Przejdź do paska narzędzi

Tusk. Merkel.Hohenzollern.Hitler.Prusy i Law No.42 Notka PINK PANTHER

Kto by pomyślał, że wybranie urzędnika odpowiedzialnego za „zabezpieczenie słonych paluszków i wody mineralnej” dla Rady Europy wywoła takie emocje u naszych zachodnich sąsiadów. I że całkowicie zerwą z dyplomacją i pozorami. Wiadomo, że oficjalnie ich granice są z 1937 r. a 8 maja 1945 r. poddał się „tylko Wehrmacht”. Ale żeby tak otwarcie pokazywać, […]

via Tusk. Merkel.Hohenzollern.Hitler.Prusy i Law No.42 — nasz salon24

Może Ci się również spodoba

4 komentarze

 1. Cogi pisze:

  Za pomocą Share przerzuciłam notkę Pink Panther z „naszegosalonu24”. Dobrze by było, żeby ktoś, kto utrzymuje mailowy kontakt z Pink Panther przeprowadził ją przez te procedury przerzucania tutaj notek. Szkoda byłoby stracić taką autorkę.

 2. LM pisze:

  Autorka podaje fakty,które są znane i których nie można lekceważyć.W konteście państwa Polska.

  Oczywiście informacje podane przez autorkę są skrócone gdyż arystokracja w Niemczech,ma ogromne wpływy w EU,w Wielkiej Brytanii,ba nawet w Chile ,RPA,w USA.Koncerny światowe,bardzo chętnie zapraszają arystokrację(nie mylić z elitą)z Niemiec,do zarządów ale to jest inny temat.

  Wielu polityków w Niemczech ma prawo do „noszenia” tytułów arystrokacji.Tytuły oczywiście można kupić lub poprosić o adopcję za odpowiednią „argumentacją”

  Dobrze ,że autorka czy też autor przypomina wwszystkim w Polsce o tańcu na wulkanie i o negocjacjach.To nie są żarty.Wystarczy sprawdzić….giełdy..Chylę czoła …za wpis.Amen.

 3. abyssdotpl pisze:

  Mnie też ciekawi, co to za uświadomiona koniecznośc pcha do takich negocjacji, dy należałoby dać kilka razy kijem po grzbiecie.

 4. Chapeau bas za mnisią wręcz robotę..
  Wyobrażam sobie zbieranie materiałów do tego artykułu..
  Co zaś się tyczy merytorycznej wypowiedzi w temacie, to po kurtuazyjnym „rączki całuję”, jest dla mnie zastanawiające to, ze strona powiedzmy anglo-amerykańska znowu wykazuje ślepotę historyczną, jak przed wybuchem IIWS. To, ze historia nie tylko lubi, ale się powtarza jest wiadome wszystkim, którzy choc trochę starają się unikać historycznych „czarnych kotów”.
  Ręce i nogi upadają natomiast, gdy popatrzymy na pracę (a raczej jej brak) kompetentnych w sprawie różnych roszczeń i rewindykacji służb polskiej dyplomacji i nie tylko. Przecież w dzisiejszych ( „historycznych”, jakby powiedział Szarlej, jeden z bohaterów „Trylogii husyckiej” Sapkowskiego) czasach, kandydatów do służby w dyplomacji powinno się prześwietlać do „siódmego pokolenia”, po to by mieć pewność po pierwsze, ze nie wpuści się w jej szeregi „uśpionego szpiona”, a po drugie, ze wybrany kandydat będzie gotów wałczyć do ostatniej kropli krwi dla spraw polskich, po prostu musi być pro-państwowcem.
  Wiem, ze przynudzam, ale szlag trafia, gdy widzi się kolejnych „chłopców z Kalifornii” w konsulacie.

Dodaj komentarz: