Język migowy czyli „machniom?”

Kilka dni temu prezydent Abramowicz, ups, Adamowicz znowu wrócił do zapraszania Syryjczyków. Pomylił mi się Adam z Abrahamem, ech, te genealogie Wietchowo Zawieta… Od Abrahama jest żona Pana Prezydenta (p.Magdalena Abramska), Pan Prezydent natomiast jest od Adama.

Dzisiaj ogłoszono, że Gdański sąd rejonowy ponownie zajmie się sprawą oświadczeń majątkowych Pawła Adamowicza. Sąd Najwyższy oddalił skargę obrońcy prezydenta Gdańska .

Kilka dni przed posiedzeniem sądu Pan Prezydent pozapraszał publicznie Syryjczyków. Nie miał ważniejszych spraw na głowie? Jakaś pomroczność, splątanie? Nie. Skądże. To tylko archaiczny język migowy. Komunikat do tych, którzy mają, być może, moc zakończenia perypetii p.Adamowicza. Do nacji nadreprezentowanej w zawodach prawniczych (sam p.Adamowicz i jego żona Abramska też z palestry), nacji egzystencjalnie zainteresowanej uczynieniem z Europy – Bliskiego Wschodu. Pod sztandarem „pomocy syryjskim uchodźcom”.

Skarga odrzucona? Przebitka była za mała? Śmieszne kilka rodzin? Skąpy nasz Prezydent. Cóż, oczekujmy, że na następnej konferencji (musowo musi być konferencja) Pan Prezydent Noemowicz – ups, co ja tu z Noem, przecież p.Paweł jeszcze nie tonie –  ogłosi, że w porozumieniu z Berlusconim otwiera korytarz humanitarny dla 500 Syryjczyków. A wtedy być może jego skargi (lamentacje) nie zostaną przez rodzimą palestrę odrzucone.  I Abramska i Adamowicz nie staną się Noemskimi…

Fascynujący jest ten „język migowy”, rozmowy trwają nie krócej, niż w ludzkim języku.

PS Rozmowę w pomorskim dialekcie języka migowego na podobne tematy (nieruchomości, Syryjczycy) od pewnego czasu próbuje także podejmować przyjaciel prez.Adamowicza – prez.Karnowski.

=================

otwórzmy sakwy serca 😉

Może Ci się również spodoba

2 komentarze

  1. piko pisze:

    P. Adamowicz pewnie ma przełożenie po odpowiedniej linii na kastę ludzi wyjątkowych.

    Tylko czy faktycznie może te rodziny sprowadzić?

    Nie mam nic przeciwko temu pod warunkiem że p. Abramowicz tzn Adamowicz podpisze notarialnie zobowiązanie, że bierze ich na swoje utrzymanie i odpowiada prawnie za skutki ich wszelkich działań. Pokrywa również wszelkie koszty związane z ich przesiedleniem np. do Niemiec jakby się uchodźcom nie spodobało u niego w domu – ciasno, jadłospis nieodpowiedni, dzwony kościelne słychać, itp.

  2. rk1 pisze:

    Dla każdego demokraty jest oczywiste, ze kaczystowscy oprawcy szukają pretekstu by przyczepić sie do demokraty Adamowicza. Teraz se wymyślili z tymi mieszkaniami. A ze przy okazji ucierpią biedne syryjskie sieroty z rodzinami – to im w to graj, bo to kaczyści! oni posuną sie do wszystkiego by zniszczyć demokratyczną opozycję.

Dodaj komentarz:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Przejdź do paska narzędzi