Przejdź do paska narzędzi

Abp Marek Jędraszewski: przeciwko postprawdzie, gender i robocie, który został uznany człowiekiem.

 

Fragment wykładu:

„Ostatnio staliśmy się świadkami podważenia tego, co tradycyjnie było ściśle powiązane z pojęciem osoby, a mianowicie jej transcendentnej godności. W czerwcu 2016 roku brukselscy eurokraci przedstawili projekt nowych przepisów Unii Europejskiej dotyczący automatyzacji procesów przemysłowych. W projekcie tym, zgłoszonym w Parlamencie Europejskim, uznano robota nie za jakąś maszynę, lecz za „osobę elektroniczną”, której przysługują odpowiednie prawa i obowiązki. Sugerowano przy tym, że najbardziej autonomiczne modele robotów powinny być rejestrowane, żeby było wiadomo, kogo ścigać, jeśli popełnią one jakieś przestępstwo. Natomiast firmy, które obsadzają robotami miejsca pracy, zajmowane obecnie przez ludzi, powinny nadal płacić składki na ubezpieczenie społeczne. To, co wtedy, jeszcze kilka miesięcy temu, wydawało się prawdziwą science fiction, 31 stycznia 2017 roku stało się rzeczywistością. Tego dnia bowiem dziecko-robot zostało zarejestrowane w urzędzie stanu cywilnego i otrzymało obywatelstwo. Nada Vananroye, burmistrz miejscowości Haaselt w Belgii, podpisała akt jego urodzenia i nadała mu imię żeńskie Fran oraz nazwisko Pepper. Fran ma nawet swoich urzędowo zarejestrowanych rodziców, którymi są naukowcy Astrid Hannes oraz Francis Fox, pracujący na uniwersytecie PXL. W ten sposób w zupełnie innym kontekście powróciła idea zawarta w książce Juliena Ofraya de La Mettrie z 1748 roku, zatytułowanej L’homme machine – „Człowiek maszyna”. Z tą różnicą, że La Mettrie usiłował dowieść, że człowiek jest maszyną, a obecnie od strony prawnej uznaje się maszynę za osobę.”

 

http://swiato-podglad.pl/abp-marek-jedraszewski/abp-marek-jedraszewski-przeciwko-postprawdzie-gender-i-robocie-ktory-zostal-uznany-czlowiekiem

http://niezalezna.pl/96171-polski-duchowny-przeciwko-gender

 
„A [urzędnicy UE] szaleją, szaleją, szaleją i śmieją się, śmieją się, śmieją „

Może Ci się również spodoba

8 komentarzy

 1. Marek Lipski pisze:

  Infor,macje o robotach-zabawkach-z rejestracją są autentyczne.Dziękuję za artykuł.

  Państwo z koloniami,tak,bogate jak Holandia,nie zwraca uwagi na EU i realizuje za kulisami swoje plany.Nawet mój komputer,słucha mich rozkazów i przez cały czas się uczy..Przerażają mnie osobiście w EU patenty na żywność jak kartofle,zboże,pomidory,arbusy, ba nawet na świnie,krowy.O tym media od prawicy do lewicy milczą…

  Co do L’homme machine …Ja się również uczę.i czasami potwierdzam,że jestem robotem z empatią.Proszę tego nie przekazywać publicznie.Niech zostanie na PT.

 2. Bieszczadnik pisze:

  @M.Lipski: Po przecinku oraz kropce dodawaj spację. Tego wymaga szacunek wobec czytających. Nikt nie lubi patrzeć na bałagan.

 3. Tadeusz_K pisze:

  Marek Lipski

  Państwo z koloniami,tak,bogate jak Holandia,nie zwraca uwagi na EU..

  -Czy nie zwraca uwagi?
  Śmiem twierdzić, że Holandia, Szwecja, Norwegia stanowią poligon doświadczalny dla debilnych, dewiacyjnych masońskich eksperymentów.

 4. Tadeusz_K pisze:

  Marek Lipski

  Być może, że wyraziłem się zbyt radykalnie w 9-40.
  W bezsensie nie jest łatwo znaleźć ukrytego sensu.
  To uczłowieczenie robotów ma arytmetyczny, ukryty sens.
  Gdy na Świecie zostaną osiągnięte zaprojektowane limity demograficzne nastanie świat robotów.
  Zostanie określony limit czasu życia człowieka (np. 50 lat), który we właściwym czasie będzie musiał zgłosić się do punktu eutanazji.
  A taki uczłowieczony robot będzie musiał płacić wszystkie składniki podatkowe, a jednocześnie nie będzie z nich korzystał = podwójny zysk dla rasy panów..
  -Czyżby fantasmagoria?

 5. abyssdotpl pisze:

  Podatkowo jest to uzasadnione. Podatek płaci właściciel, za to że zamiast pracownika, co jest opodatkowane, uzywa robota. Ale dorabianie do tego ideologii Swiadczy o lewackim zidioceniu. Nada Vananroye jest idiotką, a mieszkańcy tej miejscowosci też. Jesli to żart, to nieśmieszny.

 6. LM pisze:

  Do http://naszsalon24.org/author/tadeusz2017/ To nie jest fikcja. Twoja analiza to strzał w 10.

  W USA moi znajomi to samo potwierdzają Wśród znajomych są znani naukowcy,wykładowcy na uczelniach…w USA.Oni tego nie kryją. Ostrzegają gdyż mają bardzo silne lobby prawne w USA a jak wiesz z Mormonami w USA,politycy muszą się liczyć….Twój cytat.
  „A taki uczłowieczony robot będzie musiał płacić wszystkie składniki podatkowe, a jednocześnie nie będzie z nich korzystał = podwójny zysk dla rasy panów..
  -Czyżby fantasmagoria?”

  Rozmawiałem ze starymi mormonami, z minimum 12 dzieci i młodymi.Oni w USA są doskonale poinformowani.Nawet zainwestowali w nową uczelnię-online. Pierwsze Prezydium Kościoła Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach ,ogłosiło utworzenie międzynarodowej instytucji szkolnictwa wyższego: BYU–Pathway Worldwide (BYU–PW).No tak ale „dziesIęcinę” trzeba plaćić.Takie są reguły.

  Wszyscy narzekają na żydów, na hebrejczyków ale to nie oni mają taki ogromny wpływ na taką sytuację.London City ,państwo w państwie i neo nazi,którzy są doskonale zakonspirowani,

  Po najłepszych uczelniach.Oni chcą „nadczłowieka”,powyżej 185 cm wzrostu,ze sportową sylwetką ze sprawdzonymi genami nawet do 4-5 pokolenia, IQ powyżej 160.

  PIKO,tutaj przedstawił bardzo ciekawe analizy.Polecam,

 7. Pawicz pisze:

  Teraz tylko do kompletu brakuje wypowiedzi jakiegoś „nowoczesnego” biskupa, że roboty też mogą być zbawieni.

 8. adamkonrad pisze:

  hmmm
  póki co nie ma przyczyn by podejrzewać te maszyny o jakąkolwiek odmianę świadomości
  może to się kiedyś zmieni i wówczas będzie o czym rozmawiać
  a może nawet – coś stanie się oczywistością

  na razie, to wygląda na celową kpinę z praw człowieka
  w celu ich podważenia
  nie są niczym wyjątkowym skoro może je posiąść wiertarka

Dodaj komentarz: