Przejdź do paska narzędzi

Głupota Ukraińców

Rzepa donosi:

Ukraiński parlament, Rada Najwyższa, zaapelował do Kongresu USA o udzielenie Ukrainie gwarancji bezpieczeństwa oraz statusu specjalnego sojusznika spoza NATO, co – jak podkreślili deputowani – ma powstrzymać rosyjską agresję przeciwko ich państwu.

Ukraińcy są, jak widać, jeszcze bardziej naiwni politycznie niż Polacy. Najwyraźniej nikt w Kijowie nie potrafi sobie postawić pytania: W imię jakich racji Stany Zjednoczone miałyby zajmować się bronieniem Ukrainy? Dlaczego niby USA mają ryzykować wojnę z Rosją? Aby wyzwalać Krym i przyłączeć go z powrotem do Ukrainy – wbrew woli samych zainteresowanych czyli mieszkańców półwyspu?

Czy Ukraińcy uważają siebie za taki absolutny pępek świata, że ich zdaniem Kongres USA ma moralny obowiązek bronienia ich?

Nie, bracia Ukraińcy. Nie możecie liczyć na USA. Na NATO też – co my, Wielki Wódz, Polakom staramy się wbijać do głowy w złudnej nadziei, że kiedyś to zrozumieją. Żaden prezydent USA nie zaryzykuje wojny z Rosją dla obrony Ukrainy. Jeżeli chcecie swoją politykę zagraniczną budować na złudnych nadziejach „Zachód i NATO mają obowiązek nas bronić” – to nie zajedziecie daleko. Nie mają takiego obowiązku i bronić was nie będą.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz: