Może Ci się również spodoba

2 komentarze

 1. E.B pisze:

  Dawny europoseł Platformy Obywatelskiej, a obecnie popierany przez polski rząd kandydat na stanowisko przewodniczącego Rady Europejskiej Jacek Saryusz-Wolski ogłosił dziś, że zrezygnował z członkostwa w Europejskiej Partii Ludowej (EPL).

  Samo ugrupowanie również w poniedziałek poinformowało w oświadczeniu, że polski polityk został usunięty z EPL.

  „Po 26 latach współpracy z EPL, wprowadziwszy swego czasu Platformę Obywatelską do tej rodziny politycznej, której członkiem duchowym pozostaję, złożyłem dziś wizytę pożegnalną w kwaterze głównej (EPL), składając na ręce przewodniczącego (Josepha) Daula rezygnację wobec zaistniałej sytuacji” – powiedział Jacek Saryusz-Wolski dziennikarzom w Brukseli.
  

  Witold Waszczykowski poinformował dziś, że trwają starania polskiego rządu o poparcie dla kandydatury Jacka Saryusz-Wolskiego na przewodniczącego Rady Europejskiej.
  O tej nominacji decydują nie ministrowie, a szefowie państw i rządów.
  – Jest jedynym kandydatem Polski w tej chwili w grze o stanowisko szefa Rady Europejskiej. Nie ma innego kandydata polskiego” – powiedział minister.

  Według Witolda Waszczykowskiego kandydatura Saryusz-Wolskiego musi być brana pod uwagę.

  „Natomiast decydować o tym będzie Rada Europejska, być może już w czwartek, a jeśli nie, no to być może ta sprawa będzie odłożona na następne dni” .
  

  za PAP/RIRM

  A więc wojna polsko-polska trwa ku uciesze co niektórych i zdumieniu innych. Poważni ludzi w PE patrzą na to nie kryjąc zadziwienia i dezaprobaty, bo w ich krajach cuś tak kuriozalnego nie byłoby możliwe.

  Jak to często bywa, gdzie dwóch się bije, wygrywa trzeci, tym razem kandydat socjaldemokratów.

  Ale pan Saryusz- Wolski budzi szacunek.

 2. nagor pisze:

  @
  Coś wygląda na grę o przedawnienie, popatrzymy na sponsorów

Dodaj komentarz:

Przejdź do paska narzędzi