Przejdź do paska narzędzi

Czy warto robić rachunek sumienia?

Zastanawiałam się mocno, czy zabrać głos w sprawie konfliktu z nowym Gościem na naszym portalu, czy zamilczeć i udać, że nie mam zdania, nie wtrącać się, nie narażać na podobne potraktowanie, nie rozdrapywać, nie jątrzyć, udać, że nic się nie stało, nie widziałam, nie wiem, nie ma mnie. Jednak nie byłabym sobą, gdybym tak postąpiła, ponieważ nie jestem ani tchórzem, ani koniunkturalistką, a Tak od zawsze znaczy dla mnie Tak, a Nie – Nie.

Wiele też nie ryzykuję, bo nawet jeśli narażę się na brak zrozumienia, to, co prawda polubiłam blogowanie, ale i bez niego da się żyć. Nie mam też złudzeń, co do tego, że np. moja rezygnacja z udziału w projekcie @Nohooda zasmuciłaby wiele osób, tym bardziej, że raczej mało kto kojarzy mnie z pisaniny na S24, a tutaj, póki co nie za wiele się udzielam, chociaż czytam co ciekawsze notki, a takie szczęśliwie też tu są.

Ad rem – Wczoraj po bardzo smutnej wiadomości o śmierci śp. Oriona odeszłam od komputera na dłużej, a gdy weszłam ponownie b. późnym wieczorem ze smutkiem i zażenowaniem natrafiłam na konflikt, który niestety tu zaistniał. Były podobne już wcześniej, ale udało się je pomyślnie zażegnać. Ten ostatni (jako kolejny) budzi jednak moje obawy, co do powstawania następnych o podobnym scenariuszu, a w efekcie obawiam się, że może doprowadzić do ograniczenia projektu Polskim Tekstem, zanim się on jeszcze na dobre rozpoczął. Chyba, że ma to być portal pogaduch przy grillu i piwie wąskiej grupki mężczyzn i nielicznych kobiet porozumiewających się ze sobą specyficznym językiem, który nawiasem mówiąc, stoi w rażącej sprzeczności z nazwą naszego portalu: Polskim Tekstem. Pogaduch owszem interesujących dla biorących w nich udział, zaś mało zrozumiałych i pociągających dla publiczności, w tym nowych blogerów, których chyba mamy nadzieję zachęcić do pisania tutaj. Oczywiście biorę pod uwagę, ze mogę się mylić i takich planów na przyciągnięcie większej liczby autorów, wcale nie ma. W takim razie ok. Można nie czytać dalej.

Jeśli jednak ma to być portal służący nie tylko wesołej zabawie grupki złośliwych kpiarzy, którzy znajdują główną przyjemność w ośmieszaniu siebie nawzajem oraz innych ludzi; bawiących się erystyką kosztem innych, to może warto przynajmniej w kontaktach z blogerami, a szczególnie blogerkami, spoza elitarnej grupy prześmiewców, zachować pewien standard obowiązujący ludzi, powiedzmy to oględnie, dorosłych.

Przyznam, że jestem mocno zniesmaczona postawą głównych „aktorów” wywołania tej burzy w szklance wody i to nawet nie samym rozwojem konfliktu, co trwaniem w uporze, że wszystko jest w porządku i racja jest po naszej stronie. Ferment pozostał. Przede wszystkim pozostał też skutek: urażona Syzyfoptymista w poczuciu niesłusznych oskarżeń odeszła i nie wiem, co i kto powinien zrobić, aby zechciała wrócić. Ale może są tacy, którzy wiedzą. Mam nadzieję, że są.

Ma to dla tego miejsca ważne znaczenie nie tylko ze względu na tę konkretną Osobę, ale także ze względu na przyszłość portalu, który stworzył @Nohood i wsp. Będziemy tak przeganiać kolejne osoby?

Na przyszłość zaś cieszyłabym się, gdyby Panowie blogerzy nawykli do „męskich sposobów” dyskutowania we własnym gronie, gdzie normą jest (jak widać) jeśli nie naparzanie się pięściami, to przynajmniej słowem, wzięli pod szanowną uwagę, że nie wszystkie kobiety są mocne w zawodach bokserskich i że ich wrażliwość jest nieco inna niż męska. Nie jesteśmy przecież zwolennikami ideologii gender.

Szczególnie prosiłabym o nie przypisywanie interlokutorowi intencji, które komuś się wydaje, że dana osoba ma. Tym bardziej, że nikt tego nie lubi i nie akceptuje, a takie przypisywanie intencji działa przecież w obie strony i warto o tym także pamiętać.

Warto też staranniej dobierać słowa i starać się w miarę możliwości pamiętać o przysłowiu: nie czyń drugiemu, co tobie niemiłe. To uniwersalna mądrość i zawsze się sprawdza.

Na koniec – nie wszystkich musimy lubić, nie ze wszystkimi się zgadzać, na szczęście jednak nie ma przymusu wchodzenia w rozmowy z takimi osobami, a już na pewno nie powinno się ich obrażać. Przekonujmy, walczmy z poglądami,  (jeśli chcemy), ale nie z osobami, szczególnie, że tu miało być inaczej niż na S24. Lepiej. Na razie jest trudno, bo jest nas mało, ale nie zniechęcajmy potencjalnych nowych użytkowników, którzy po takich akcjach, jak wczorajsza i dzisiejszy ciąg dalszy, spowodują, że uciekną oni z krzykiem.

Może Ci się również spodoba

90 komentarzy

 1. rk1 pisze:

  @IzaLuka:

  Czy ta notka by powstała i zawierała te same przemyślenia
  gdyby identyczna co do joty sytuacja miała miejsce z
  blogerem Syzyfoptymistą płci męskiej?

 2. izaluka pisze:

  Raczej nie, w każdym razie nie w moim wykonaniu, a jeśli, to jednak byłyby to inne przemyślenia. Nie sądzę bowiem, aby prawdziwy mężczyzna był dumny i zadowolony z obrony przez kobietę. Wtedy oczekiwałabym raczej reakcji innego mężczyzny, lub raczej, że obroni się sam.

  Walka wówczas byłaby w miarę równa. Mężczyzna kontra mężczyzna. Podobna siła, podobna wrażliwość.

 3. rk1 pisze:

  == Raczej nie, w każdym razie nie w moim wykonaniu,
  a jeśli, to jednak byłyby to inne przemyślenia. ==

  ok.

 4. E.B pisze:

  Tak, Izaluka, to jest ważne, co napisałaś. Mamy różne potrzeby, lubimy się też pośmiać i pożartować i porozmawiać poważnie, ale szanujmy się.

  Nie chcę przenoszenia maniery ataków ad personam z S24 na PT. Dyskutujmy o racjach, nawet ostro, ale nie przenośmy to na osoby. To może być trudne, ale wszystkiego przecież można się nauczyć.

  Na S24 to wszystko nie było takie ostre. Można było omijać tych, których niezbyt lubiliśmy. Tu jesteśmy w małym gronie i bliżej się poznajemy i personalne konflikty są dla nas groźne, groźne dla perspektywy tego portalu.

  Patrzę na ten nasz eksperyment jak na Polaków na wolności. Wolności też trzeba się nauczyć. Uczymy się wszyscy i myślę, że będziemy to też przenosić do realu.

  Jesteśmy tu tacy „Polacy w pigułce” i nie bądźmy mali.

 5. adamkonrad pisze:

  jeśli chodzi o mój odbiór uważam, że sprawy już nie ma
  poza ogólnikami – trudno nawet wskazać na jądro sporu, o co chodziło?
  i chwytamy się jedynie wskazań charakterologicznych

  nie jest fajnie, że syzyfka się obraziła — chyba jednak na nas wszystkich skoro poszła?
  czy teraz powinniśmy się obrazić?
  może
  temat, kiedy pojawił się konflikt powinien był zostać szybciej zamknięty a nie ciągnięta wojna o ‚rację’
  do tego by go ciągnąć potrzebne były dwie strony jednak

  ale przeprowadzanie teraz krytyki jakiś panów, co ani po polsku do tego onieśmielają erudycją i są beee
  też uważam za bezsens

  owszem, wrażliwości mamy różne, ale wykazać, że odbył się jakiś bezprecedensowy atak na jakąś osobę, niezależnie od erudycji po prostu się nie da
  myślę, że jesteśmy dla siebie tutaj wszyscy raczej mili i lepiej nigdy jeśli akurat o to chodzi, na sieci nigdy nie będzie

 6. robin4123 pisze:

  ” Chyba, że ma to być portal pogaduch przy grillu i piwie wąskiej grupki mężczyzn i nielicznych kobiet porozumiewających się ze sobą specyficznym językiem, który nawiasem mówiąc, stoi w rażącej sprzeczności z nazwą naszego portalu: Polskim Tekstem”

  Własnie!
  To, że wycinacie lemingów i Wasze najwspanialsze białogłowy okazują się zwykłymi zamordystkami – to nic przy incydencie, w którym na przeciwko siebie stajecie sami … W zbrojach, pod ostrym słowem, spięci do nieprzytomności, co nie przeszkadza Wam w innej notce kadzić sobie do obrzydzenia…
  Syzyfkę też już potraktowaliście jak należy, ale jeszcze niezłomny Piko (czyli sprawca jej odejścia) popełnił notkę, w której analitycznie bawi się w propagatora cenzury …
  Śmieszni jesteście,
  Marzycie o rozroście, zaludnieniu, popularności, a „swojaków” traktujecie, jakby co najmniej byli krewnymi Tuska (brrrr…)

 7. adamkonrad pisze:

  a
  jeśli mogę
  nikogo nie krytykując itd
  nie ciągnijmy już tematu kto, kogo na PT
  bo zaczynamy przypominać jakieś wojenki na Salonie24 w wersji bardzo ‚lite’

 8. adamkonrad pisze:

  no i już pojawiają się kolejni ‚zyczliwi’ co mają żwacze do tego typu strawy rozwinięte
  i gazy cieplarniane produkują
  😀

 9. Cogi pisze:

  @adamkonrad
  może by to można wykorzystać jako odnawialne źródła energii 😀

 10. adamkonrad pisze:

  @Cogi

  =odnawialne=
  o całkowicie
  😀

  z gwarancją stałego składu
  bezmienne
  repetytywne
  niewyczerpalne

 11. izaluka pisze:

  @ebns24

  Napisałam obszerną odpowiedź na Twój komentarz, jeden nieostrożny ruch i wszystko poleciało w kosmos 🙁

  Spróbuję jeszcze raz.

 12. Cogi pisze:

  @adamkonrad

  Widzisz, jaka jestem konstruktywna 😀

 13. robin4123 pisze:

  Hehe …
  I do tego jesteście właśnie zdolni, pomimo swojego błazeńskiego wyobrażenia o swej wyższości intelektualnej, rozumie, dowcipie, poczuciu humoru .. etc …
  Lubicie błazeńsko pierdzieć o „gazach cieplarnianych”, ale temat, który wyrzucił stąd Syzyfkę – uważacie za „nieporozumienie” … Widać już z zewnątrz wyraźnie, że powoli z Was coś na kształt sekty powstaje.
  Nikt mi nie wierzył jeszcze m-c temu, że zaczniecie się żreć między sobą …
  Psze bardzo, radosna gromadko 🙂
  To dopiero początek.
  Zbyt dużo miejsc w sieci i ludzi nie cierpicie, pomimo swego ciepłego oblicza, które sobie pokazujecie..
  Czy świętej pamięci Syzyfka jeszcze kilka dni temu nie była jedną z „milusińskich”?

  Tłumaczcie sobie to jak chcecie, rozgrzewajcie się nawzajem humorem z cyklu „gazy cieplarniane”…
  Jeszcze chwila i skoczycie sobie dalej do oczu.
  To nieunikniona równia pochyła, na której jeszcze bohatersko sobie jutubki wysyłacie z pozdrowieniami i życzeniami lepszej przyszłości.
  Tej, której sobie chyba jednak nie życzycie.

 14. izaluka pisze:

  @ebns24

  Dziękuję Ci za komentarz, a szczególnie za słowa:
  „Patrzę na ten nasz eksperyment jak na Polaków na wolności. Wolności też trzeba się nauczyć. Uczymy się wszyscy i myślę, że będziemy to też przenosić do realu. Jesteśmy tu tacy „Polacy w pigułce” i nie bądźmy mali.”

  W komentarzu, który wyemigrował rozwinęłam tę myśl, ale kolejne komentarze spowodowały, że mi się odechciało pisać po raz drugi. My obie wiemy, o co chodzi, inni też wiedzą. I w sumie o to chodzi.

  Czułam się w obowiązku zabrać głos i to zrobiłam.

  Pozdrawiam serdecznie

 15. Zolw pisze:

  @robin4123

  Chciałbyś!

  Dwóch chlopaków, późną nocą, rzuciło sie udowadniać swoją „rzeczowość” przed jedną dziewuchą.
  Dziewucha się obraziła i poszła.

  Tyle! Brakuje nam dziewuchy, bo ja lubimy i szoda nam najeżonych chlopaków. bo też ich lubimy.

  Do „zarcia się między sobą” brakuje strasznie wiele. Przede wszystkim – brakuje powodu.
  Grzesiu na premiera został przez nas totalnie zignorowany – jaaaka szkoda!

 16. cisza1 pisze:

  @izaluka
  Na razie jest trudno, bo jest nas mało, ale nie zniechęcajmy potencjalnych nowych użytkowników….

  Wszyscy przychodzimy tu bez przymusu, tak myślę. Chcemy się dzielić tym, co nas interesuje, co w sercach gra, co boli….bardzo wielu czyta PT i rozważa dołączenie do nas.
  Na razie tyle….
  Pozdrawiam wszystkich.

 17. rk1 pisze:

  @Zółw:

  proszę nie czepiać sie Robina. to nasz skarb.
  nie ma nic cenniejszego niz obiektywna opinia z zewnątrz.

 18. Cogi pisze:

  @adamkonrad
  obiecuję Ci nie skakać do oczu i oczekuję od Ciebie podobnej deklaracji 😀

 19. adamkonrad pisze:

  =to nasz skarb.=

  i źródło energii odnawialnej
  biozłoto – można napisać

  kaloryczność na jednostkę objętości – mała
  ale objętość — duuuuuża
  😀

 20. nagor pisze:

  @robin4123
  Bardzo cieszą mnie Twoje komentarze .
  Smuci natomiast ,że do tych co je adresujesz i tak nie docierają bo ich Ja jest większe niż zakładasz .

 21. E.B pisze:

  Izaluka, Cisza1

  Ja myślę, że wszyscy wiemy o co chodzi, czasem tylko się zaplączemy,
  Ja tu wszystkich lubię, tych bardziej zadziornych i prześmiewców też.
  No i co nas nie zabije to nas wzmocni.

  A nasi Panowie zrobili sobie na NS24 Zajazd pod Petem i tam prowadzą swoje męskie rozmowy :)).
  Ale jak już odreagują to zatęsknią za nami, no bo wiadomo….oni bez nas, a my bez nich…nie da się tak długo :))).

  Pozdrawiam Was i bądźmy dobrej myśli 🙂

 22. Zolw pisze:

  @RK!

  Ja sie nie czepiam! Ja stymuluje! Ty też stymulujesz – tak ma być!

 23. adamkonrad pisze:

  @Cogi
  ależ oczywiście
  taki nasz PTowy ‚znak pokoju’
  🙂

 24. rk1 pisze:

  EB: 00:20 tez postrzegasz obecna zadyme przez pryzmat płci?
  to przeciez absurdualne podejscie.. pewnie sie myle 🙂

 25. Cogi pisze:

  @Nagor
  Nieprawda! Jestem skromna i siedzę sobie cichutko w kąciku nie przeszkadzając nikomu!

 26. nagor pisze:

  @Cogi
  Witaj
  Ale ja nic Tobie nie zarzucam . Jeszcze w kąciku ?

 27. E.B pisze:

  Robin 23.56

  Robinku, gorzkie Twe słowa, ale widzisz, to jest Polska właśnie, Polska, która wstaje na nogi po wielu latach i różnych eksperymentach na nas.
  Nikt nie mówił, że będzie łatwo.

  Ale Twoje słowa są też jak specyficzny afrodyzjak. One nas dopingują, żeby właśnie udowodnić wszystkim niedowiarkom, że PT ma dobrą przyszłość przed sobą.

  Lubię Twoje komentarze. Są jak lustro :))

 28. izaluka pisze:

  @Cisza

  Ja zniechęcam?

 29. Cogi pisze:

  @Nagor
  Cały czas w kąciku :).
  To ja jestem ten wredny babsztyl i zamordystka 😀 . Acha i lubię „błazeńsko pierdzieć o „gazach cieplarnianych” 😀

 30. E.B pisze:

  rk1 00.24

  Może tego nie chciałeś, ale tak to wyszło.

  A teraz to sobie trochę żartuję, bo co mi pozostało?

  Chciałabym, żeby sytuacja uległa naprawie, ale ja już nic więcej zrobić nie mogę.

  A „Zajazd pod Petem” Prop zachachmęcił dla siebie i strach tam wchodzić. Atmosfera typowo męska :)).

 31. nagor pisze:

  @Cogi

  A to Ty o słowach Robina , daj spokój ,to ulubieniec niektórych, ale ich wielkie Ja odczytuje to inaczej co on pisze . Ty sobie odpuść bo szkoda słów.

 32. Cogi pisze:

  @Nagor
  To wracam do roboty 🙂

 33. nagor pisze:

  @Cogi
  Nie pracuj po nocach ,szkoda zdrowia .

 34. cisza1 pisze:

  @izaluka
  Ja zniechęcam?

  Ależ skąd?
  To był cytat z Twojej notki, zapomniałam „…”.

 35. Cogi pisze:

  @Nagor
  Nie pracuj, nie pracuj, a snajper nasłany przez mojego zleceniodawcę już czeka na dachu kamienicy po przeciwnej stronie Hetmańskiej. 😀

 36. nagor pisze:

  @Cogi
  Nie odważę się pytać o zleceniodawcę , ale go zmień jak snajpera wysyła . Nie moja rada , tak na wszelki wypadek , by u mnie się nie plątał też snajper .

 37. nagor pisze:

  @
  O , nawet sytem PT mnie upomina abym tak szybko nie pisał , a ja po literce stukam . Czyżby już?

 38. Cogi pisze:

  @Nagor
  Na Jeżyce daleko nie ma 😀

 39. Syzyfoptymista pisze:

  @Izaluka

  Witaj Iza,

  dzięki kobieto z jajami za uwagę mi poświęconą ?

  Krótko odniosłam się do sytuacji tu:

  https://syzyfoptymista.wordpress.com/

  Pozdrawiam serdecznie

 40. HeluTek pisze:

  robin4123 18 marca 2017 o 23:56
  „Nikt mi nie wierzył jeszcze m-c temu, że zaczniecie się żreć między sobą …”

  Rewolucja wkroczyła w fazę zjadania własnych dzieci…

  Jest tu kilka osób, które wchodzą do netu głównie po dawkę adrenaliny, a zwykłe tutejsze podśmie-chujki tego nie zapewnią. Dlatego powrót na salon24 jest tylko kwestią czasu (i naprawy przez Janków systemu komentarzy, który bestialsko zmieżdżyli).

 41. adamkonrad pisze:

  @syzyfoptymista
  o
  fajnie
  pojawienie się uznaję za zapowiedź powrotu
  nie ma o co się kłócić

  😀

 42. adamkonrad pisze:

  =Dlatego powrót na salon24 jest tylko kwestią czasu=

  kurde, ciągle trafiam na ten tekst
  namnożyło się internetowych proroków

  😀

  kto powróci?
  ja raczej nie, po prostu jest takie określenie ‚mieć dość’
  i jeśli chodzi o Janków, to w moim wypadku całkowicie spełnili to, co ono wyraża
  po prostu – kilka razy im wybaczyłem, ale limit wyczerpali

 43. adamkonrad pisze:

  @HeluTek

  gratulacje z powodu nowego nika
  😀

 44. robin4123 pisze:

  Helena
  Jaka tam rewolucja …
  Ot, jeden nie wytrzymał i dał popis swego bohaterskiego hartu ducha.
  Babinka się popłakała i odpłynęła, a teraz wszyscy się intensywnie zastanawiają „dlaczego?”.
  Dzielą włos na czworo, a przecież widać bez mikroskopu, że byłoby im lepiej, gdyby akurat ten jeden się tu nie uzewnętrzniał.
  Ale po co o tym gadać wprost, jak można se wysłać jutubka z coverem Iron Maiden i udawać, że deszcz pada?
  Poza tym zauważ jeszcze jedno:
  Od wczoraj postępek Syzyfki to właściwie całe clou ich pisaniny.
  Jeżeli didaskalia zamieniają się tu w tematy główne – to ciężko będzie w przyszłości, bo to miejsce zamieni się albo w atomowy poligon wojenny, albo w konfesjonał, gdzie Piko będzie przepraszał za rzeczy, których „nigdy nie zrobił” …

  Ale pewnie wszystko się dobrze potoczy… Już tam Kuzyni o to zadbają 🙂

 45. robin4123 pisze:

  HT

  Jeszcze jedno, bo dopiero doczytałem post genialnego Adama Kondzia.
  Ich sekciarskie podejście „nigdy tam już nie wrócę!~” przypomina śluby zakonne, które zza murów mają cię już nie wypuścić. Sami, z własnej inicjatywy, ograniczają sobie możność ruchu, bo pogniewali się śmiertelnie na Janków i stworzyli sobie nową (w domyśle – lepszą) piaskownicę.
  Ja wiem, czy lepszą?
  Jakoś Syzyfka nie musiała trzaskać drzwiami na starym salonie.
  Cały czas piszą „oby metody i hejt z żółtego salonu się tu nie przeniosły”…
  Jakby zapomnieli, że to ludzie piszą teksty, a nie nowe miejsca w internecie …

 46. rk1 pisze:

  @HeluTek

  == Rewolucja wkroczyła w fazę zjadania własnych dzieci… ==

  koniec jest już blisko

 47. adamkonrad pisze:

  @RK
  ale to miło, że się troszczą i mają takie ‚coraz to nowe’ przemyślenia
  😀

 48. rk1 pisze:

  @AdamKonrad:

  Moj najjedyńszy HeluTek znalazł wreszcie kompatybilność. to miło 🙂

 49. piko pisze:

  @erku – nie jestem pewien jak jest z tą kompatybilnością. Wygląda że Helena T jest tu dla sportu, a ten obszczymurek służbowo. O robinie mówię jakby nie było wiadomo.

 50. robin4123 pisze:

  Piko
  Sam jesteś obszczymurek, chamidełku pospolity.
  To dzięki Tobie odchodzą stąd nawet ci, którzy się z Wami zgadzają.
  Taki nadęty balonik, który musi koniecznie obsikać czyjeś nogawki, bo mu paluchy się trzęsą nad klawiaturą.
  Poczytaj sobie, co sądzi o Tobie SO, pastuszku, udający kulturalną i inteligentną jednostkę.
  Gdyby nie Ty – więcej Was by tu było, ale takie gówniarze nie rozumieją, że trzeba nieraz zamknąć japę i pohamować swe skrywane cechy.
  Dwulicowe bydlę.
  Tu wyzywa od obszczymurków i pojebów, a za chwilę udaje kulturalnego polemistę z Cogi, czy z Provocatio.
  Przynajmniej wiadomo, co prawdziwe, a co udawane…

  Płyń, miernoto …

 51. rk1 pisze:

  @Piko:

  Służbowo, dla sportu, dla zdrowia… nie wiem, ale to nie ważne. Ważne, że się dobrze rozumieją, mają wspólne poglądy, pasują do siebie… To chyba tej kompatybilności brakowało, to jej poszukiwał nasz HeluTek. No i prosze: znalazł 🙂

  ciesze sie z tego heluTkowego znaleziska wraz z nim.
  i żaden Piko samo-zuo nie zmąci tej radości

 52. piko pisze:

  @rk1
  Rozumiesz tego obszymurka, bo ja nie. Rozwalam NaszSalon24.org a mu to nie pasuje. Jakiś on głupkowaty.

  A może robin to jest dobry człowiek a ja go pomówieniami krzywdzę? Może by tu jaką notkę fajną machnął tylko ja mu przeszkadzam.

  Oki robinie nie widzę cię od dziś rób co uważasz na PT. Powodzenia.

  Co do kompatybilności to faktycznie mogłem się pomylić.

 53. HeluTek z miasta (nie chce misie logować) pisze:

  RK1: 19 marca 2017 o 15:39
  „Ważne, że się dobrze rozumieją, mają wspólne poglądy, pasują do siebie… To chyba tej kompatybilności brakowało, to jej poszukiwał nasz HeluTek. No i prosze: znalazł”

  Robin duuużo bardziej jest kompatybilny z Lulą. Ja to mogę sobie tylko czasem pogawędzić (choć na nohoodzie-wordpressie już nie mogę).

  Zatem moja kompatybilność – nadal niezaspokojona… :P’

 54. robin4123 pisze:

  „Oki robinie nie widzę cię od dziś rób co uważasz na PT”

  Wielki mi łaskawca z cudzej poręki.
  Gdybyś tylko mógł – już by mnie tu nie było.
  Ale ponieważ musisz uchodzić u swojaków za faceta z dystansem i bez ans – tedy piszesz, że mi darujesz swe obleśne inwektywy, buraku.
  Wielkie panisko się odnalazło w tej mieszaninie chamstwa i bezmyślności …
  Zawsze robisz „w tył zwrot” o ten jeden passus za daleko.
  Myśl najpierw, a dopiero potem pisz, ponura maszkaro.

 55. rk1 pisze:

  @Piko:

  == Rozumiesz tego obszymurka ==

  Rozumiem HeluTka, wydaje mi sie, ze nie jest obszczymurkiem.
  z Robinem szczęśliwie jestem niekompatybilny.
  Zbyt dużo w nim emocji i sprzeczności.
  Tu daje radę tylko Lula.

 56. piko pisze:

  To jak napiszesz notkę?

  Może być o czymkolwiek. Proponuję o Macierewiczu i Kaczyńskim. To bardzo wdzięczny temat.

  Drugim tematem może być: „Dlaczego naszsalon24.org jest kiepski i padnie w krótkim czasie”. Pójdzie ci jak z płatka bo się na tym znasz.

  Możesz też napisać o sprawach przykrych, trudnych i bolesnych czyli na przykład o mnie. Sorki to żart.

 57. rk1 pisze:

  @Piko:

  == „Dlaczego naszsalon24.org jest kiepski i padnie w krótkim czasie” ==

  wartość tej notki znacznie podniosłaby ilustracja:

 58. piko pisze:

  robin

  „Gdybyś tylko mógł – już by mnie tu nie było.”

  Nie prawda, pisz sobie u kogo chcesz i gdzie chcesz poza moim blogiem, ode mnie wylatujesz. Poza moim obejściem Daani może sobie szczebiotać gdzie chce i mi to nie przeszkadza.

  Jestem wolnościowiec i nie odbieram nikomu prawa do goszczenia u siebie głąbów i innych gostków, jak ktoś ma takie życzenie.

 59. piko pisze:

  kupuję ten obrazek 🙂

 60. rk1 pisze:

  @Piko:

  nie wiem tylko, czy jest potrzebna jakaś zgoda na upublicznianie
  wizerunku Robina. nie znam sie.

 61. E.B pisze:

  Robin 14.51

  Na S24 nie ma po co wracać. Nawet gdybyśmy chcieli, oprócz braku komentowania (chyba, że o czymś nie wiem), jest jeszcze ten nowy regulamin, zgodnie z którym admin może wszystko.
  To jego ofiarą prawdopodobnie padła Syzyfka i od tego zaczęła się cała awantura.

  Tam się mogą od nas logować tylko herosi, którzy chcą dać odpór hejtowi anty pisowskiemu, który opanował S24 z przyzwoleniem jego właścicieli.

  Ja osobiście i wielu innych, takim herosem nie jestem.

  Poza tym :

  lepszy na wolności kęsek lada jaki, niźli w niewoli przysmaki.

  To se już ne vrati. Tu, lepiej czy gorzej, będziemy budować swoją nową Ziemię, naszą polską Amerykę, będziemy się kłócić i godzić, pisać poważne i mocne notki i rozmawiać tak jak teraz.
  I kto nam zabroni?

  A Piko, był, jest i będzie z nami. Zawsze. I trza się z tym pogodzić :).

 62. robin4123 pisze:

  „A Piko, był, jest i będzie z nami. Zawsze. I trza się z tym pogodzić :).”

  O ile go nie zbanuje jakiś raptus, albo raptuska, bo wiesz doskonale, jak cienka granica dzieli chamstwo od błazenady. Ale mniejsza o tego plastusia.
  Twoje zaklęcia „nie wrócimy!” – to na razie błogie życzenia i wishful thinkin’.
  Poczekajmy choć chwilę. Jeśli pojawią się nowi „zatrzaskiwacze drzwi” – to raczej pewne, gdzie się udadzą w Sieci (bo nie przewiduję, by skończyli swą przygodę z blogowaniem – przecież z tego właśnie powodu powstała Wasza mała wysepka).
  Oczywiście macie święte prawo do wyznawania takiego clou, jakie Wam się żywnie podoba …
  Moje wątpliwości budzi jedynie fakt, czy powinniście się tym tak głośno chwalić?
  Te pełne samozaparcia hasła sprawiają dość infantylne wrażenie 🙂
  Na koniec:
  Piszesz, że „tutaj” – to wolność, a „tam” – niewola…
  Zapytajmy Syzyfki, co o tym sądzi, co?

  Pozdrawiam.

  Jesteś jedną z nielicznych osób, które potrafią się zachować na poziomie, szczędząc cierpkich uwag i nabzdyczonych epitetów.
  Be well.

 63. cisza1 pisze:

  @Syzyfoptymista
  19 marca 2017 o 14:06

  Miło, że się odezwałaś. Pisz…może przyjdzie czas na powrót?

  @ ALL
  Czy nikt teg nie zauważył?

 64. piko pisze:

  @ebsn24

  Niesamowita jesteś 🙂 🙂

  Działasz pozytywnie.
  O dziwo i na mnie i na @robina.
  Tak trzymaj.

 65. piko pisze:

  @cisza1

  Zauważyłem, podała również link pod moją notką refleksyjną o komunikacji.

  Przeczytałem co napisała na swoim blogu. Nie komentuję, decyzja zależy od niej. Czy uzna że warunki jej odpowiadają? To jej subiektywna ocena.

  Napisała o linku, który podałem do starej dyskusji. Nie widzę nic w tym złego. Widać w tamtych komentarzach sprzed 4 lat jej osobę jak i moją.
  Na pewno nie zabiorę zabawek jak ktoś po zapoznaniu się z notką napisze coś nieprzychylnego pod moim adresem. Najwyżej poproszę o uzasadnienie.

 66. HeluTek pisze:

  admkonrad 19 marca 2017 o 14:42
  „kurde, ciągle trafiam na ten tekst
  namnożyło się internetowych proroków”

  Jeśli kilku proroków mówi to samo, czas pogodzić się z tą prawdą, Adamie…

 67. E.B pisze:

  Piko.

  No, wreszcie to dostrzegłeś :). Pozabijalibyście się beze mnie :)))).

  Kapitan wraca z rejsu, może pomoże przywrócić ład na łajbie :).

 68. E.B pisze:

  Cisza1

  Zauważyłam oczywiście Syzyfkę i odnotowałam to pozytywnie.
  No i mam nadzieję……………
  Ja tu już nic nie mogę więcej.

 69. HeluTek pisze:

  rk1 19 marca 2017 o 16:28
  „Rozumiem HeluTka, wydaje mi sie, ze nie jest obszczymurkiem.”

  Właśnie, a propos. Ostatnio poszłam sobie wieczorem biegać, wbiegam w taki ciemniejszy odrobinę kąt parku, ścieżka wąska, a tam dwóch panów stoi pod płotem, trzymając ręce wokół rozporków.
  Co powinno się w takiej sytuacji zrobić? Udawać, że nic się nie stało? Powiedzieć, że są obszczymurkami? Wezwać straż miejską?

 70. adamkonrad pisze:

  @HeluTek

  =Jeśli kilku proroków mówi to samo, czas pogodzić się z tą prawdą, Adamie…=
  😀

  ależ przecież jestem pogodzony, sam napisałem, że kilku ‚proroków’ wciąż powtarza to samo

  nie wiem, pewnie myślą żeśmy ogłuchli i JAK GŁOŚNIEJ I WOLNIEJ POWTÓRZĄ to padniemy na glebę oniemiali

  😀

 71. cisza1 pisze:

  @piko
  Jakby nie odczytywać tej notki, jest to pewien sygnał.
  Notka sama w sobie:)
  Chyba się zgodzisz ze mną, że niezależnie od racji, od użytych słów (pisane są martwe i często nie w pełni wyrażają myśli ) warto puścić „dymek z fajki pokoju”.

  Per analogiam, choć w poważniejszej materii : znam wielu, którzy się rozstali, rozwiedli a po latach nie umieją określić dokładnie; o co nam właściwie poszło?
  Może zły przykład. Znasz mnie troszkę i wiesz, że mam dobre intencje….

 72. E.B pisze:

  Robin.

  Dzięki za miłe słowa 🙂

  Syzyfka nie została tu zniewolona. To był raczej nadmiar wolności. Czasem można z tym przesadzić.

  Syzyfka ma cały czas wolną wolę i drogę powrotu otwartą. Wszyscy tu na nią czekają, łącznie ze sprawcami wczorajszego zamieszania.

  I mam nadzieję…….

 73. HeluTek pisze:

  admkonrad 19 marca 2017 o 20:25
  „nie wiem, pewnie myślą żeśmy ogłuchli i JAK GŁOŚNIEJ I WOLNIEJ POWTÓRZĄ to padniemy na glebę oniemiali”

  Bycie Kasandrą to przecież kara…

 74. HeluTek pisze:

  robin4123 19 marca 2017 o 14:45
  „Od wczoraj postępek Syzyfki to właściwie całe clou ich pisaniny.”

  To też słaby punkt portalu jednorodnego światopoglądowo. Nie ma o czym dyskutować, skoro wszyscy się zgadzają. Pozostaje nieśmiertelna (na szczęście) duda Maryni.

 75. adamkonrad pisze:

  @HeluTek
  fajnie że tutaj bywasz etc.
  ale nie obraź się – to zwykłe marudzenie
  niedługo można będzie dzień zacząć od pytania czy robin już dzisiaj poprorokował nam bijatykę i upadek

  😀

  tzn rozumiem, okazja specjalna, niezgoda jakaś się wkradła, robin poczuł wiatr w żaglach (pfffffe – jeśli chodzi o mój odbiór takiego zachowania)
  trochę życzliwości dla blogerskich bliźnich

 76. adamkonrad pisze:

  wszyscy zdają sobie sprawę, że zachowanie ochoty do tworzenia wspólnego portalu
  trwaniu na nim jeśli szybko liczba rozmówców i czytelników rosnąć nie będzie
  nie jest oczywiste

  że w małej grupie w zamkniętej przestrzeni powstają konflikty

  itd itp

  ale
  warunki są tylko warunkami
  ;D

  a niechęć większości z nas do sposobu prowadzenia Salonu jest autentyczna

 77. adamkonrad pisze:

  @ebns24
  też tak uważam, że niewiele więcej już można zrobić
  nadzieję, że syzyfoptymista wróci już wyraziłem

 78. cisza1 pisze:

  @HeluTek

  Proroctwa rzadko się spełniają.
  W predestynację nie wierzę.

  Aby zmienić temat
  -napisz notkę o czymś ciekawym, proszę
  -zajrzyj do „Orła” – temat światopoglądowo istotny dla różnych opcji :))

 79. HeluTek pisze:

  admkonrad 19 marca 2017 o 20:33
  „ale nie obraź się – to zwykłe marudzenie”

  Ależ Adamu, temat: „Czy tratwa rozbitków ze statku Salon24 ma szanse na otrzymanie się na oceanie i dopłynięcie do jakiejś wyspy?” jest sam w sobie tematem fascynującym, bo interdyscyplinarnym. Wchodzi tu w grę i znajomosć social media, i socjologiii małych grup, i psychologii politycznej.
  Dlatego, Adamu, nie warto marudzić, ale – WARTO ROZMAWIAĆ.

 80. robin4123 pisze:

  HT

  „To też słaby punkt portalu jednorodnego światopoglądowo.”

  Ale kompensują to jutubkami i dobrym humorem … albo tym, co za humor tu uchodzi 🙂
  A ten Adamek to naprawdę jakiś taki aspołeczny …
  Wiadomo powszechnie, że projekt „Polskim tekstem” jest popierany przez Robina i życzy mu sukcesów…
  Na razie jednak Adamki i Pika tego pojąć nie potrafią, bo moja troska, która w nieco nieszablonowej formule się objawia – jest dla nich niewykrywalna z prostego powodu.
  Są niezdolni do przyjęcia krytyki – więc muszą się odgryzać, a przecież tylko krytyka z zewnątrz może ich trochę otrzeźwić.
  W środku nie widać sił konsolidujących..
  Ba!
  Poważaniem cieszą się tu rozrabiacze i destruktorzy, którzy płoszą nawet pisowskie patriotki 🙂

 81. HeluTek pisze:

  cisza1 19 marca 2017 o 20:42
  „-napisz notkę o czymś ciekawym, proszę”

  Wolałabyś temat „Czy Obywatele RP zastąpią KOD?” czy „Antoni ‚Che Guevara’ Macierewicz – historia szaleństwa”?

  „-zajrzyj do „Orła” – temat światopoglądowo istotny dla różnych opcji :))”

  Nie mam tam już po co zaglądać. Moje komentarze nie wchodzą tam i trafiają bezpośrednio w przestrzeń kosmiczną. :((

 82. adamkonrad pisze:

  formułowanie tego samego twierdzenia na n – sposobów i wrzucanie, często w całkowitym oderwaniu od tematu rozmowy jest marudzeniem

  tak można tylko z jutjubkami z Doctorem – jeden wyjątek potwierdzający regułę
  🙂

  na każdej tratwie, jeśli chodzi o jej przetrwanie ważne jest wiosłowanie i podtrzymywanie ‚ognia’
  a nie akademickie dyskusje i liczenie prawdopodobieństwa, że rozbiliśmy się w pobliżu jakiejś wyspy
  zważanie tylko na to, co szanse zwiększa przy powstrzymywaniu się od liczenia efektywnego prawdopodobieństwa sukcesu

  to tak, jakbyś się kiedyś na tratwie znalazła, życzliwe rady AdamaKonrada

  😀

 83. HeluTek pisze:

  admkonrad 19 marca 2017 o 20:51
  „”to tak, jakbyś się kiedyś na tratwie znalazła, życzliwe rady AdamaKonrada””

  Dzięki, Adamu! W lecie Twoje rady będą jak znalazł (jest opcja 2 tygodni na jachcie).

 84. adamkonrad pisze:

  =Dzięki, Adamu! W lecie Twoje rady będą jak znalazł (jest opcja 2 tygodni na jachcie).=

  zawsze do usług
  🙂

  PS
  rozumiem że nie w szpilkach?

  😀

 85. adamkonrad pisze:

  PS2

  Koniecznie zanim wypłyniesz jakiś kurs, choćby internetowy, z robienia tratw
  🙂

 86. HeluTek pisze:

  admkonrad 19 marca 2017 o 20:58
  „”PS
  rozumiem że nie w szpilkach?””

  Wąskie dżinsy do połowy łydki, marynarska koszulka w paski, błękitne trampki. Plus postrzępiony słomkowy kapelusz. Będzie ok? :P`

 87. adamkonrad pisze:

  =Będzie ok? :P=

  możliwe że przejdzie
  ze słomkowego kapelusza można wyciągać słomki
  więc jest całkiem praktycznym nakryciem głowy
  poza tym w razie wpadnięcia do wody utrzymuje się długo na powierzchni
  znacząc miejsce ostatniego pobytu na powierzchni

  tak, myślę że praktyczny

  😀

 88. HeluTek pisze:

  adamkonrad 19 marca 2017 o 21:18
  „”w razie wpadnięcia do wody utrzymuje się długo na powierzchni
  znacząc miejsce ostatniego pobytu na powierzchni

  tak, myślę że praktyczny””

  A walorach kapelusza słomkowego jako pakietu bezpieczeństwa nie pomyślałam.
  Faceci są jednak bardzo praktyczni.

 89. piko pisze:

  @cisza1

  Trochę się znamy i ja się cieszę że poznałem ciszę.

  Rozumiem o czym piszesz. Trzeba temat zostawić w spokoju. Często upływający czas sprzyja rozwiązaniu problemów.

 90. piko pisze:

  @helutek & ALL

  Nasz Helutek ma
  Słomkowy kapelutek

  I bluzeczkę w modne paski
  Nóżki zdobią mu portaski

  Ujawniając łydkę zgrabną
  Nóżkę szczupłą i powabną

  A na stópkach ma trampeczki
  Widok piękny – jak z bajeczki.

  ps.
  Robinie – przepisz te piękne strofy na wykwintny papier, włóż do koperty i daj helutkowi. Zobaczysz jaki będzie efekt.

Dodaj komentarz: