Przejdź do paska narzędzi

Dlaczego Tusk musiał zostać tam gdzie był?

Teza jest dosyć odważna ale uważam że warta przedstawienia i dyskusji.

Tusk został tam gdzie był ponieważ ma nadal do spełnienia rolę z której się nie wywiązał 17.12.2016.

Co o tym sądzicie?

Może Ci się również spodoba

45 komentarzy

 1. Zolw pisze:

  Możliwe, ale zauważ, że po czwartkowej zadymie jego wartość mocno spadła.

  Poza tym zauważmy, ze Chyży BARDZO dużo wie*). A jest jeszcze nieco za młody na zawał albo marskość wątroby. Dlatego my go nie dostaniemy, ale ON SAM siebie też juz nie dostanie :]]]

  Zaczynam sie skłaniać do poglądu, że Makrela właściwie trzyma go w klatce. Grubo pozłacanej, ale środek jest ze stali Kruppa.

  *) bo tak wogle, to ja mam przeczucie, ze Smoleńsk to nie była czysto ruska robota. Notabene – Władymir Władymirowicz spędził całą młodość jako KaGieBesznik w Dreźnie.

 2. Trzmielka pisze:

  To by było fatalnie, jeśli rzeczywiście Tusk ma za zadanie obalenie polskiego rządu. Ale nie jest to wykluczone. Zbyt grube interesy zostały naruszone przez „dobrą zmianę”… Wobec tego gra JK byłaby znacznie poważniejsza niż sądziłam dotąd. Wyglądało mi na to, że powoli różne konsorcja godzą się ze stratami, wiedząc, że mogłoby być jeszcze gorzej.

  Spór o formulę Unii i interesy słabszych państw.zdominowanych przez Niemcy w duecie z Francją.byłby w takim przypadku nie poszukiwaniem kompromisowych rozwiązań, tylko walką na śmierć i życie. Nie wygląda to obiecująco, ale jak najbardziej może być prawdziwe.

  Sytuacja jest teraz przynajmniej jasna: wszyscy jak na dłoni zobaczyli, że interesy słabszych państw są bez pardonu deptane, nawet z pogwałceniem własnego unijnego prawa. Powinno się nieźle dziać niedługo, zwłaszcza w świetle francuskich wyborów…

 3. piko pisze:

  @żółw

  E tam spadła.
  Ma poparcie lub inaczej mówiąc jest akceptowany. Według mnie oznacza to że większość jest za Status Quo (SQ), że rola Prezydenta Jewropy jest nieistotna. Jedyny walor matoła może ujawnić się przy pacyfikacji naszego kraju. Następny majdan może nie być już ciamajdanem i taki Krul Jewropy przycwałuje na białym koniu żeby tu wprowadzić pokój, zgodę i europejski rządy prawa

 4. Cogi pisze:

  Rzekłabym, że to mało prawdopodobne, żeby ktokolwiek liczył na to, że Tusk cokolwiek będzie w stanie zrobić 17 grudnia, ale opozycję mamy tak durnowatą, że wszystko jest prawdopodobne. Dziwi tylko, że Niemcy są równie głupi.

 5. piko pisze:

  @Trzmielka

  Po części odpowiedź u żółwia.

  Sytuacja jest dynamiczna i ciężko coś prorokować. Trzeba poczekać co z Francją, Holandią, brexitem.

  U nas totalna opozycja to totalna targowica i przydałoby się przywrócenie kary śmierci, ale to tylko pobożne życzenie.

  Propartian słusznie zauważył, że jak oni nas olewają to my też czyli niech się EU nie wrąca się do naszego prawodawstwa i mediów.

  Można uchwalić, że prawo polskie i Konstytucja ma pierwszeństwo przed prawem unijnym (jak u niemiaszków).

  I kwestia Białorusi (patrz koment u wielkiego wodza oraz
  http://grzegorzbraun.pl/bialoruski-klucz-do-geopolityki-polskiej

 6. piko pisze:

  @cogi

  Opozycja czyli agentura obcego państwa i służby które ją wspierają (Dukaczewski, KOD, media: Lis i TVN) + nasza armia niezwyciężona zrobią brudną robotę a Tusk jako ten światły i uznany przez wszystkich (26 państw) Europejczyków pojawi się jako ten co „oliwę na wzburzone fale wyleje”. I będzie gites tenteges.

 7. izaluka pisze:

  Takie plany pacyfikacji są wg mnie jak najbardziej realne. Między innymi z tego powodu dziwi mnie m.in. opieszałość rządu w kwestii, mówiąc skrótowo, rozliczenia sprawców i wykonawców bandyckiego grabienia Polski przez 8 lat rządów Tuska i PO.

 8. Cogi pisze:

  No toż starają się ze wszystkich sił, robiąc z siebie coraz większych kretynów. Tylko, co z tego?

 9. piko pisze:

  @izaluka – nie wiem gdzie twój komentarz. Mam w powiadomieniu a nie widzę pod notką.

 10. piko pisze:

  @cogi
  Pożyjemy zobaczymy. Tak tylko sobie dywaguję. Może być że Tusek jest trzymany by Polska pod rządami PiSu za bardzo go nie przeczołgała.

  I tu jest błąd PiSu.
  Mieli rok by postawić mu zarzuty kryminalne a tego nie zrobili. No to mają. Teraz atakowanie matoła będzie odbieranie jako polityczna zemsta a nie jako sprawa kryminalna czy odpowiedzialności przed Trybunałem Stanu.

 11. Zolw pisze:

  @piko

  A propos tego scenariusza, który napisałeś do @cogi. Ja myślę, że tak miało być właśnie w grudniu. To przecież nie było „ruszenie na ulicy” tylko zorganizowana akcja wielu instytucji. Równocześnie padły radary kontroli lotów, TV, komórki i cudownie objawił się Chyży w Breslau Ale to nie wypaliło, bo nie udało się wzniecić zamieszek. A nie udało się, bo przecietny Polak ma zupełnie inne zmartwienia, niż UB-cja i lewactwo. Dlatego sądzę, że ta droga straciła potencjał, ale oczywiście zamknięta nie jest.

  Warto zauważyć, że KODomici, lewactwo czerwone, zielone i tęczowe oraz UB-cja to nie są oszołomy, ani aktorzy. Kaczor rzeczywiście zniszczył ich świat – zakręcił dopływ paszy do wszystkich żłobów, a dla tych ludzi był to wygodny i JEDYNY IM ZNANY sposób na zycie. Oni NAPRAWDĘ są w desperacji. Stare kiejkuty mieszają w tym kotle i dosypują jadu żmii, ale kociol jest obiektywny i samoistny.

  Jak się całe życie przeżyło w NGO-sie, na przykład „budując kompetencje negocjacyjne w przestrzeni miejskiej”, to myśl, że z takim CV trzeba teraz szukać pracy w zdewastowanej gospodarce prowadzi prostą drogą do depresji. A wyształconych specjalistów od psychologii, socjologii, politologii, managementu i administracji mamy pewnie ze dwa miliony.

  Tym ludziom trzeba pokazać jakieś wyjście awaryjne i to możliwie szybko. Z drugiej strony – na pewno ozdrowieńczo podziałałoby kilka szafotów (no wiem, wiem, ale „ćwiara” też jest do zaakceptowania).

 12. piko pisze:

  @żółw
  Pełna zgoda.

  Z tym, że z tymi wyjściami awaryjnymi to bym nie przesadzał. To są ludzie zdemoralizowani do cna. Najlepiej jakby wyjechali do krajów swoich mocodawców 🙂

  Na przykład taki Sierakowski niech wy…la do tego który go finansuje w 90%.

 13. piko pisze:

  @izaluka – jesteś już zmoderowana na stałe. Pisz, komentuj, ciesz się blogiem 🙂

 14. izaluka pisze:

  Dzięki.

 15. Zolw pisze:

  @piko

  Ich mocodawcom są jeszcze mniej potrzebni, niż nam. Murzyni moga odejść, a właściwie – zostać. Tutaj. Na naszym garnuszku.

  Trzeba odbudować gospodarkę i poustawiać wszystkie klocki na powrot na właściwych miejscach. W końcu większa część tych ludzi jest po prostu ogłupiona, a nie zła z natury.

  Co jest winny wyżelowany okularnik z dyplomem MBA po Wyższej Szkole Bezpieczeństwa, że został, jak Himmilsbach z angielskim? Najpierw w podstawówce mówili mu, ze od liczenia są kalkulatory, potem – że od właściwych wniosków jest klucz maturalny, potem – że prywatne jest lepsze niz publiczne. A on w to wierzył, bo mówili zewsząd. Na końcu powiedzieli „zadzwonimy do pana”… ale jakoś ciągle nie dzwonią. No… pewnie Kaczor im zabrania, nie? Bo jak inaczej?

  Trzeba nazwać winnych takiego stanu rzeczy i sam stan rzeczy pokazać wyraźnie, a połowa wyjącej tłuszczy pójdzie do domu uczyć się rzemiosła i zakładać warsztaty.

 16. Zolw pisze:

  A Sierakowski – pełna zgoda. Niech w***la. Tym bardziej, ze policja, proces i pobyt w żłobku kosztują podatnika – obstawałbym za niebyciem przez moje państwo nieustepliwym.

  Tylko wiesz… w Warszawie Sierakowski to jest gość. A w takim Berlinie, Paryżu czy NYC takich komuszków można kupić po dolarze pęczek. Nie wyjedzie. Trza go będzie zamknąć (wyrzucić nie można, bo będzie wył, że „wraca Marzec”).

  Chociaz… za Żydem tęsknił, to może jednak NYC?

 17. piko pisze:

  To prawda że oni mają swoich po dolarze i po co im tutejsi.

  Oto to, to jeśli idzie o pracę. Na przykład brak jest szewców.

  Albo niech taki jeden z drugim np. zwolniony z GieWu założy za swoje portal randkowy dla psów i z tego żyje. Jak się nie da no to niech np. sprząta psie g… Bardzo pożyteczna praca.

 18. AnnaM pisze:

  A zobaczcie jeszcze to: http://opinie.wp.pl/zwyciestwo-tuska-to-tak-naprawde-zwyciestwo-kaczynskiego-6099544781214849a
  U Elig ktos wrzucił ten link. Mnie sie podoba:))

 19. AnnaM pisze:

  Trzmielko, 15,07
  Że na śmierc i zycie – to chyba tak jest.
  A Holland, autor przedwczorajszej frazy „wy macie zasady – my fundusze strukturalne ” ma zdaje sie 4 procent poparcia w sondazach.

 20. AnnaM pisze:

  Żólwiu, 15.02
  „ze Smoleńsk to nie była czysto ruska robota.”
  To by sie z Tobą 35Stan bardzo zgodził. I Unukalhai chyba też.
  Moze ich tu zaprosić trzeba? (JA mialam kontakt tylko przez żólte salonowe PW, teraz nie mam dostepu.)

 21. izaluka pisze:

  @ PIKO

  „Na przykład taki Sierakowski niech wy…la do tego który go finansuje w 90%.”

  Niech!
  Tylko, że on jest finansowany za to, że TU jest i TU jątrzy. Tam, gdzie jest mocodawca nie jest wart funta kłaków.

 22. Trzmielka pisze:

  @AnnaM

  Toteż wiadomo dlaczego Holland tak teraz ujada na Polskę. Po wylocie z Francji musi gdzieś się zaczepić, i to nie za psie pieniądze. Pokazuje więc, jak wiernie będzie służyć w brukselskiej biurokracji…

  Ale tez co innego mnie przed chwilą zelektryzowało: Kaczyński na wczorajszej rocznicowej manifestacji powiedział, że Smoleńsk zostanie wyjaśniony, i to już niedługo. A on raczej nie uprawia takiej hucpy jak Macierewicz. Smoleńsk, tym bardziej w komitywie z Ameryką, może okazać się niezłą kartą przetargową… Tylko należy trzy razy dziennie modlić się o życie i zdrowie Jarosława!

  Pozdrówka serdeczne 🙂

 23. Marek Lipski pisze:

  1.Co zrobiła by osoba X na miejscu Tuska?
  2.Co zrobiła by osoba x na miejscu J.Kaczyńskiego?
  3.Dlaczego Tusk musiał zostać tam gdzie był?

  Testowe,eksperymentalne pytania,nie mające znaczenia gdyż w przypadku ostrych protestów w Polsce,,czołgi wraz z wojskiem i to obcym,będą na ulicach w Polsce.W Polsce jest nie tylko wojna o wpływy ,zyski ale już trwa wojna o złoża w Polsce.”Targowica” oczywiście chce „oodać” wszystko co cenne w Polsce a PiS i jego media,zamiast wprowadzać konkretne reformy,znane do lat w EU zachodniej,czeka….

  Exodus z Polski trwa,prawa są łamane,mowa nienawiści w mediach wzrasta,media pro PiS nie dopuszczają krytyki,nawet konstruktywnej,media pro PO-PSL.Nowoczesna ,KOD,Lewica,atakują PiS i rząd a Posłowie w Sejmie,Senatorzy w Senacie boją się poruszać najważniejsze tematy związane z depopulacją Polski Rodzice w Polsce dostają grzywny za brak szczepienień,inwalidzi i osoby ułomne,są wyjątkowo bezczelnie traktowane przez urzrędników,w Lublinie Ukraińcy już używają do swoich podłych celów policji i żołnierzy z wielonarodowej brygady.

  Czy Tuska przygotowują jak Piłsudzkiego?Tak Jak przeżyje.

  Co Marek zrobił by w Polsce gdyby otworzył,legalny biznes z inwestycją powyżej minimum 500.000 Euro?

  1.Najpierw odpowiednie ubezpieczenie,w tym opłata,miesięczna dla 2 adwokatów,popierających PiS.
  2.Lobby w Warszawie w systemach PiS ale bez wykluczania …starej lewicy,która jest również w PiS.
  Tak jak znany producent w Polsce,który jest ….świadkiem jehowy.
  3.W kraju kościołów i rabinów w Polsce,poparcie z tych 2 frakcji jest oczekiwane.Pomijam odpisy od podatków.
  4.Oddziały,dla bezpieczeństwa biznesu…w EU zachodniej,w USA Deleware jak i u znajomych…w Chinach.
  5.Bezpieczeństwo dla rodziny i dzieci,gdyż w Polsce jest niebezpiecznie.
  6.Zainteresowanie tylko zyskami i pracownikami bez wkraczania w politykę?Tak jak to realizuje Właściciel koncernu Kauflandu(Lidl), Biedronki czy właściciele kopalń w Polsce?Tak.

  Oczywiście,,że jako polski obywatel,bez pochodzenia żydowskiego muszę się liczyć z Panami z MOSADU w Polsce.w przypadku,sprzedaży software,komputerów ,produkcji czy też inwestycji na giełdzie w Warszawie ale to nie jest problem,gdyż znam hebrejski.Muszę się liczyć z płaceniem haraczu.

  Zyski oznaczają w Polsce,….ryzyko dla bezpieczeństwa dzieci w państwowych szkołach czyli pozostają amerykańskie szkoły w Polsce lub szkoły prywatne..bez profilu „wiary”…

  W Polsce ludzie zamiast gratułować …sukcesów ,zazdroszczą i są wyjątkowo wulgarni i agresywni.To rozumiem ale nie muszę tego akceptować.Jestem Skorpionem a akcpetacja agresji i brutalności w stosunku do mojej rodziny,wraz z napadami na dzieci,odrzucam.

  Zamykać się w getto dla bogatych i znajomych?Pod eskortą ochroniarzy?W Polsce?

  Ten styl życia nie znam w EU zachodniej czy w USA.Płacenie wysokich podatków oznacza bezpieczeństwo ze strony …państwa.Dla mnie i dla mojej rodziny.

  Politycy w Polsce mało zarabiają ale prawdziwe zyski mają od koncernów..
  J.Kaczyński jest już w wieku,w którym musi mieć następcę.
  Tusk i jego lobbyści czekają.Duda jako Prezydent ma szanse?Nie wiem.Wiem,że lewica czeka.Młode wilki t RN czy ONR są pod kontrolą.Nie mają szans.

  PiS ma tylko szanse gdy wprowadzi reformę,która zatrzyma exodus i zyski AOK,BKK,w Berlinie.Uff Wystarczy..Pozdrawiam.

  .

 24. piko pisze:

  @izaluka
  Masz rację. Sierakowski jest na zleconych tu i tu ma robić ludziom wodę z mózgu. Z tym że nie widzę powodów do zmartwienia jeżeli facet straci finansowanie. NGO powinno się odciąć od państwowej kasy (to logiczne) i mieć pod kontrolą kto je finansuje i w jakiej sprawie.

 25. izaluka pisze:

  @AnnaM 11 marca 2017 o 16:57

  Zajrzałam pod link, który podałaś. Też uważam, że świetna analiza, a przy okazji zgodna też z moją oceną całej akcji. Jako potwierdzenie celności tej analizy niechby posłużyła najpierw zgoda Jacka Saryusza-Wolskiego na odegranie znaczącej roli w tej sprawie, a potem jego pełne spokoju zachowanie po głosowaniu oraz komentarz: „Wszystko się kończy dobrze, a jeśli nie, to znaczy, że się nie kończy”. Trudno przecież uważać, że tak znakomity polityk z ogromnym doświadczeniem unijnym brał poważnie pod uwagę, że zostanie wybrany.

 26. piko pisze:

  @Trzmielka
  Kaczyński na wczorajszej rocznicowej manifestacji powiedział, że Smoleńsk zostanie wyjaśniony, i to już niedługo

  Też jestem ciekaw co to znaczy „niedługo” i co oznacza „wyjaśniony”.

  Żeby nie było to samo co ze zbiorem zastrzeżonym, czyli nic istotnego.

  ps.
  Zauważ, że cisza o wynikach ekshumacji. Wygląda, że część zwłok nie została pochowana i dalej na coś czeka.

 27. nagor pisze:

  @Piko

  Postawione pytanie ma wiele przesłanek dla , których DT jest najlepszym kandydatem

  sam ma tyle za uszami ,że zmiana rządzących to walka o własne bezpieczeństwo i pod osłoną UE pójdzie na wszystko

  naciski tych co golili Polskę bezkarnie a urywa się system będą go wspierać w każdej postaci krajowej i zagranicznej

  sposorzy Smoleńska mają wiedzę i DT im nie podskoczy

  jest świadomy ,że uzyskał czas dodatkowy dzięki angeli i jest na jej łasce , a jej problemem są migranci i relokacje przed wyborami (dlatego
  też dysputa o obowiązkowym szariacie ) więc niczego nie odmówi

  z Timermansem sankcje będą raczej pewne aby rząd osłabić

  Uważam jak w najbliższym czasie Rząd nie będzie ujawniał papierów kompromitujących osobę to sam się skompromituje brakiem akceptacji na krula. Czekanie z tym ruchem to porażka rządzących i będzie jednak ulica .

 28. piko pisze:

  @Marek Lipski

  Ciekawe.
  Czy w Polsce jest niebezpiecznie? Czy ja wiem?
  W każdym bądź razie póki co nikt nie strzela, zamachów (odpukać) nie ma, nikt nikogo na dużą skalę nie molestuje.

  Na Sylwestra można się fajnie bawić na ulicy.

  W Kolonii podobno kobitki miały też fajną zabawę na Sylwestra.

 29. piko pisze:

  @nagor
  Jak najbardziej papiery na stół nawet kosztem lekkich strat wśród swoich.

  Nie rozumiem, dlaczego sprawa oskarżenia p. SSN Gersdorf nie jest nagłośniona (Aegon). Trzeba łeb tej mafii sądowniczej obciąć a nie podniecać się drobnymi złodziejami pendrajwów.

 30. janekp1 pisze:

  Wiesz piko, te gadki typu: niebawem, niedługo, zapewne w tym miesiącu itp. są obecne w przestrzeni publicznej już od czasu objęcia władzy przez PIS. Waszczu miał ujawnić w tym miesiącu ( październiku) tysiące odzyskanych maili z dni przed 10.04 i po nim. Macierewicz mówi, że już wszystko wiemy i niebawem, niedługo do końca miesiąca i co i gó…o. Jest gorzej niż było, napisałem kilka komentarzy na prawicowych portalach linkując to i owo i żaden z nich się nie ukazał-wszystkie zmoderowano negatywnie.

 31. izaluka pisze:

  @ PIKO

  „Z tym że nie widzę powodów do zmartwienia jeżeli facet straci finansowanie.”

  Zgoda, oczywiście, że działa, bo ma za co i jest sowicie wynagradzany. Z własnych funduszy, ani dla idei, tego nie robi.

  „NGO powinno się odciąć od państwowej kasy (to logiczne) i mieć pod kontrolą kto je finansuje i w jakiej sprawie.”

  Jasne. PIS coś już przebąkiwał o zmianach w funkcjonowaniu NGO, nie wiem, na jakim etapie są prace z tym związane i jak dalekie planuje się zmiany w tych spółkach. Niemniej, jeśli nadal będzie możliwe finansowanie ze źródeł poza polskich, to nic się nie zmieni. Wiem, wiem, że to nie jest proste i zależne jedynie od dobrej woli.

  Zdaję sobie oczywiście sprawę z jak wielką i potężną machiną musi się PIS (J.K.) zmierzyć, jeśli zmiany mają być znaczące dla Kraju i przypuszczam, że także silny jest opór opcji antypolskiej w samym PISie.

  Nie jestem już taką zwolenniczką tej partii, jak to było ok. 2010 roku, ale po pierwsze zdaję sobie sprawę, że jak nie PIS (póki co nie widzę żadnej realnej alternatywy), to PO i ostateczne dobicie Polski, albo wspieranie J.K. i rządu z nadzieją, że siły propolskie w tej partii zwyciężą i ostatecznie zwycięży Polska.

 32. piko pisze:

  Może sytuacja międzynarodowa spowoduje, że zostanie wyciągnięta jakaś porządna pała smoleńska?

 33. Marek Lipski pisze:

  Codziennie są napady muzułmanów w BRD,którzy nie akceptują prawa w EU a przy szkołach podstawowych rodzice czuwają…na zmianę z innymi rodzicami.Każdy mieszkaniec przykładowo Niemiec wschodnich,jest gotowy do obrony życia swojego ,rodziny i przyjaciół.Na policję nie można liczyć.PO wraz z Tuskiem chce takiej sytuacji w Polsce…dlatego ataki na PiS,wraz z próbami zamachów,prowokacjami w Polsce będą wzrastać.Jedyna reforma a PiS nie potrzebuje opozycji.

 34. nagor pisze:

  @Piko
  Jest jeszcze możliwość skorzystać z art 228 i 230 konstytucji jak rozróba była by w wymiarze prawa ale potrzebne są jaja i spójne myślenie

 35. Marek Lipski pisze:

  …że siły propolskie w tej partii zwyciężą…

 36. piko pisze:

  Z wprowadzaniem stanu wojennego czy wyjątkowego bym się wstrzymał.

  Jak te łobuzy z opozycji totalnej nie zostały ukarane (choćby lekką naganą 🙂 ) po 16.12.2016 to o czym my mówimy?

 37. nagor pisze:

  @janekp1

  Wygląda to czasami , jakby część ludzi struktury zachłysnęła się swoją wielkością i w walce o prawdę widzą zagrożenie swego trwania .

 38. janekp1 pisze:

  @nagor
  Cała wierchuszka PISu jest ubabrana Smoleńskiem po uszy i tu tkwi problem. Jak ludziom wytłumaczyć, że cały czas miało się wiedzę co się wydarzyło w myśl słów pani ambasador Putki ,, ludziom nic nie mówimy, musimy zapanować nad sytuacją” lub pani Fotygi ,, Polacy nie dorośli do prawdy o Smoleńsku”

 39. Arthur.King pisze:

  To zlikwidujcie ns24 i niech obowiazuje to docelowe miejsce czyli PT. Wygląda to nieżle i skoro miało z założenia być docelowym to po co jeszcze funkcjonuje prowizorka równoczesnie?

 40. piko pisze:

  Zlikwidować czyli usunąć dotychczasowe blogi i komentarze? Dobrze się czujesz? To jest nasza historia.

  Rozumiem, że doradzasz z dobrego serduszka i pewnie co innego miałeś na myśli.

 41. E.B pisze:

  Piko

  Ja to wszystko postrzegam jako realnie już toczącą się wojnę na wszystkich płaszczyznach, tylko nie wojskowej.
  W skrócie jest to wojna między tymi, którzy chcą światu narzucić nowy porządek już w formie skończonej, bo na razie jeszcze pełza, a ludźmi, którzy się temu sprzeciwiają.

  Trochę im popsuto szyki przez amerykańskie wybory i wybory w Polsce, więc i tu i tam starają się to zmienić.

  Są dwa punkty oporu, Ameryka Trumpa i na drugim biegunie Polska PiSu.
  Nie mam złudzeń, że będą użyte wszelkie metody, żeby tę sytuację zmienić.
  W Ameryce już chcą impeachmentu, w Polsce użyją opozycji do tworzenia sytuacji ciągłych protestów o wszystko.
  Będą Polakom mącić w głowach i wielu da się nabrać.
  PiS może nie wygrać wyborów tak jak ostatnio i będzie pozamiatane.

  Internet jest jednym z pól tej wojny, dość ważnym, bo może wpływać na rozumienie sytuacji i preferencje wyborcze,

  Tu zebrała się grupa dość specyficzna o bardzo sprecyzowanych poglądach. Można powiedzieć, że szukaliśmy się w korcu maku.
  To można wykorzystać. Ten portal na razie ma mały zasięg, ale to można zmienić.

  Od początku byłam przeciwna zamykaniu się na inne miejsca w sieci. Zbyt ważne rzeczy się dzieją i będą się działy, żeby zamykać się tylko we własnej niszy.
  Ale pewnie to powoli się samo ułoży.

  Tusk jest wygodny, bo zrobi co mu każą. W Polsce może być użyty przy następnych wyborach prezydenckich. Ale żeby to mogło być możliwe, to będzie teraz dla nas słodki jak miód.
  Ja myślę, że taka jest koncepcja: Tusk na prezydenta i zjednoczona opozycja przeciw PiSowi, z większością w sejmie.
  I Polska odzyskana z rąk siepaczy z PiSu. Oni nie ustąpią, dlatego trzeba zrobić co się da.

 42. Trzmielka pisze:

  Teraz, jak sądzę, gra idzie na czas: czy prędzej uda się zdusić siłą wszelki opór w UE przeciw dominacji interesów tych, co teraz rządzą, czy prędzej stracą władzę albo Unia się rozleci? Rzucili wszystkie swoje siły i nie patrzą już na zachowanie pozorów demokracji i prawa. Z tego wynika, ze czują się śmiertelnie zagrożeni, a to dobrze…

 43. Arthur.King pisze:

  mowie nie o likwidacji historii ale o zablokowanie alternatywnych miejsc do komentowana na rzecz jednego! Taka sytuaja jaka jest obecnie nie jest dobra i powoduje wiecej zamieszania.

 44. E.B pisze:

  Tak, gwałcą własne prawo, na zasadzie: nie mamy pańskiego płaszcza….

  To co się stało w Brukseli odsłoniło scenę i pięknie pokazało, że król jest nagi.

  To co dalej będzie w Polsce jest bardzo ważne. Boje się tylko powtórki z 10 kwietnia.

 45. nagor pisze:

  @lordjim
  Witaj , czy kolor czcionki tekstu i komentów można zmienić z szarego na czarny co do zasady ,ten niszczy oczy

Dodaj komentarz: