Pomagamy rządowi: Wielki Wybuch (1)

You may also like...

3 komentarze

 1. lordJim napisał(a):

  ✈️

 2. izaluka napisał(a):

  Obrońców ciężkiej finansowej doli lekarzy-stażystów jakoś nie widzę 🙂

  Ja też nie zamierzam ich bronić, ponieważ to nie jedyna grupa zawodowa w Polsce, która zarabia mało, o wiele za mało. Problem dotyczy wielu zawodów i ogromnej części ludzi pracy. Natomiast to jest ta kolejna po prawniczej nadzwyczajna kasta ludzi, którzy na starcie zarabiają tyle, co inni przez całe życie zawodowe, ale za to, jak już staną się pełnoprawnymi lekarzami, to ich możliwości znacznej poprawy statusu majątkowego pokaźnie wzrastają. Szczególnie, gdy w miarę krzepnięcia w zawodzie coraz bardziej w tyle mają przysięgę Hipokratesa, o zwykłej ludzkiej etyce nie wspominając.

  Niestety tak się składa, że całe moje życie zawodowe było związane z tym środowiskiem. Nie na poziomie leczenia, ale kształcenia i badań naukowych, ale obserwacje, jakie dane mi było doświadczyć, pozwalają mi na przekonanie, że choroba świata medycyny (jak i wielu innych) zaczyna się właśnie na tym poziomie – kształcenia lekarzy i kształtowania ich postawy moralnej. A tak naprawdę chodzi o cały chory system kształcenia poczynając od przedszkolnego.

  Jeśli zaś chodzi o moje osobiste zdanie na temat odpływu lekarzy-stażystów z Polski do lepiej płacących za ich pracę krajów, to rezygnacja Państwa ze zwrotu kosztów wykształcenia (najdroższego w Polsce) w przypadku opuszczenia Kraju przed upływem określonego czasu, kiedyś to było zdaje się 5 lat, uważam za wielki błąd. Być może, nie wiem, nie sprawdzałam, jest to wynikiem naszej przynależności do UE, ale faktem jest, że całe społeczeństwo łoży na wykształcenie, a potem taki „zasponsorowany” przez nas delikwent daje nogę do lepszego świata.

 3. propatrian napisał(a):

  propozycja rozwiązuje obie kwestie: lepszy start i szlaban (finansowy) dla ucieczek (oczywiście, że zasponsorowanie byłoby w tym wypadku do zwrotu – wyrokiem sadowym, przesłanym do miejsca pracy dającego nogę: UE ma tez swoje plusy 😀 ); dotyczy również innych, „ciekawych” zawodów

  pzdr

Dodaj komentarz

Przejdź do paska narzędzi