Odpowiadamy Czytelnikowi

W odpowiedzi na nasz tekst o wycofaniu się przez Polskę z planów zakupu uzywanych F-16 Czytelnik napisał:

zamiast F16 może warto by wziąć od Amerykanów samoloty A-10 Warthog. Dadzą wraz z całym zapleczem za centy, bo są odstawione w Nevadzie.Samoloty skonstruowane specjalnie do zwalczania ruskich czołgów.

Mamy dwie uwagi:

Po pierwsze:

Odpowiadamy: Dawniej byliśmy zwolennikami takiego rozwiązania. Co więcej przez moment, w roku 2015, wydawało się to nawet realne. Amerykańskie lotnictwo chciało A-10 wycofać i była szansa, że gdyby umiejętnie zalobbowac to Polska by te A-10 dostała. Ale już nie: lotnictwo wycofało się z planów wycofania A-10

In January 2016, the USAF was „indefinitely freezing” plans to retire the A-10 for at least several years.

oraz:

In July 2015, Boeing held initial discussions on the prospects of selling retired or stored A-10s in near-flyaway condition to international customers. However, the Air Force then said that it would not permit the aircraft to be sold.

Czyli sprawa jest nieaktualna. Czy były szanse na zdobycie A-10 już się nie dowiemy ale faktem jest że rząd RP nawet nie kiwnął palcem aby spróbować je zdobyć. PO było zajęte sprawami takimi jak walka o związki partnerskie oraz debatami o tym czy solić ziemniaki. A PiS zajmował sie obchodzeniem miesięcznic smoleńskich oraz wymyślaniem kolejnych coraz bardziej absurdalnych wersji teorii na temat zamachu smoleńskiego – więc nie mieli czasu myśleć o jakiś tam A-10.

A po drugie:

Czytelnik pisze, że A-10 przydałyby się bo to samoloty skonstruowane specjalnie do zwalczanie ruskich czołgów (co jest oczywiście prawdą). Otóż My, Wielki Wódz, mamy pytanie do Polskich Prawdziwych Patriotów:

Kto i w jaki sposób wam tak skutecznie wmówił, że zagrożenie może przyjść tylko i wyłącznie ze strony Rosji iż dzisiaj mózgi macie zaspawane i nie jesteście przyjąć do wiadomości że zagrożenie może przyjść z zupełnie innego kierunku?

Może Ci się również spodoba

4 komentarze

 1. Anonim pisze:

  = Kto i w jaki sposób wam tak skutecznie wmówił, że zagrożenie może przyjść tylko i wyłącznie ze strony Rosji? =

  dobre pytanie Wodzu.

 2. adamkonrad pisze:

  No właśnie
  – to takie kochające pokój państwo
  Nigdy nikogo nie zaatakowało
  A i dobrobyt tam taki, że ludziom by się nie chciało, są spełnieni i nie w głowie im takie tam
  🙂

 3. bob marlej pisze:

  Znowu Niemcy, ale bez Ruskich..

 4. Piekny samolot swoja droga i gatling.

Dodaj komentarz:

Przejdź do paska narzędzi