Przejdź do paska narzędzi

„Żółwik”

Na wstępie zdecydowanie chciałabym podkreślić, że nie będzie to notka smoleńska. Uważam, że moja wiedza dotycząca mordu smoleńskiego jest zbyt pobieżna, żeby wdawać się w jakiekolwiek dywagacje na ten temat, a co więcej – jestem szczerze przekonana, że sprawa ta nie zostanie wyjaśniona, przynajmniej za mojego życia. Tematem notki jest pewna fotografia, która stała się […]

via „Żółwik” — Artefakty

Może Ci się również spodoba

81 komentarzy

 1. syzyfoptymista pisze:

  @Cogi

  Dobra notka 🙂

  „Po trzech i pół roku, trudno byłoby zakwestionować odpowiedź „nie pamiętam”

  Taką sytuację pamięta się do końca życia. Nikt nie uwierzy, że nie pamięta, dlatego pewnie wolał nie kłamać. Gdyby zdjęcie było fotomontażem, dawno dopadliby autora i wytoczyli mu proces. Stąd byle jakie tłumaczenia.

 2. Cogi pisze:

  Jemu i tak nikt nie wierzy. Cały czas mam wrażenie, że jest jakieś drugie dno tego wszystkiego.

 3. syzyfoptymista pisze:

  Jest to wielce prawdopodobne. Poczekajmy na nowe materiały. Chociaż ja też zaczyna wątpić, czy „szybko” dowiemy się prawdy, bo, że kiedyś, to na pewno.

 4. Cogi pisze:

  No chyba, że trzeba będzie poczekać na zmianę układu sił geopolitycznych na świecie. Możemy nie dożyć :]

 5. syzyfoptymista pisze:

  Może tak być 🙂

 6. Pawicz pisze:

  Gdybym miał podać postać historyczną, która najbardziej kojarzy mi się z ryżym to bez wątpienia byłby to Adam Poniński (brat Apolonii).
  Przypuszczam, że wybór ryżego na unijny stolec w dużej mierze nastąpił poprzez rosyjskich agentów w unii – to jest teza na tym etapie prawie nie do udowodnienia, do wyjaśnienia tego potrzebny by był konflikt na najwyższych unijnych szczeblach, albo przeciek stamtąd.
  A skąd ta „międzynarodowa kariera” ryżego? Powodem jest jego konduita – dobre jest to, co jest dobre dla ryżego, reszta nie ma kompletnie żadnego znaczenia. To idealny dla nich (międzynarodowej finansjery, która zarządza unią) kandydat na unijny stolec.

 7. Cogi pisze:

  A nie wydaje Ci się, że to wszystko śmierdzi bratnią współpracą niemiecko-rosyjską? Kurcze, nie chciałabym mnożyć teorii spiskowych, ale im dłużej o tym myślę, tym częściej odnoszę takie wrażenie.

 8. Pawicz pisze:

  Nie oceniam tych wszystkich ruchów na najwyższych szczeblach w kategoriach narodowych, nawet działań Putina. To są przede wszystkim gry interesów międzynarodówki finansowej. To co się dzieje w różnych europejskich zachodnich krajach (dochodzenie do głosu i władzy partii prawicowych) zaburza tylko do niedawna swobodne interesy grubych ryb, dlatego jest tak zaciekle zwalczane.

 9. Cogi pisze:

  to ma sens…

 10. Włóczęga pisze:

  „Prezes” nie zechciał tańczyć do muzyki Andżeli,więc „na złość mamie odmrożę sobie palce”wybrała „słońce Peru”.Po co im jakiś przedstawiciel „wersalskiego bękarta”wkładający kij w szprychy owocnej współpracy?

 11. Cogi pisze:

  Od niepamiętnych czasów, z powodu naszego nieszczęsnego położenia co rusz ktoś próbuje nam nie pozwalać żyć w swoim własnym państwie.

 12. Pawicz pisze:

  A Korea Płd. jakoś daje radę, choć położenia od naszego nie ma wcale lepszego (bliskość Chin i Japonii).
  Elity nam wymordowano.To jest jedna z głównych przyczyn naszych nieszczęść. Dzięki temu takie sprzedajne ryże kundle, które nie miałyby absolutnie żadnych szans na jakąkolwiek karierę (chyba, że przy malowaniu kominów) polityczną mieszają przeciw macierzy.

 13. roarian pisze:

  jako historyczny neptek mam pełne prawo użyć poniższych słów:

  Kolego Pawicz – jesteś Wielki!

  thx

 14. Cogi pisze:

  no, nie sposób się z Tobą nie zgodzić

 15. Pawicz pisze:

  Dzięki za dobre słowo 🙂

 16. Komentując to szokujące zdjęcie..

  Uważam, ze wybór Tuska na Przewodniczącego (OBECNY) jest logicznym załatwieniem dwóch spraw:

  po pierwsze przedłuża jego nietykalność prawną, jako Przewodniczącego ponadnarodowej organizacji europejskiej;

  po drugie (wynikające jakby z pierwszego) stanowi kolejną transze nagrody za udział w operacji „10.04.2010”

  Nagrodę wypłaciły Niemcy oficjalnie, przy nieoficjalnym poparciu Rosji..

  Mnie osobiście jednak zastanawia powód (od dnia zamachu), który uruchomił całość tej międzynarodowej zbrodni przeciwko Polsce. Czy chodziło o jak największą ilość zabitych, będących członkami odradzających się elit naszego kraju?
  Czy może jednak chodziło o spowolnienie ogólnoeuropejskiego procesu „odlewaczczania” elit europejskich?

 17. Cogi pisze:

  No właśnie, nie mogę się zorientować, Tuska chroni teraz jakiś immunitet?

 18. Zolw pisze:

  Może po prostu o usunięcie raz na zawsze jakichkolwiek mrzonek o wybiciu sie krajów Europy Środkowej na realną niepodległość.

  Przecież to im nie wyszło TYLKO DLATEGO, że J. Kaczyński i A. Macierewicz PRZYPADKIEM nie wsiedli do tego samolotu.

  Gdyby wsiedli…

 19. Oh, nawet nie myślmy, co by było, gdyby wsiedli..

  dupa blada

 20. Wydaje mi sie, ze o to w tym wyborze chodzi najbardziej.. o immunitet.

 21. Pawicz pisze:

  @Cogi
  W telewizorni mówili, że chroni go „nieformalny immunitet” – cokolwiek to znaczy 🙂
  Oby to znaczyło tylko tyle, że „ryżemu się wydaje, że chroni go immunitet” 🙂
  Szczerze mówiąc, pojęcia nie mam, próbowałem to gdzieś znaleźć, póki co, z marnym skutkiem, ale intuicja mi podpowiada, że na razie jest nie do ruszenia, a później (za dwa i pół roku) też nie będzie łatwo mu się dobrać do …
  @Robert
  Trafiłeś w samo sedno, miało być głośno i bezczelnie, jak z zabójstwem Kennedy’ego (inna sprawa, że sami „pogłębili” rozmiar porażki, ładując się w takiej liczbie ważnych osobistości – wbrew wszelkim regułom – do jednego samolotu, gdyby nie choroba matki Jarosława i Lecha, byłoby już pozamiatane, nikt by już tego do kupy nie poskładał, jak Jarosław).
  Z jakiegoś powodu (czosnek czuję!) elity mają być lewackie, a państwa „beznarodowe”.

 22. Zolw pisze:

  Korea to jednak było takie okienko wystawowe jankesów pod hasłem „nasi azjaci”. Poza tym oni są pracowici do nieprzytomności, jak to „skośnoocy” i piekielnie cenią wiedzę.

  Przecież po zakończeniu wojny koreańskiej to był skrajnie bidny, prymitywnie rolniczy kraik. Czy mieli jakiś szczególny rezerwuar elit – nie wiem, ale nie przypuszczam. Potem 60 lat ciezko pracowali, ale jeszcze w latach 90-tych koreanskie samochody to była „tandetna wersja japońskiej tandety”.

  A teraz…. jest „Samsung” i jego smartfony 🙂

 23. Cogi pisze:

  Nie beznarodowe, tylko niemieckie 😀

 24. Mnie od poczatku to zdjecie mowilo, ze Tusk jest zwykla kanalia.

  Nie chodzi tu o owe mityczne „zolwiki”. Tam nie bylo zadnych „zolwikow”. Tusk nie chcial przybic zadnych „zowlikow” z Putinem, a ten go zignorowal i z politowaniem patrzyl na premiera (!) Polski.

  To co przedstawiaja rece Tuska, przynajmniej wedlug mnie, to rece zacisnieta na kierownicy, przez kierowce, ktory wiozl J. Kaczynskiego do Smolenska. Pamietajmy, ze samochod z Kaczynskim zostal zatrzymany po drodze, aby Jego Ekscelencja Przyszly Krol Europy Donek Tusk mogl dojechac pierwszy do Smolenska. Samochod z Tuskiem wyprzedzil zatrzymany samochod Kaczynskiego, a Tusk mial satysfakcje z ogladania, jak Kaczynski i jego kierowca zostaja bezsilni z tylu.

  Tusk sobie tutaj robi przyslowiowe jaja z pogrzebu, a Wolodia ma go gleboko w dupie. Gardzi Tuskiem, jak najgorsza padlina.

  Tyle mowi to zdjecie.

 25. Trzmielka pisze:

  Pawicz, 15:52

  W tym rzecz właśnie, że najprawdopodobniej lista zabitych 10 kwietnia nie ma wiele wspólnego z tym, kto, kiedy i do jakiego wsiadał samolotu… Bo także jest wiele poszlak na to, że samolotów tego dnia było więcej.

 26. Trzmielka pisze:

  Cogi

  dobrze, że teraz przypominasz to zdjęcie z „żółwikami”. Okoliczności jego opublikowania rzeczywiście są zagadkowe i gdyby wiedzieć, co się za nimi kryje, odsłoniłaby się część nie tylko smoleńskiej tajemnicy, ale także tego, jakie siły rządziły wówczas zakulisowo Polską. Te okoliczności są chyba ciekawsze niż samo zdjęcie, bo i bez niego jest wystarczająco wiele poszlak na współudział DT.

 27. Marek Lipski pisze:

  Drogi czytelniku,droga Autorko,

  Do dzisiaj to zdjęcie jakie przedstawiła autorka jest ostrzeżeniem dla starej kadry z ex-PRL.Tam gdzie się gra o miliardy Euro zysków dla stron zainteresowanych jak Rosjja(bomby atomowe,haarp),USA,bomby atomowe,haarp),Izrael(bomby atomowe,haarp),i Niemcy bez broni(pomimo eksportu)nie ma polityki.Zamiast polityki jest za kulisami krwawa wojna o zyski,o wpływy,o kolejny podział świata na strefy wpływów.

  Polscy Bohaterzy, politycy w „samolocie do smoleńska” jak i setki ofiar seryjnego „samobójcy”,po „zamachu”,czy jak to woli po „awarii” czy też jak inni oceniają po porwaniu , likwidacji ,zamianie zwłok,fałszowaniu DNA po raz pierwszy od roku 1945, przeszkadzalł.

  Wiele ofiar byli absolwentami Uczelni w Moskwie(CCCP), wraz ze szkoleniami w KGB.

  Każdy kto studiował w Moskiwe za czasów PRL,CCCP „pozostawił” (nie miał wyboru) swoje dane DNA w Moskwie.Podobnie jak to robiła STASI w ex-DDR.Gigantyczne banki danych DNA polityków,mieszkańców,wrogów systemu,śledzonych?Tak.Wraz z włosami,śliną,odzieżą,itd.

  W Berlinie,w Lipsku,w centralach STASI, jeszcze przed wkroczeniem agentów USA,jeszcze przed zniszczeniem przez STASI dokumentacji,takie bazy dane,jeszcze przed opuszczeniem wojsk „radzieckich”,były znane.Podobna sytuacja była w PRL.

  Tutaj padło pytanie.
  Czy chodziło o jak największą ilość zabitych, będących członkami odradzających się elit naszego kraju?
  Tak.Stanowcze tak plus ostrzeżenie dla „następnych” żołnierzy, polityków, doradców.

  Tusk jak w przeszłości jest przygotowywany do przejęcia władzy w Polsce.

  Ja uważam,że PiS,tak długo jak ma ,niestety,wsparcie Izraela,i wprowadzi jeszcze jedną reformę ma szanse na sukces.Dodatkowo poparcie wyborców Przecież reformy jakie wprowadza PiS są znane od wielu lat w EU zachodniej.Wszyscy,którzy krytykują PiS,de facto krytykują Francję,Niemcy,USA,Wielką Brytanię.

  Zabawa się rozpocznie gdy Schulz (w Niemczech) zostanie kanclerzem.To jest Pan,który nie ma strachu fizycznego a jego współpraca z Demokratami w USA,z socjalistami w całej Europie,przyjazne reakcje do Rosji,do Chin,zmienią krajobraz w EU.

  Ma szanse,gdyż nikt w EU nie chce „pseudo nacjonalistów-faszystów znanych z historii….ale to nie jest na temat.Sorry…Pozdrawiam autorkę i dziękuję za uwagę….

 28. Cogi pisze:

  Może i faktycznie taka jest wymowa tego gestu. Niemniej czasy, w których żyjemy są paradoksalne. W każdych innych normalnych, dziennikarz, który zdecydowałby się na rozgryzienie tej sprawy, dostałby Pulitzera.

 29. Cogi pisze:

  dzięki 🙂

 30. Cogi pisze:

  Notka została zainspirowana poranną rodzinną dyskusją. Jakbym się rozstała z obecnym mężczyzną mojego życia, to będę musiała się związać z kimś równie rozpolitykowanym, bo inaczej umrę z nudów. I pomyśleć, że do czerwca zeszłego roku spokojnie sobie żyłam na emigracji wewnętrznej, nie mając cienia zielonego pojęcia o polityce 😀

 31. Cogi pisze:

  „Tusk jak w przeszłości jest przygotowywany do przejęcia władzy w Polsce”.
  Moim zdaniem to nierealne, żeby mogło mu się udać.

 32. Marek Lipski pisze:

  Tak.”To są przede wszystkim gry interesów międzynarodówki finansowej.”Zyski,zyski i wpływy a Polska z jej mieszkańcami….przeszkadza.

  Z drugiej strony to jest „wielką pochwałą” dla polskiego narodu,którego inni się boją.

 33. anonim (rk1) pisze:

  najpierw się przyczepię (jak zwykle)

  == zbyt pobieżna ==

  wiedza nie może byc pobieżna.
  może byc np. powierzchowna.

  koniec czepiania

  a teraz ładnie poprosze: napisz jak się robi tu (na PT) rod siebie eblog.
  mam notkę u siebie i chce ją tu zreblogowac.
  nie mam PT pod guzikiem reblobuj.
  jak zrobic sobie (u siebie) taki guzik?

 34. Marek Lipski pisze:

  Nie realne? Może ale za kilka miliardów dła Izraela z EU zachodniej,wszystko jest w Polsce możliwe.

  PiS musi zatrzymać exodus i wprowadzić leki bez opłat jak w BRD,w Szwecji,we Francji,w Austrii To jest realne a wtedy „10 ” milionów w Polsce,poprze PiS a PO wraz z Tuskiem,znikną z teatru politycznego.

  Nie wiem na co czeka PiS?

  Przecież taka reforma zamknie nawet ataki niemieckich mediów.austriackich mediów.szweckich mediów w Polsce.Nikt się nie odważy zaatakować PiS.gdyż PiS wprowadza tylko znane reformy i to od wielu lat w całej Europie zachodniej.
  W EU zachodniej w której jest mix socjalizmu z kapitalizmem.

 35. Cogi pisze:

  U siebie na blogu klikasz w lewym górnym rogu napis „Czytnik”. Rozwija ci się menu. Klikasz „obserwowane strony”. Otwiera ci się lista notek. Znajdujesz swoją. Pod nią jest napis „Share”. Klikasz go, wybierasz Polskim tekstem i już. Tylko tytuł musisz wpisać ręcznie. jak chcesz dodać tagi, kategorię, obrazek to już na PT edytujesz tę swoją notkę.
  Jeśli ta cała operacja nie działa, to znaczy, że nie masz siebie dodanego do obserwowanych. Trzeba wtedy najpierw swój własny blog dodać do obserwowanych i wówczas wszystko zadziała.

  PS. A od kiedy to wiedza nie może być powierzchowna? Bo wedle mojej i słownikowej jest to dopuszczalne zestawienie frazeologiczne. Komisja językoznawcza wprowadziła wczoraj w tym względzie jakieś zmiany? 😛

 36. Zolw pisze:

  @ Trzmielka

  „jest wiele poszlak na to, że samolotów tego dnia było więcej”

  I to jest argument za „maskirowką”!

  Gdybym był Sprawcą i chciał użyć metody „dwóch wybuchów”, to miałbym bardzo poważne wątpliwości, czy jednak uda mi sie zapakowac do jednego lecacego pojemnika wszystkie interesujace mnie cele. W koncu generalicja to byli ludzie po westpointach – nie wierze w ich ułańską dezynwolturę.

  Natomiast przechwycenie wszystkich zaproszonych przed startem (lub po wyladowaniu w jakims punkcie X), zgładzenie ich i upozorowanie katastrofy wraz z narracja „głupie Polaki poleciały jednym samolotem i sie zabiły wszystkie naraz” daje znacznie większa pewnośc sukcesu.

  AM uratowała ciekawość rosyjskiego krajobrazu (chciał go zobaczyć z pociagu), a JK – choroba matki. Gdyby nie to – i oni weszliby w skłąd delegacji samolotowej i pojawili sie na zbiorce.

 37. anonim (rk1) pisze:

  sprawdze dzis w nocy, czy mnie nie okłamałaś
  z tym czytnikiem itd. ?

  PS. otwieram wielki turniej polonistyczny, frazeologiczny und so waiter

  i triumfalnie stwierdzam:
  wiedza – jak najbardziej moze byc powierzchowna (to przeca napisalem).
  natomiast nie moze byc pobieżna. pobieznie mozna sie z czym zapoznac.

  o!

  a teraz wyjć i walcz! Ty Panio od polskiego ?

 38. anonim (rk1) pisze:

  @COgi

  i prosze usun ten komentarz i ten poprzedni z 17:35
  oftopa Ci zrobie tylko pod tamtym komentarzem 😀

 39. Cogi pisze:

  Obie formy są dopuszczalne. Wyszłam z opóźnieniem, bo Ci instrukcję pisałam 😀

 40. Cogi pisze:

  Ani myślę, uwielbiam offtopy 😀

 41. Cogi,

  Ale ja nie mam Polskim Tekstem. Jest tylko Share z nohood.wordpress.com. I jeszcze moge sobie zrobic share ze samym soba.

  Mnie tez okradli! Pewnie Erek ukradl i on ma, a ja nie!

 42. anonim (rk1) pisze:

  ok. ale w dwoch miejscach o tym samym?!
  moze jednak usun.. wracam tam. walczyć!
  i nie dam sie wkrecic w walke na dwoch frontach. .

 43. Cogi pisze:

  No dobra, jeden usunęłam.

 44. anonim (rk1) pisze:

  == Obie formy są dopuszczalne. ==

  „bo tak” – to nie jest argument. serio 🙂

  argument wyglada tak:

  forma „pobieżna wiedza” nie ma sensu poniewaz
  pobieznosc kojarzy sie, łaczy z czynnoscia, a nie ze stanem.

  przegrałaś 😀

 45. Cogi pisze:

  Hmmm… jak nie masz, to nie wiem. Trzeba poczekać na Lorda Jima albo Faceta 2017 – oni są kumaci, może co zaradzą. A może musisz się najpierw zalogować na PT i wtedy będziesz miał w Share PT?

 46. anonim (rk1) pisze:

  Generale,

  nie chce nic sugerować, ale
  skoro ja nie mam i nie ma Generał, a Cogi ma – to kto ukradł?

 47. Cogi pisze:

  Kłóć się z Komisją Językoznawstwa. To oni orzekli, że „bo tak” 😛

 48. Cogi pisze:

  Weźta się chłopaki zalogujta wszędzie, gdzie to możliwe i dodajta do obserwowanych swoje blogi i PT to może wam wróci.

 49. anonim (rk1) pisze:

  nie ma dziurki by tam dalej komentowac wiec tutaj
  argumentum ad autrorytetum (czy jakos tak) :
  Ta komisja jest gupia. „pobiezna wiedza” – to bez sensu – to gwalt na logice.

  no nic. moze wpadnie ktos i rozsądzi. na razie 2:0 dla mnie 😀

  masz linka do tych wymyslow komisyjnych?

 50. No nic, wyszlo na to, ze to tylko JA jestem blogerem wykletym.

 51. anonim (rk1) pisze:

  @Cogi:

  znikam z netu.

  PS. czynność vs stan:

  czy może byc „szybka wiedza”?

  bo „szybko nabyta wiedza” – i owszem.
  ale czego dotyczy to „szybko”: wiedzy czy nabycia?

  3:0

  nie zebym triumfował.. tylko rozpiera mnie jakies takie mile uczucie…
  wiem! milo mi, bo pomoglem. zaliczyłem dobrego uczynka 😀

 52. lordJim pisze:

  Generale, jutro lub pojutrze zrobię samouczek po PT. Głowa do góry i zaloguj się tylko raz zaczynając od PT 😉

 53. Cogi pisze:

  RK1:
  Idź się ucz, jak odzyskać PT w Share 😀

 54. Cogi pisze:

  Gdzie u diabła jest komentowanie schodkowe?

 55. facet2017 pisze:

  Poprosiłem, aby wyłączono, ze względu na stopniowe zmniejszanie się czcionki z każdą odpowiedzią. A poprosiłem, bowiem @nagor już nie wyrabiał na optyków, Tutaj niektórzy ludzie mają słaby wzrok, a nie tak jak wy, młodzi.

 56. Cogi pisze:

  „Tutaj niektórzy ludzie mają słaby wzrok, a nie tak jak wy, młodzi”
  Odtąd jesteś moim ulubieńcem 😀

 57. roarian pisze:

  a to świństwo, naprawdę…

 58. syzyfoptymista pisze:

  Mają słaby wzrok, dlatego czcionka powinna być ciemniejsza 🙁

 59. Pawicz pisze:

  @Syzyfoptymista
  Pani polonistka w szkole pyta Jasia:
  – Jasiu, kiedy używamy wielkich liter?
  – Jak mamy słaby wzrok!

 60. syzyfoptymista pisze:

  @Pawicz

  Jasiu miał rację 🙂

 61. Helena T. pisze:

  Tusk i Putin są tu otoczeni tłumaczami i dziennikarzami (samych polskich fotografów było tu obecnych czterech), Wojtek Cieśla próbował ustalić historię tego zdjęcia: http://www.newsweek.pl/polska/zdjecie-tuska-i-putina-po-katastrofie-w-smolensku-na-newsweek-pl,artykuly,274478,1.html

  Byłoby absurdalne, gdyby dwóch przywódców państw, starych wyjadaczy, przybijało żółwika w otoczeniu tych wszystkich ludzi, tuż po katastrofie.

  To niefortunne ujęcie. Równie dobrze można by powiedzieć, że poniższe zdjęcie jest dowodem, ze Pierwsza Dama to świruska nie umiejąca się zachować w towarzystwie hierarchów kościelnych:

 62. cogi pisze:

  Taaa… jasne. Towarzysz Lis prawdę ci powie.

 63. janekp1 pisze:

  Helena T.
  W tej „katastrofie” wszystko jest absurdalne. To nie są żadne żółwiki. Tusk zaciska pięści i zapewne mówi – udało się. Nawet Pani Dukaczewska, której kawałek ust wystaje zza głowy Tuska, jest bardzo rozbawiona. A co się udało? Kilku blogerów, tutaj piszących, jest pewnych, że tak jak w przypadku 9/11 tak i tutaj udało się oszustwo medialne.

 64. Helena T. pisze:

  @Cogi 23:48

  Lis wyłącznie kłamie, a bracia Karnowscy wyłącznie mówią prawdę, to proste. Za proste jak na Ciebie, Cogi.
  Nie idź tą drogą, bo będą Ci się po nocach śniły Wilcze Oczy Tuska. ?

 65. Helena T. pisze:

  @janakp1
  14 marca 2017 o 07:35
  „Tusk zaciska pięści i zapewne mówi – udało się.”

  Oczywiście! Tusk, mając obok 5 polskich fotoreporterów i kilku rosyjskich, nie może opanować radości!
  Tak to przynajmniej sprzedali Karnowscy. A ciemny lud to kupił.

 66. Janekp1 pisze:

  Może Pani podać link do informacji o pięciu polskich fotoreporterach wpuszczonych w tym dniu na spotkanie Tusk-Putin???

 67. Trzmielka pisze:

  Właśnie dlatego, że wszystko na tym zdjęciu wydaje się nienormalne, tym bardziej zastanawiające jest milczenie Tuska po jego publikacji oraz brak informacji na temat autora zdjęcia i jego okoliczności. Bo że wrzucenie go do publikacji było jakąś grą operacyjną, to nie ulega wątpliwości. Pytanie – czyją i w jakim celu. Czy chodziło i zdyscyplinowanie Tuska?

 68. Cogi pisze:

  Helena T.
  Zacznę poważną dyskusję, kiedy Ty zaczniesz posługiwać się merytorycznymi argumentami, zamiast sofistyczną grą słów. Zadałam w notce konkretne pytania. Skoro uważasz, że to niefortunne ujęcie, to wyjaśnij, w jakich okolicznościach doszło do tej niefortunności. Nużą mnie jałowe dysputy polegające na pojedynku na elokwencję.

 69. Cogi pisze:

  Trzmielka:
  „Czy chodziło i zdyscyplinowanie Tuska?”
  Widzę, że chodzi Ci po głowie to samo, co mnie 🙂

 70. Zolw pisze:

  @ Trzmielka i @cogi

  Zauważcie, ze cały czas mówimy (i właściwie – przyjmujemy jako normalną) sytuację, w której ogon macha psem. Już milcząco zakładamy, ze to służby kreują i polityków i politykę i wydarzenia.

  A tak niedawno dwóch pismaków z długopisami spowodowało impeachment prezydenta Stanów Zjednoczonych!

 71. Cogi pisze:

  Zolw:
  Niedawno? Cóż za względne pojęcia 🙂

 72. Janekp1 pisze:

  @cogi
  Może Marek Pyza czytał Twój wpis bo dziś wpolityce.pl publikuje właśnie to zdjęcie i twierdzi, że wezwanie Tuska na przesłuchanie to dopiero początek.

  http://wpolityce.pl/polityka/331442-smieszy-wzburzenie-wezwaniem-tuska-na-przesluchanie-bo-przeciez-jego-zasadniczy-tour-de-procureur-dopiero-przed-nami

 73. Cogi pisze:

  Janek:
  Heh, obawiam się, że to pobożne życzenia 🙂 . Zbieg okoliczności 🙂 .

 74. Helena T. pisze:

  Cogi 14 marca 2017 o 14:52
  „Zacznę poważną dyskusję, kiedy Ty zaczniesz posługiwać się merytorycznymi argumentami, zamiast sofistyczną grą słów.”

  W moim komentarzu wkleiłam link do artykułu Wojtka Cieśli, laureata Grand Pressu, który badał losy tego zdjęcia. Wystarczy kliknąć.

  Choć… trochę brakuje Ci chyba konsekwencji, bo dopiero co pisałaś:
  Cogi 13 marca 2017 o 17:47
  „Ani myślę, uwielbiam offtopy”

  „Nużą mnie jałowe dysputy polegające na pojedynku na elokwencję.”

  Tu również zgoda. Pewnie nie pasuję do towarzystwa, bo nie trzymam poziomu.
  Przejrzałam dyskusję, aby nauczyć się, jakich merytorycznych argumentów używać, aby być dobrze przyjętym:
  ” sprzedajne ryże kundle”
  „Tusk jest zwykla kanalia”
  „Ta komisja jest gupia”

  Poćwiczę. Ale nie gwarantuję, że uda mi się wskoczyć na ten poziom.

 75. Cogi pisze:

  Helena T:
  Nie masz potrzeby wskakiwać dokądkolwiek ani wysnuwać daleko idących wniosków, że nie pasujesz do towarzystwa, mających na celu wywołanie lawiny zaprzeczeń. Póki co, zasadna byłaby jedynie refleksja, że nie pasujesz do mnie. Wspomniany przez Ciebie artykuł przeczytałam przed napisaniem notki i uważam go za niewyjaśniający niczego.
  Wybacz, ale ja się nie zobowiązuję ćwiczyć w merytorycznych argumentach typu:
  „Ten kurdupel Kaczyński”
  „Faszysta Kaczyński”
  „Pisowski ciemnogród”
  „Moherowe berety”.
  Jeśli zaś idzie o offtop, to zdaje się, że zupełnie inaczej rozumiemy to pojęcie. Według mnie jest to dygresja, a nie wygłaszanie niepopartych argumentami twierdzeń z pozycji ex cathedra i reagowanie na brak zgody fochem „jak się ze mną nie zgadzacie, to jesteście ciemni i niepodatni na argumenty”.

 76. Helena T. pisze:

  Cogi 14 marca 2017 o 18:09

  Nie wiem, skąd pochodzą cytowane przez Ciebie epitety. Nie używam określeń cytowanych przez Ciebie, ani nie popieram używania tego rodzaju języka.
  Cytaty przytoczone przeze mnie pochodzą z Twojego bloga i spotkały się z Twoją aprobatą.
  To subtelna różnica (być może nie tylko językowa), ale wygląda na to, że m.in. tym się różnimy.

  Pozostaje mi życzyć dalszej owocnej dyskusji. 🙂

 77. Cogi pisze:

  Helena T.
  Cytowane przez Ciebie cytaty to wypowiedzi komentatorów moich notek. Nie mam zwyczaju pouczania dorosłych ludzi, jakim powinni operować językiem. Jeżeli Ty masz, proszę kierować swoje uwagi do autorów tych wypowiedzi, a nie do mnie,
  Za życzenia dziękuję.

 78. robin4123 pisze:

  Widzisz Helcia?
  Zawsze różnice polityczne wyjdą na wierzch.
  Chciałaś sobie pochachać z Erkami i innymi Kuzynami – a tu nie wszyscy Cię kochają.
  Widać wyraźnie i bez mikroskopu, że niektórym (szczególnie patriotycznym niewiastom) przeszkadza nie Tylko Twój światopogląd …
  Ach te babiszony …
  Zazdrosne o wszystko.

  PS

  Bazuję, że mnie nie wytną, bo Autorka „lubi offtopy”, choć łaknie też od nielicznych „merytoryki”
  Jak to nieładnie przeczyć samemu sobie zamiast powiedzieć wprost i bez nawijania makaronu na uszy.
  Ale racji nieco ma …
  Ty i te Twoje „sofizmaty” ….
  Myślałem, że się zakrztuszę ze śmiechu 🙂

 79. robin4123 pisze:

  HT.

  Widzisz?
  Przynajmniej stała się szczera i nieco odsłoniła oblicze, które kryła za jutubkami, pozdrówkami i uśmieszkami z nawiasków.
  No i tchórzyk: komentuje posty, które usuwa …
  Jak to można być pryncypialnym i kulturę udawać, albo ma odwrót.

 80. Pawicz pisze:

  @Żółw
  Mam wrażenie, że Woodward i Bernstein byli tylko narzędziami w rękach służb specjalnych, w ich przepychankach o władzę.

 81. Zolw pisze:

  @ Pawicz

  Jasne. To bardzo bardzo mozliwe, tym bardziej ze i sam przedmiot sporu w „Watergate” to były – ni mniej, ni wiecej – właśnie działania służb w krystalicznej postaci.

  Tyle tylko, ze mocno czuję, że byli „narzędziem” w takim sensie, w jakim ogień jest „narzędziem” kowala. Służby podrzuciły info prasie, ale zrobiły to dlatego, iż wiedziały, że dziennikarze pójda po tropie, jak psy za lisem, W POSZUKIWANIU PRAWDY.

  Teraz zaś mamy raczej sytuację, w której albo „wujek ze WSI” dzwoni i mówi „Tomku, będziesz mwóił tak i tak”, albo (bo i tak pewnie jest) Tomek sam się domyśla, jak ma mówić, a na konću wypowiedzi się miło uśmiecha, zamykając w tym uśmiechu przekaz „zobacz, wujku ze WSI, jak Cie kocham”.

Dodaj komentarz: