Przejdź do paska narzędzi

Pyknięcia Złego, 27 lutego 2011 r.

 

Archiwalna notka (z salon24) z lutego 2011r poświęcona smoleńskiej sprawie , która przetoczyła się na blogu @Aborygena, na salon24.pl Do dziś nurtuje mnie pytanie, dlaczego nie było żadnego odzewu na tak jawne manipulacje Zmillero-Anodinowych oszustw wtedy i nadal nie ma dziś? […] FYM zwrócił uwagę, (a pięknie to z wizualizował LordJim) na tzw “PYNIĘCIA” na ruskich […]

via Pyknięcia Złego, 27 lutego 2011 r. — The Dark Side of The Moon

Może Ci się również spodoba

32 komentarze

 1. Janekp1 pisze:

  Lordzie, proszę o uruchomienie na PT działu „zdarzenie 10.04” lub jakoś tak .
  Pozdr.

 2. E.B pisze:

  Janekp1

  Może po prostu:

  10.04.2010

 3. Janekp1 pisze:

  Może jak proponuje @kormoran – „10 kwietnia”

 4. E.B pisze:

  Janekp1

  Zatwierdź swój własny komentarz.

 5. lordJim pisze:

  Janekp1
  coś się wymyśli 😉 i zaloguj się poprawnie, bo się chowasz 😉

 6. lordJim pisze:

  10 kwietnia już jest 😉

 7. cisza1 pisze:

  @ lordjim

  Pamiętam „pyknięcia”- podpis kopytnego:(
  Ileż tam było takich bezczelnych fałszerstw?
  Dużo pracy włożyłeś w te obrazowe analizy…..troszkę czasu upłynęło, Aborygen chyba gdzieś znikł a Martynka sercem przy komisji.
  dzieki za przypomnienie

 8. lordJim pisze:

  Ciszo
  Walczyłem wtedy z wiatrakami, jak się okazało. Martynka walczyła ramię w ramię, Aborygen i inni i jak na razie psu na budę..

 9. AnnaM pisze:

  @ cisza1 @ Iordjim coraz bardziej na to wygląda, że – zgodnie z tym co zwykle pisywał 35stan – „wśród najlepszych przyjaciół psy zająca zjadły”, czyli duża zmowa międzynarodowa z nato w tle, wiec nikt niczego nie bedzie zauwazał.
  Dziś znów notka skłaniająca do podobnej oceny. Plus jeden z komentarzy pod nią. http://naszeblogi.pl/45922-ramy-tragedii-smolenskiej
  Nie sposób zresztą nie zastanowić sie przy tej okazji: a co, jeśli to znów tylko sterowana sugestia, obliczona na to, żeby sie ludnosc wreszcie przestała tym zajmować:((

 10. E.B pisze:

  AnnaM

  To jest notka @Propatriana :

  https://roarianblog.wordpress.com/

  Anonsował ja na PT.

 11. AnnaM pisze:

  @ ebns24 no, niby wiem ale jak raz jest pro, potem ro, a teraz da, to nie wiedziałam czy należy się z tą wiedzą pchać przed szereg:))

 12. janekp1 pisze:

  Lordzie na Ciebie zawsze można liczyć, dzięki za dział 10 kwietnia.
  Zawsze zapominam się poprawnie zalogować i komentuję przez Gogle+ , ale obiecuję poprawę 🙂

  Pozdr.

 13. cisza1 pisze:

  @AnnaM
  „Nie sposób zresztą nie zastanowić sie przy tej okazji: a co, jeśli to znów tylko sterowana sugestia, obliczona na to, żeby sie ludnosc wreszcie przestała tym zajmować:((”

  Jest dobra zmiana ale informowanie o postępach śledztw coraz bardziej skąpe. To chyba zgodne z sugestią a. Fotygi ,, Polacy nie dorośli do prawdy o Smoleńsku”.
  Skończy się na tym, co orzekł A.M.- „wada fabryczna”?

 14. janekp1 pisze:

  Ciszo, brak informacji też jest informacją. Powtórzę mój komentarz, który skierowałem do Ciebie na blogu PIKO.

  Ciszo, zadziwiająca, w przypadku ekshumacji śp. Andrzeja Przewoźnika, jest informacja, która pojawiła się już na drugi dzień -”wyniki badań potwierdzają tożsamość ekshumowanego” . Nigdzie nie znalazłem info o zidentyfikowaniu ciał : Aleksandra Szczygły, Edwarda Duchnowskiego, Janiny Natusiewicz-Mirer, Ewy Bąkowskiej i Dariusza Michałowskiego choć te ekshumacje odbyły się trzy miesiące temu. Nic także nie wiadomo o ich ponownym pochówku. Rozpoznano, podobno ciała śp. Mariusza Handzlika i b. prezesa PKOl Piotra Nurowskiego lecz także nic nie wiadomo o ich ponownym pochówku. Jaki można wyciągnąć z tego wniosek?
  Odpowiedź pozostawiam czytelnikowi tego komentarza.

  Pozdrawiam

 15. lordJim pisze:

  janekp1
  😉
  Działajcie 🙂

 16. cisza1 pisze:

  @ all

  Są nowości, czy ważne i przyniosą efekty?

  „Antoni Macierewicz zaprosił do współpracy w wyjaśnieniu katastrofy smoleńskiej Luisa Moreno-Ocampo, byłego głównego prokuratora Międzynarodowego Trybunału Karnego. Szef MON chce wsparcia przy próbie odzyskania wraku Tu-154 M.
  To były główny prokurator Międzynarodowego Trybunału Karnego Luis Moreno-Ocampo. Kontrakt z rządem został podpisany w ubiegłym tygodniu i dotyczy „próby odzyskania wraku samolotu…. Obiecałem tylko, że spróbuję pomóc. Myślę, że Polska zasługuje na pomoc. Sprawa jest wielopłaszczyznowa, bo dotyczy relacji polsko-rosyjskich, ale także samej Polski i Polaków. Wiemy przecież, że to, co się stało w Smoleńsku, jest dla Polaków bardzo ważne – powiedział.”

  http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/1028495,kontrakt-na-wrak-macierewicz-zaprosil-ocampo-katastrofa-smolenska-szczatki-tupolewa.html

  Pierwszy ruch to zaangażowanie Laboratorium Kryminalistycznego w Fort Halstead pod Londynem gdzie zostaną wysłane próbki pochodzące z wraku Tu-154, który w kwietniu 2010 roku rozbił się pod Smoleńskiem. Podobnej procedurze podlegać będą także materiały pobrane podczas ekshumacji.

  http://1maud.salon24.pl/765095,dwa-dobre-ruchy-w-sprawie-smolenska

  Może z pogrzebaniem zwłok czekają na wyniki z GB?

 17. piko pisze:

  Były główny prokurator Międzynarodowego Trybunału Karnego Luisa Moreno-Ocampo powiedział między innymi:

  „Myślę, że ważną rzeczą jest, by zarówno Polacy, jak i Rosjanie byli zgodni co do tego, co powiedziano w kabinie pilotów. Rzecz w tym, żeby znaleźć wspólną płaszczyznę dla wszystkich stron tej sprawy”.

  Ta deklaracja przypomina mi słowa Miedwiediewa.

 18. ebns24 pisze:

  A co to znaczy wspólna płaszczyzna? Jaka jest wspólna płaszczyzna dla zbrodniarza i ofiary?

  Chyba, że chodzi o wspólne stanowisko polsko-rosyjskie pozwalające zbudować jakieś wzajemne relacje na trupach smoleńskich.
  Na razie jest pat i trzeba z tego jakoś wyjść, a prawda musi iść spać.

 19. roarian pisze:

  Sterowana sugestia jest następująca (odpowiadam Piko):
  1. temu Okampo pewnie w głowie się nie mieści, że jest tak, jak opisuje w notce Lord
  2. Macierewicz z pewnością nie poinformuje go o takiej możliwości (tj. przekrętu w nagraniach)
  3. Okampo będzie „badał sprawę” ze dwa lata
  4. Macierewicz będzie „czekał niecierpliwie” (2 lata).

  Dziękuje AnnaM za inspirację

 20. cisza1 pisze:

  @ all
  Moreno-Ocampo będzie badał, pomagał…
  A.M. będzie płacił.
  Ile czasu do wyborów? Może wtedy cuś jako kiełbasę rzucą?

 21. Zolw pisze:

  Kurde! Co za porąbany świat!

  Ciiii, bo jak nazwiemy rzeczy po imieniu, to będzie wojna z ruskimi! Polacy – też morda w kubeł, bo sami wiecie. Dochodzić sobie możecie, bylebyście nie skończyli.

  Jak w patologicznej rodzinie, gdzie ojciec gwałci, a matka kryje i zabrania nazywać rzecz po imieniu, bo ojciec jak się wkur*i to i zabić może.

 22. Kormoran321 pisze:

  Lordjim, All,
  Mam nadzieję, że to nowe miejsce poświęcone tak ważnej sprawie „10 Kwietnia” pozostanie w dyspozycji do jej całkowitego wyjaśnienia.

  „…Kontrakt z rządem został podpisany w ubiegłym tygodniu i dotyczy „próby odzyskania wraku samolotu…. Obiecałem tylko, że spróbuję pomóc…”

  Ten Luis Moreno-Ocampo powinien na dobry początek obejrzeć np. taką wypowiedź Grzegorza Brauna, oczywiście z dokładnym tłumaczeniem lub/i skrótową relację z efektów dochodzenia blogerskiego, albo chociaż autorstwa Free Your Mind:
  „Elementarz smoleński”

  „Grzegorz Braun: MAŁO ZNANE INFORMACJE o ZAMACHU…”

  Pozdrawiam

 23. FreeYourMind pisze:

  piko,
  mnie też się ta deklaracja tak skojarzyła 🙂
  pozdr

 24. piko pisze:

  Lordzie, zatwierdź komentarz fyma.

  „piko,
  mnie też się ta deklaracja tak skojarzyła ?
  pozdr”

 25. piko pisze:

  Pytany o śledztwo po katastrofie smoleńskiej prezydent Rosji stwierdził, że „nie dopuszcza możliwości”, aby ustalenia rosyjskiej prokuratury różniły się od polskiej.

  Ustalenia powinny opierać się na obiektywnych danych – zaznaczył. Zadeklarował, że strona rosyjska zrobi wszystko, by były one obiektywne, godne zaufania i dostępne dla zainteresowanych stron. Miedwiediew dodał, że w tego rodzaju sprawie dla działań prokuratury trudno nakładać ramy czasowe.

  Cytat z Gazety Wiewiórczej z 07 grudnia 2010

  Jeżeli były prezydent Rosji „nie dopuszcza” to o czym tu rozmawiać ?

 26. cisza1 pisze:

  Do Prokuratury Krajowej wpłynęło wczoraj po południu zawiadomienie szefa MON na Donalda Tuska ws. tzw. zdrady dyplomatycznej. Zawiadomienie ma związek z katastrofą smoleńską z 10 kwietnia 2010 roku, a dotyczy także badania jej przyczyn i okoliczności. Szef MON o sprawie poinformował na łamach „Gazety Polskiej Codziennie”. Wpłynięcie zawiadomienia potwierdziła w rozmowie z IAR rzecznik Prokuratury Krajowej Ewa Bialik….
  Premier Donald Tusk zawarł z Władimirem Putinem nielegalną umowę na szkodę Polski i za to powinien odpowiadać karnie – A.M.

  http://wiadomosci.onet.pl/kraj/prokuratura-krajowa-zawiadomienie-od-szefa-mon-ws-donalda-tuska/psycmp8

 27. AnnaM pisze:

  @ cisza1 no i przy okazji tego zawiadomienia przypomniało mi się coś, co pamiętam mgliście, i nie mogę znaleźć u siebie żadnej o tym notatki. Co to było i kiedy ? – p.Tusk z wizytą u śp.Lecha Kaczyńskiego, namawiający go, żeby nie kandydował w wyborach- coś pamiętasz ?

 28. E.B pisze:

  To było na jesieni 2009r. Mówił o tym Lech Kaczyński, chyba w jakimś wywiadzie.

 29. AnnaM pisze:

  Ebns24, Propatrianie, dzięki. Grudzień 2009. Już po molo ale premier chyba jeszcze próbuje zostać po jasnej stronie, czy realizuje „plan A”? „…do spotkania prezydenta z premierem doszło przy okazji konsultacji w sprawie zmian w konstytucji w grudniu w 2009 roku. Zdaniem informatorów gazety, Donald Tusk zaproponował Lechowi Kaczyńskiemu, by obaj zrezygnowali z kandydowania na urząd prezydenta w 2010 r. „To napięcie między nami jest złe, coraz gorzej odbierane przez Polaków. Proponuję, żebyśmy je zdjęli z porządku dziennego i obaj nie kandydowali” – w ten sposób premier miał przekonywać prezydenta.

  Lech Kaczyński odpowiedział, że to nie jest dobry pomysł. „W takim układzie ja tracę wszystko, ty pozostajesz premierem” – dodał.

  Niektóre źródła dziennika informują, że na tym zakończyła się rozmowa na ten temat. Inne dodają, że pojawiła się jeszcze propozycja, by rezygnacja obu polityków zbiegła się ze zmianą w konstytucji, wprowadzającą wybór prezydenta przez Zgromadzenie Narodowe i ograniczenie jego uprawnień.”

 30. roarian pisze:

  Wg mnie, AnnoM, Tuskowi (ewidentnej marionetce) nikt nie powierzyłby planów zamachu; co innego Sikorskiemu (i, oczywiście Arabskiemu – por. „samobójstwo” Michniewicza):

  „27 stycznia 2010 r. z Kancelarii Prezydenta do MSZ wpłynęło pismo informujące, że prezydent planuje w kwietniu oddać hołd pomordowanym oficerom w Katyniu. Na kopii tego dokumentu, uzyskanej w toku śledztwa z MSZ widnieje odręczna adnotacja Sikorskiego z rekomendacją ewentualnego udziału prezydenta w … defiladzie Dnia Zwycięstwa w Moskwie: „Proszę o proj. pisma rekom. Prezydentowi udział w uroczystościach 9 maja w M.”. https://www.wprost.pl/kraj/335155/Prezydent-Kaczynski-chcial-leciec-do-Katynia-Sikorski-zaproponowal-niech-leci-do-Moskwy.html
  [Sikorski] Przypomniał również, że zwracał się do Lecha Kaczyńskiego, aby nie leciał do Katynia, lecz udał się na uroczystości do Charkowa. – Polscy oficerowie w Katyniu byliby dostatecznie uhonorowani przez wizytę premiera – mówił. Zaraz potem jednak Sikorski przyznał, że Lech Kaczyński „miał prawo” lecieć do Katynia i „dlatego zrobiliśmy wszystko, co w naszej mocy, aby mu to umożliwić”.
  http://wiadomosci.onet.pl/kraj/szef-msz-nie-wiem-co-kaczynski-mial-na-mysli/h9epz

  Przeczytaj P.S. do notki: https://roarianblog.wordpress.com/2017/02/09/tabula-rasa/

Dodaj komentarz: