Nie było Ciebie tutaj.

  Zanim o tym napiszę, deklaruję wszystkim czytelnikom, że staram się o tych notkach zapomnieć, by już całkiem nie zwątpić w intencje tutejszych autorów.
  Już ich prawie nie pamiętam :)) Twoja notka przypomniała.

  Co umknęło?
  Otóż sprawa małpowania tytułów notek, tytułów wielce „oryginalnych”, dotąd tu nie spotykanych a mających wywołać….co? i dlaczego?
  Po kolei:

  1) @cisza „Problem” z papieżem Franciszkiem
  2) @rk1 Problem z papieżem Janem Pawłem 2
  3) @rzj Problem z blogerem rk1

  Mój wpis był „Problemem” postawionym poważnie i delikatnie a ich tzw. Problemy to „spiskowo – żydowskie mądrości mające robić za „wyrafinowaną” satyrę nawiązującą do „oszołomów” kwestionujących przekaz oficjalny o 10.04.2010, „oszołomów”, takich jak ja.
  Dzisiaj mam to gdzieś…..przyjęłam metodę „udawania głupiej” i wobec ww.dobrze mi z tym :)))

  ps.
  Berczyński ( chyba razem z filmikem ) jest już „passed away with the wind” ale na razie sam bez szefa?
  – spisek nad spiskami – Obama zrobił majdan, przyznał się .I kto by to pomyślał?
  Tylko oszołomy! Ręce wielu chyba w nocnikach?

 8. adamkonrad pisze:

  Tez myślę że sprawa tytułu jest wielce znacząca i nierozerwalnie wiąże się i z Obamą i Berczyńskim

  😀

 9. Trzmielka pisze:

  @piko

  Niejaki erek
  wyciął numerek
  i uciekł w krzaki –
  paskudny taki!

  Tak mi się samo zrymowało, chyba żeby rozładować atmosferę. Ale sprawa nie jest błaha i dobrze, że odniosłeś się do tej notki.

  Sądzę, że jeśli erek chciał przestrzec przed popadaniem w drugą skrajność wobec łatwowierności, to zamiast prowokacji działającej na emocje lepiej byłoby przedstawić taką możliwość jako zapowiedzianą wyraźnie propozycję do zastanowienia. A tak – autor ma emocjonalne komentarze na temat formy notki zamiast na temat jej meritum. Oraz złośliwe wierszyki. I po co to było?

 10. cisza1 pisze:

  @ adamkonrad
  Nie przeszło Tobie?
  Napisz notkę o tym odkryciu ….”tez myślę że sprawa tytułu jest wielce znacząca i nierozerwalnie wiąże się i z Obamą i Berczyńskim”
  Na mnie twoje kpiny już nie robią wrażenia.

  ?

 11. adamkonrad pisze:

  @cisza
  ale co niby miało mi przejść?
  i gdzie widzisz kpinę?
  czyżby te rzeczy nie były powiązane? a tytuł bardzo ważny?
  nie śmiałbym tak twierdzić
  😀

 12. adamkonrad pisze:

  @Trzmielka

  ===A tak – autor ma emocjonalne komentarze na temat formy notki zamiast na temat jej meritum. Oraz złośliwe wierszyki. I po co to było?====

  Myślę, że erek twardym jest
  choć trochę się niepokoję, że notka z komentarzami może mu umknąć
  i dlatego uprzedziłem Piko, aby się nie dziwił

  co do emocjonalnych komentarzy na temat formy
  oraz złośliwych wierszyków
  (i kilku już notek o krzywdzie, kpinie etc)

  myślę, że cenne z poznawczego punktu widzenia
  wg zasady: – uderz w stół a…

  😀

 13. piko pisze:

  @Cisza1

  Pierwotnie moja notka miała się zaczynać:

  „Problem” z papieżem Franciszkiem?
  Problem z papieżem Janem Pawłem 2
  Problem z blogerem rk1
  Problem z Wielkanocą czyli… z nami

  ale odpuściłem, za dużo tych problemów.

 14. piko pisze:

  @trzmielka

  Jak zawsze krótko i celnie.

 15. piko pisze:

  @AK
  Jak będzie chciał to przeczyta. Nie zamierzam notki kasować, więc nic mu nie umknie.

  „co do emocjonalnych komentarzy na temat formy
  oraz złośliwych wierszyków
  myślę, że cenne z poznawczego punktu widzenia
  wg zasady: – uderz w stół a…”

  Dla mnie notka erka a zwłaszcza Twoje komentarze pod nią są ciekawe z poznawczego punktu widzenia.

 16. AnnaM pisze:

  Ciszo – o co idzie z Mr Obama? Bo nie wiem czy ma się cieszyć czy wręcz przeciwnie:))

 17. AnnaM pisze:

  czy mam… ja – czy mam:))

 18. adamkonrad pisze:

  @Piko
  może
  ja np. rzadko patrzę na plik notek, które przeleciały jeśli jakiś czas mnie nie było
  🙂

  co do poznawczej wartości dodanej
  wygląda to na całkiem niezłą sytuację
  każdy korzysta

 19. piko pisze:

  Tak, cały czas się człowiek uczy …

 20. adamkonrad pisze:

  @Piko

  taką trzeba mieć nadzieję

 21. cisza1 pisze:

  @AnnaM
  o co idzie z Mr Obama?

  „Na chwilę szczerości, albo nieostrożności, zdobył się prezydent Barack Obama. W trakcie wywiadu prasowego wypalił nagle, że to Stany Zjednoczone inspirowały zamach stanu na Ukrainie, który spowodował trwającą do dzisiaj wojnę domową u naszego wschodniego sąsiada.

  Do krwawego konfliktu zbrojnego na Ukrainie z pewnością nie doszłoby, gdyby „pewne siły” nie próbowały odsunąć od władzy Wiktora Janukowycza. Co za tym idzie, Ukraina nie stałaby się polem bitwy między USA i NATO a Rosją. Do dziś powtarza się, że to zwykli, uciśnieni mieszkańcy tego kraju protestowali na Majdanie i uczestniczyli w zamachu stanu, choć sam poziom zorganizowania całej akcji zadziwiał niejednego….”
  Link pierwszy z brzegu:
  http://polmedia.pl/prezydent-obama-przyznal-ze-to-usa-sprowokowalo-zamach-stanu-na-ukrainie/

  To apropo’s „teorii” spiskowych.

 22. adamkonrad pisze:

  @Cisza
  tekst z luty 2015

  na podstawie

  Na podstawie:

  http://russian.rt.com/article/71809

 23. cisza1 pisze:

  @ adamkonrad

  Wiem, link do CNN gdzieś mi się zapodział.
  Dziś było w RM ale nie ma na stronie.
  Dałam pierwszy z brzegu link ( jak ruski troll:))

 24. adamkonrad pisze:

  tu źródło jak rozumiem najbardziej uczciwych (poza maskaradą) mediów

  przesłuchałem,
  Obama mówi o ucieczce Janunkowicza po tym jak ustalono
  „przekazanie władzy”
  też dziwne kliknięcie w dźwięku i niegramatyczna wypowiedź
  więc pewnie jeszcze coś było

 25. piko pisze:

  @AK

  A jakby nie było wywiadów Obamy to rozumiem, że byś nie wydedukował roli US, Sorosa i spółki w montowaniu „demokratycznego przewrotu” na Ukrainie?

 26. adamkonrad pisze:

  tak że nie było nic o inspirowaniu Majdano
  a i ta wypowiedź o 'układzie w sprawie przekazania władzy'
  na bardzo niewprawione ucho zmanipulowana
  😀
  jest całkowita zmiana intonacji głosu Obamy
  i niezgodność gramatyczna

 27. adamkonrad pisze:

  przez chwilę poczułem się jak prawdziwy „badacz” taśm
  ale sprawa jest ewidentna

 28. adamkonrad pisze:

  @Piko
  póki co ograniczę się do bardzo wyraźnej manipulacji RT
  i mediów, które ją podchwytują

  wiarygodne?

 29. Lula322 pisze:

  @Z tego miejsca Erku-Świderku:

 30. adamkonrad pisze:

  after we have broked a deal /to transiton of power

  to by było po 'murzyńskiemu' – proszę wybaczyć mały dowcip
  Obama mówi poprawnie

 31. Lula322 pisze:

  @Adamu

  Nie ma Erka i został mi cały pakiet karaluchów nanocnych. Se zwykle rozdawaliśmy

  Łap jednego dla sprawy 🙂

  Dobranoc 🙂

 32. cisza1 pisze:

  @ adamkonrad
  O tym majdanie (Obama +$) napisałam tylko ze względu na „spiski”, i różne operacje „false flag”, które są praktyką a nie teorią.
  Ludzie wątpią, bo wyglądają wprost nieprawdopodobnie, dopiero po czasie prawda wyłazi na jaw.
  My Polacy, z racji doświadczeń historycznych powinniśmy być wyczuleni na te manewry i pozbyć się naiwności względem „gwarantujących” nam obronę sojuszy.

  Ale nikomu nic na siłę, gdy ufa….

 33. adamkonrad pisze:

  @Lula
  no smutno
  wygnali nam Kuzyna
  😉

  oczywiście żartowałem

 34. piko pisze:

  @AK

  Głównym sponsorem „majdanu” nazwano obecnego prezydenta Ukrainy Piotra Poroszenkę, ale chyba nie kupił sobie on tego przewrotu z własnej kieszeni, bo – jak przyznała pani Victoria Nuland, zastępca sekretarza stanu USA, Ameryka wydała na wcześniejszy i późniejszy „majdan” 5 miliardów dolarów, a poza tym dołożył się do tego jeszcze słynny finansowy grandziarz Jerzy Soros, który, mówiąc nawiasem, teraz próbuje organizować podobne „majdany” w Ameryce. Tak czy owak, dzienne utrzymanie „majdanu” kosztowało co najmniej 700 tys. hrywien, czyli około 250 tys. złotych, nie licząc oczywiście sekretnych wydatków na przykład na snajperów. Z potwierdzonej przez estoński MSZ, podsłuchanej rozmowy telefonicznej estońskiego ministra spraw zagranicznych Urmasa Paeta z Wysokim Przedstawicielem unijnej minister spraw zagranicznych, podobnej do konia pani Katarzyny Aschton wynika, że snajperów, którzy strzelali w obydwie strony, wynajęli właśnie „sponsorzy majdanu”. Teraz jednak obwiniany jest o to Wiktor Janukowycz, który, jako obalony prezydent, uciekł do Rosji zaraz po tym, jak jeden z najbogatszych na Ukrainie oligarchów, Rinat Achmetow oświadczył, że przeciwko uczestnikom „majdanu” nie wolno stosować siły. Prezydent Janukowycz zrozumiał, że oligarchowie przeszli na jasną stronę Mocy i porzucił swoją luksusową rezydencję ze złotymi sedesami. W rezultacie na Ukrainie zwyciężyła „demokracja”, to znaczy – dyrektoriat oligarchów, w większości żydowskiego pochodzenia, którzy własnych totumfackich powysuwali do Rady Najwyższej i do rządu w Kijowie.

  Ale masz rację, różne jaśminowe rewolucje i majdany spontanicznie robią rozgniewani obywatele którzy potrzebują demokracji i wolności jak powietrza.

 35. Lula322 pisze:

  @AK

  Oczywiście

 36. adamkonrad pisze:

  @Cisza
  Rozumiem
  A filmik, cytat się przydał i jest dobrym przykładem do omawianego tematu

 37. adamkonrad pisze:

  @Piko

  W ocenie sytuacji na Ukrainie na pewno sie różnimy
  chyba nawet kiedyś rozmawialiśmy

  nie wiem, czy nie dałoby się podobnego tekstu napisać o wszystkich przewrotów
  także strajków w Polsce
  a nawet wiem, że by się dało

  Regan finansuje strajki w Polsce
  więcej
  Papierz przyjechał do Polski namieszać wezwaniami 'niech zstąpi duch Twój'

  tylko, ten cytat i artykuł to manipulacja
  pewnie nie Sorosa akurat
  i tego nie zmienią nasze oceny sytuacji na Ukrainie
  to czy są takie, czy inne

 38. adamkonrad pisze:

  zauważyliście, że mamy nowy zamach we Francji?

 39. AnnaM pisze:

  Ciszo i Adamkonrad – dzięki:))

 40. cisza1 pisze:

  @adamkonrad

  Zamiast na papieża popatrz choć chwilkę na kanciaty stół, magdalenkową gorzałę, brukselskich braci, bolka i sanhedryn doradców… nie wystarczy?

  Kończę, bo pózno już…powiem Tobie, Ty chyba dobrze wiesz, o czym mowa ale pewnie lubisz się albo droczyć albo cuś zbyt osobiście ….

 41. adamkonrad pisze:

  update do adamkonrad 20:24

  odnośnie fragmentu o nożycach

  ===co do emocjonalnych komentarzy na temat formy
  oraz złośliwych wierszyków
  (i kilku już notek o krzywdzie, kpinie etc)===

  właśnie pojawiła się następna notka krążąca w tych samych okolicach

  czapkami tutaj przykryjecie i wrednego erka i mnie i każdego kto się odezwie

  😀
  😀
  😀

  nic
  dobranoc wszystkim
  na mnie czas

 42. piko pisze:

  @ak

  Tak, oczywiście manipulacja z deformacją i defloracją.

 43. nagor pisze:

  @piko
  Witaj .
  Dajesz odpór Erkowi ? On wie co i dlaczego pisze .
  Ciekawsza jest motywacja komentujących nie dostrzegających zastawionej pułapki .
  Tekst pisany, najpierw odbierany jest obrazkowo-emocjonalnie , wtórnie sensualnie .
  W rozmowie bezpośredniej takie numerki spaliły by na panewce .

 44. rk1 pisze:

  @Piko

  dobrze napisane. zaraz dam odpór.

 45. adamkonrad pisze:

  @RK1

  Będzie
  Dalszy ciąg niecnego zamieszczania notek?

  Uuuuu

  😀

 46. rk1 pisze:

  @AdamKonrad @Piko

  dałem odpór i poszłem.

 47. rk1 pisze:

  == poszłem ==

  tzn. uciekłem w krzaki 🙂

Dodaj komentarz bez logowania się do PT oraz przedstaw się: