Przejdź do paska narzędzi

Może Ci się również spodoba

6 komentarzy

 1. facet2017 pisze:

  Temat plotki, to pewnie pojawił się przypadkiem?

 2. Cogi pisze:

  Nic się nie dzieje przypadkiem 🙂

 3. piko pisze:

  Witaj

  Ja bym wprowadził rozróżnienie między plotką a dezinformacją.

  Plotka bardziej pasuje do pogaduszek u „cioci na imieninach” ewentualnie w maglu. Przez magiel rozumiem nie zakład usługowy maglujący pościelowe i ręczniki a media typu pudelek (co jedna pani drugiej pani itp)

  Dezinformacja to mocne narzędzie w kształtowaniu nastrojów społecznych, to oręż w walce o świadomość obywatela, to narzędzie kłamstwa i terroru medialnego .

 4. Cogi pisze:

  W zasadzie chyba masz rację, plotka w sferze publicznej to dezinformacja.

 5. Intuicja pisze:

  @cogitatiolibretto

  To i tutaj wkleję komentarz z „Polskim Tekstem”.

  „@Cogi

  Oj, jak chętnie ludzie dają wiarę „plotkom, oszczerstwo, kłamstwom” jeżeli dotyczą osoby, której nie darzą wielką sympatią…

  W ogóle ciekawa sprawa z tą „wiarą” – ostatnimi czasy uświadomiłam sobie, że właściwie niemal cała nasza „wiedza” opiera się na „wierze” (może z tą twardszą wiedzą trochę lepiej się sprawy mają). Przyjmujemy czyli wierzymy, że jest tak, jak podaje nam uznany przez nas autorytet. Mówimy „wiem, że…”, podczas gdy tak naprawdę powinniśmy powiedzieć „wierzę, że…”.
  W końcu okaże się, że bierzemy udział w jednym wielkim „głuchym telefonie”. „

 6. Cogi pisze:

  Intuicjo:
  Szczerze mówiąc, nie jestem zbyt kompetentną partnerką do dyskusji w tej sprawie. Wydaje mi się, że każda dziedzina nauki opiera się na aksjomatach, czyli twierdzeniach opartych de facto na wierze.

Dodaj komentarz: