Przejdź do paska narzędzi

Do wszystkich

Dotarł do mnie list, który cytuję poniżej. Może ktoś będzie w stanie pomóc, zna kogoś, mógłby przekazać tę informację. Rozesłałam ją już moim znajomym przedsiębiorcom. Może się uda pomóc.

„Jestem doktorem nauk humanistycznych w zakresie językoznawstwa (książka „Nazwiska mieszkańców Kalisza od XVI do XVIII wieku”), polonistką nagrodzoną Medalem Komisji Edukacji Narodowej, długoletnim wykładowcą akademickim. Zostałam zwolniona z pracy w 2011 r. z uwagi na moją niezgodę na nepotyzm i działalność w SB profesora – dziś już ‚belwederskiego”- Andrzeja Dyszaka z UKW w Bydgoszczy. Całe to zdarzenie zaważyło na mym życiu prywatnym i zawodowym. Rozpadło się moje małżeństwo, zostałam sama z trzema synami, podupadłam na zdrowiu. Żadna z moich dawnych koleżanek nie podała mi przyjaznej ręki, choć myślę, że wielu bardzo, ale to bardzo pomogłam. Składałam papiery to tu i tam, ale z reguły konkursy były obstawione przez ludzi z PO. Założyłam więc jednoosobową firmę i pracowałam za granicą, opiekując się osobami starszymi i niepełnosprawnymi. Częste wyjazdy prawie wyłączyły mnie  z życia w Polsce, a zresztą ludzie są zajęci własnymi sprawami. Teraz bezskutecznie szukam jakiejkolwiek pracy w kraju, ale sprawa jest chyba beznadziejna. Mam prawie 53 lata i żadnych szans na zatrudnienie odpowiadające moim kwalifikacjom. Nie chodzi o uczelnie, bo wiem, jaka jest sytuacja, ale może ktoś jest przedsiębiorcą, ma np. firmę szkoleniową czy w innej branży i chciałby mieć menadżera z bardzo dobrą znajomością języka niemieckiego. Trochę się przez te kilka lat nauczyłam. Więcej na mojej stronie www.
drmalgorzatajaracz.wordpress.com.

Proszę mi wierzyć, ciężko pisać te słowa, bo nigdy nie prosiłam o pomoc, starałam się dawać sobie radę sama.

Będę wdzięczna za każdą podpowiedź, kontakt. Dziękuję za zrozumienie. Życzę zdrowych i spokojnych Świąt Wielkanocnych.

Pozdrawiam z szacunkiem
dr Małgorzata Jaracz”.

Może Ci się również spodoba

5 komentarzy

 1. ProvoCatio pisze:

  @ przykre, że człowiek tak mało może. życze tej Pani wszystkiego najlepszego w poszukiwaniu pracy w Polsce.

 2. nohood pisze:

  zapytam w swojej szkole…

 3. Cogi pisze:

  @Nohood, jesteś kochany.

 4. nohood pisze:

  cogi
  .. 🙂 oj tam

 5. Lula322 pisze:

  @Cogi

  jestem świeżo po zajęciach z kobitką , która twierdzi tak – mieć pomysł i wychodzić z tym pomysłem.

  Proponować samemu.

  Pani o której piszę jest dowodem, że takie coś działa- realizuje projekty edukacyjne – najpierw biegała i szukała sama – teraz zgłaszają się już do niej.

Dodaj komentarz: