Ringier Axel Springer, Bartosz Węglarczyk i telegram

Bartosz Węglarczyk, pracownik Ringier Axel Springer, powiedział, że nie czuje, aby Mark Dekan wywierał na niego jakikolwiek nacisk.

To przypomina mi dowcip, o marynarzu wracającym do domu.

Marynarz zastaje żonę z kochankiem. Robi awanturę, rozbija meble, nokautuje kochanka. Krzycz przy tym: „K…wa, k…wa, wysyłam telegram, że wracam, a ona z gachem!”

Jeden z przysłuchujących się awanturze sąsiadów, mówi uspokajająco: „Sąsiedzie, a może ona nie k..wa, może ona telegramu nie przeczytała…”

 

Piszę tu do wszystkich pracowników Ringier Axel Springer.

Jeśli po tym, co się stało, zostaniecie w firmie, to można was rozgrzeszyć.

Tak jak tą żonę marynarza.

You may also like...

21 komentarzy

 1. syzyfoptymista napisał(a):

  Słyszałam tę wypowiedź. Dla mnie Węglarczyk, to zwykły hipokryta. Wystarczy, że robi to, czego oczekuje od niego szef RAS, a wie, czego oczekuje. W przeciwnym razie już by nie pracował.

 2. abyssdotpl napisał(a):

  Tak własnie jest.
  Węglarczyk to tylko przykład.
  Tam jest więcej pracowników i tylko hipokryzja jest ich tarczą.
  Bo jak spojrzeliby na siebie w lustrze?

 3. syzyfoptymista napisał(a):

  Niektórym wystarcza kasa, a co widzą, patrząc w lustro, tego nie wiem. A może nie patrzą?

 4. Marek Lipski napisał(a):

  Ringier Axel Springer tak jak Kaufland(Lidl) daje szanse pracownikom w Polsce,również na pracę w EU zachodniej ale wymaga lojalności do firmy a nie do danego kraju.Oczywiście,że przepisy prawne pozwalają na gry polityczne w Polsce ,w tym również dla polskich dziennikarzy.To jest smutne ale czy dziennikarz ma głodować lub sprzątać klatki schodowe?Czy PiS zmieni krajobraz?Jak na razie brakuje najważniejszej reformy,którą wykorzystują koncerny niemieckie,hebrejskie z dotacjami od rządu.One ,koncerny gwarantują dzieciom swoich pracowników: leczenie i leki bez opłat w ramach ubezpieczenia rodzinnego.Tylko wojsko w Polsce i politycy w Polsce,mają takie przywileje.

 5. Marek Lipski napisał(a):

  Dodam.Do dzisiaj wszystkie frakcje w Polsce odrzucają najważniejszą reformę ale dyskutują nad repolonizacją gdy sami nie chcą Polaków (mieszkańców) w Polsce.Mieszkańcy Polski są tylko portrzebni dla wyborów?

 6. syzyfoptymista napisał(a):

  @Marek Lipski

  Jeżeli z lojalności dla pracodawcy mam pluć na swoją ojczyznę, to dziękuję z taką pracę i wszelkie profity.

 7. Marek Lipski napisał(a):

  Do syzyfoptymista
  22 marca 2017 o 11:13 Oczywiście….Tylko że opozycja w Polsce właśnie z wrogami Polski,tak reaguje.Kolaboratorzy byli i będą?

 8. syzyfoptymista napisał(a):

  @Marek Lipski
  Pewnie tak – będą. Nieważne z kim, gdzie, byle mi było dobrze, to znaczy nie mnie, tylko im 🙂

 9. cisza1 napisał(a):

  @Mnie nie dziwi ten list, przypuszczam, że podobne instrukcje właściciela to była norma.

  Wypowiadający się najemnik mógł już „nie czuć nacisku”; pewnie od lat dobrowolnie, dla kasy „wyczuwał” trendy i leżał plackiem przed niemcem.

  Pamiętam konkurs na głównego księgowego.
  Właściciel: ile jest 2×2?
  1.-cztery, 2.- oczywiście cztery…..x.- a ile pan sobie życzy?
  Przyjęty. Gratulacje.

 10. abyssdotpl napisał(a):

  @Marek Lipski
  Lidl to sieć handlowa. Ale dziennikarze to powinna być inna bajka, bo ich towarem jest informacja i formacja.
  A co sprzedaje RAS? Dezinformację i degenerację.

 11. Pawicz napisał(a):

  „Kasa, misiu kasa!” Jaką perspektywę brylowania w mediach ma węglarz teraz? On może sobie jeszcze na czerskiej, wiertniczej i axerach-springerach brylować, ale do czasu. Klimat dla nich się pogarsza, oni są w stanie zwijania (zwoju – jako przeciwieństwo rozwoju), a jeszcze nie ma ustaw o maksymalnym udziale procentowym obcych koncernów w polskich mediach.
  Węglarz postawił na złego konia, on myślał, że platfusy będą rządzić jeszcze ze trzy kadencje najmniej, a tu masz – klops. Dawało się władzy d… przez tyle lat, ostentacyjnie, a teraz zdziwko wielkie, że inni nie traktują go jak dziewicy. W sumie żałosna postać, przy całej swojej inteligencji – zero politycznej intuicji. On tak się w salonach zasiedział, ,że nie zauważył, co się w Polsce dzieje i jakie są nastroje.

 12. abyssdotpl napisał(a):

  Nie zaobserwowałem żadnej inteligencji u Węglarczyka. Prymitywne krętactwo, jak u Tuska. W mojej opinii to objaw prostactwa, nie inteligencji.

 13. Pawicz napisał(a):

  @Abyssdotpl
  Tu akurat się z Tobą spierał nie będę, ale jakbyś spytał Ogórkową, to chyba by się z Tobą nie zgodziła 🙂

 14. Cogi napisał(a):

  @Pawicz
  Coś kobitka w ogóle nie ma szczęścia do partnerów życiowych. Dodałabym, że „żeby chociaż przystojni byli”, ale zaraz kto na mnie napadnie, że oceniam ludzi po wyglądzie 😀

 15. Zolw napisał(a):

  @Cogi

  To jest swoją drogą warte dostrzezenia. Fakt, ze ktoś w życiu publicznym wygląda na cwanego komucha, albo na folksdojcza, najwyraźniej wcale nie wyklucza faktu, że prywatnie jest interesującym człowiekiem.

  Często niedostrzegane! Bardzo… niepokojące.

 16. Zolw napisał(a):

  Bo tak w ogóle, to każdy pracownik korporacji, która „daje szanse pracownikom w Polsce,również na pracę w EU zachodniej ale wymaga lojalności do firmy a nie do danego kraju.” (cytat za @MarekLipski), spełnia logiczne kryteria nazwania takiego „volksdojczem”!

  Kolejna cudowna konsekwencja akcesji do UE. Heh – kto to wtedy dostrzegał?!

 17. Cogi napisał(a):

  @Zolw
  A który niby Twoim zdaniem jest interesującym człowiekiem – Węglarczyk czy Mochnaczewski?

 18. Marek Lipski napisał(a):

  Do Zolw
  22 marca 2017 o 15:34.Rozumiem ałe wielu dziennikarzy to Polacy i ale nie mają wyboru w okupowanej Polsce 2017.od 1989 roku.

  W Polsce są koncerny z Izraela,z USA,z Rosji,z Francji,z Niemiec,ze Szwecji,ze Szwajcarii,z Włoch,inwestorzy z Chin,z inwestorami z Wietnamu,mafia rosyjsko-bułgarska,mafia (wschód Polski)Czeczenów pod kontrolą Rosjan,handlarze narkotyków i papierosów z Ukrainy,kopalnie nie należą do państwa Polska,gdyż inwestorzy są poza Polską, woda pitna pod kontrolą Izraela,energia elektryczna w Polsce,ma inwestorów poza Polską.

  Czy mam dalej podawać fakty?
  To są miejsca pracy dla milionów mieszkańców Polski,w wieku „produkcyjnym” gdyż S i jej klony sprzedały polski majątek należący do mieszkańców Polski.Za czasów dyktatury Moskwy,w PRL Polska była na 10 miejscu,na świecie,pomimo bardzo wysokich podatków,dykatury popualacja Polaków w Polsce,wzrastała…

  Co mają zrobić prawdziwi Polacy w Polsce?Strzelać,podkładać bomby ,choroby weneryczne jak w Wietnamie?

  Popisowe rządy,dodam tymczasowe rządy nie mają forsy z podatków aby Polska była Polską?

  Mają ale okupacja Polski ma trwać a komu się ta sytuacja nie podoba ,może wyjechać lub za kratki.

  Na koniec.Nazwisko Lipski w Niemczech,to jak czerwone płótno dla byka.Zniewnawidzone w ex-DDR a w w Niemczech zachodnich,kojarzy sIę z …Panem o nazwisku: Józef Lipski herbu Grabie.

 19. Zolw napisał(a):

  @ Marek Lipski

  Ja to wszystko rozumiem. Ale jest tak: jeśli jesteś obywatelem jakiegos kraju, to masz obowiązek identyfikować się z jego racją stanu. OBOWIĄZEK! Nie „z rządem”, nie „z opcją polityczną”, tylko z racją stanu.

  Jeśli służysz podmiotowi, który atakuje tę rację stanu, ty masz tego świadomość i MIMO TO służysz mu dalej pomagając w tym ataku – POPEŁNIASZ ZDRADĘ STANU!

  Z to się, w zasadzie, powinno wisieć.

  Natomiast jest problemem identyfikacja tej „racji stanu” i jej implikacji. Do tego służyć powinien Parlament i Uniwersytet (w sensie „zbior najlepszych umysłów narodu”). Nic dziwnego, że demontaż Polski zaczął się od demontażu tych włąśnie dwóch instytucji. Demontowano je lat 70-t, to i są efekty.

 20. cisza1 napisał(a):

  @abbysdotpl

  Olałeś….nie dziwię się :)))))

  Ten list i ten grubas byli tak potrzebni jak powietrze.
  Repolonizacji oczywiście

 21. abyssdotpl napisał(a):

  @cisza1

  Pan Dekan robi nam przysługę. Jak ten PiS wpływa na ludzi. Potrzebuje i ma natychmiast!

Dodaj komentarz:

Przejdź do paska narzędzi