Nasza Basia Kochana, czy tolerowanie obecnie zarazy w kulturze

You may also like...

6 komentarzy

 1. cisza1 napisał(a):

  @albatrosie:))
  Ja Twoja notkę nazwałam na swój u użytek: „zło i brzydota contra dobro i piękno”.
  Tyle nocną porą 🙂
  Pozdrawiam

 2. ddalia333 napisał(a):

  … co się to porobiło….. iż pod pretekstem wolnego słowa można wszystko. Okropność.

 3. cisza1 napisał(a):

  @ddalia333

  Żeby tu tylko o wolne SŁOWO chodziło :((
  Posługują się obrzydliwym gestem, rekwizytem, scenografią, kostiumami i…..najczęściej ich brakiem.
  Często kombinują tak.
  Pokaż scenopis, zapyta „sędzia”
  Wszystko o.k.
  A summa summarum kloaka.
  Pozdrawiam.

 4. albatroszlotuptaka napisał(a):

  Wolność kończy się tam, gdzie narzuca się rażąco niesprawiedliwe poglądy o innych.
  Wcześniej lub później kończy się zbrodnią. Za nasze pieniądze PONIŻAJĄC i OBRAŻAJĄC NAS organizują nam przestrzeń „WOLNOŚCI”.

  Niechby zrobili tego typu spektakl o swoim ziomku rabinie Schneersonie.

  Joseph Isaac Schneersohn – Wikipedia, wolna encyklopedia
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Joseph_Isaac_Schneersohn
  Joseph Isaac Schneersohn (znany we wspólnocie pod imieniem Frierdikker … a dzięki wpływom Wilhelma Canarisa otrzymał immunitet oraz udał się do USA.
  Yosef Yitzchak Schneersohn – Wikipedia
  https://en.wikipedia.org/wiki/Yosef_Yitzchak_Schneersohn
  Tłumaczenie strony
  Yosef Yitzchak (Joseph Isaac) Schneersohn (Hebrew: יוסף יצחק שניאורסאהן ) was an Orthodox …. such as Jacob Rutstein, on behalf of the Rebbe (and, reputedly, also with the help of Admiral Wilhelm Canaris, the head of the Abwehr), he was …
  The half-Jewish Nazi who saved the Lubavitcher Rebbe – Haaretz …
  http://www.haaretz.com › Print Edition › Features
  Tłumaczenie strony
  1 maj 2011 – Thanks to the late Rabbi Menachem M. Schneerson, Chabad … After locating the rabbi at the order of Adm. Wilhelm Canaris, the head of the …
  Obrazy dla schneerson canaris

  Chasydzi chcą uhonorować admirała Canarisa – Świat – Newsweek.pl
  http://www.newsweek.pl/swiat/chasydzi-chca-uhonorowac-admirala-canarisa,42107,1,1.html
  5 sie 2009 – Admirał Wilhelm Canaris podczas II wojny światowej kierował niemieckim … Rabini z linii Schneersona byli głównymi rabinami wspólnoty …

  Szef Abwehry Sprawiedliwym? – Gazeta Wyborcza
  wyborcza.pl/1,75399,6899249,Szef_Abwehry_Sprawiedliwym_.html
  6 sie 2009 – Członkowie Chabadu przywołują domniemane zasługi Canarisa w ocaleniu ich przywódcy rabina Isaaca Josepha Schneersona, któremu …

  Admirał Canaris Sprawiedliwym wśród Narodów Świata? – blog …
  henrykp.salon24.pl/119064,admiral-canaris-sprawiedliwym-wsrod-narodow-swiata
  7 sie 2009 – W wyniku badań historycznych udało się ustalić, że admirał Canaris uratował z warszawskiego getta rabina Icchaka Josifa Schneersona, …

  Chabad: Make Nazi commander a ‚righteous gentile’ – Jewish World …
  http://www.jpost.com/…/Chabad-Make-Nazi-commander-a-righteous-ge...
  Tłumaczenie strony

  4 sie 2009 – Admiral Canaris, commander of the Nazi Abwehr, or intelligence, had a central role in securing Schneerson’s escape from the Warsaw Ghetto …

  Menachem Mendel Schneerson – rabin chasydzki, filozof żydowski, kabalista, siódmy i ostatni przywódca ortodoksyjnego odłamu Chabad-Lubawicz. Wywodzi się z rodu o długotrwałych tradycjach rabinicznych. Wikipedia.

  http://www.chasydyzm.lauder.lodz.pl/rebebio.htm

  W 1929 roku, w Warszawie, rabbi Schneerson poslubil corke owczesnego cadyka Lubawicz – Chaje Musie. W 1941 udalo im się opusicic okupowana Europe i osiedlic w Nowym Jorku który stal się nową siedzibą dynastii. Trzy lata pozniej, w dalekiej kazachskiej wiosce zmarl Lewi Ichak, ojciec przyszlego rebbego, aresztowany i zeslany przez NKWD. To smutne wydarzenie pozostawilo glebokie pietno na dalszym zyciu Menachema Mendla. Niektorzy spekuluja że to wlasnie pamiec o nim byla jednym z powodow dla ktorych Rebbe był zawsze tak aktywny w organizowaniu pomocy dla przesladowanych Żydów, gdziekolwiek by się nie znajdowali.

  http://www.chasydyzm.lauder.lodz.pl/imperium.htm

  Zdjęcie z czasów Sorbony
  Jest rzecza powszechnie znana że po smierci swojego tescia Josefa Icchaka rabbi Schneerson dosc niechetnie odniósł się do propozycji objecia zwierzchnictwa nad Chabadem. Niemniej jednak gdy do tego doszlo kompletnie zrewolucjonizowal role Rebbego. Oglosiwszy biblijne przykazanie Uforacto [i rozprzestrzenicie się…Rdz. 28,14] mottem Chabadu, zaczal otwierac centra Lubawicz w calych Stanach Zjednoczonych a takze Brazylii, Argentynie, Wenezueli, Wielkiej Brytanii, Francji, Wloszech, RPA, Niemczech, Rosji i wielu innych krajach swiata, nawet tak egzotycznych jak Kongo. Zorganizowal Zydowski Korpus Pokoju, ktorego zadaniem bylo wysylanie studentow jesziw i mlode chasydzkie malzenstwa do odleglych wspolnot zydowskich aby pomagac ich czlonkom w prowadzeniu zycia religijnego. Zalozyl rowiez Organizacje Kobiet i Dziewczat Chabad i Lubawicka Organizacje Mlodziezy, ktore zajmowaly się miedzy innymi dzialalnoscia misyjną wśród Żydów swieckich. Oprocz tego, z inicjatywy nowego Rebbe powstaly dziesiatki religijnych szkol, przedszkoli, domow opieki itd. Bedac przekonanym o “glodzie wartosci duchowych” jakie jego zdaniem odczuwala mlodziez, Rebbe wyslal setki emisariuszy do uniwersytetow i college’ow. Okolo setki “Domow Chabad” na amerykanskich kampusach zajmuje się nie tylko prowadzeniem modlitw i programow edukacyjnych czy organizacja obchodow uroczystosci z okazji roznych swiat zydowskich ale rowniez zwalczaniem narkomanii czy tez udzielaniem wszelkiej pomocy (zwiazanej z religia lub nie) jakiej moze potrzebowac zydowski student.
  Rebbe Schneerson zapoczatkowal takze comiesieczne programy przedszkolne dla dzieci mieszkajacych z dala od synagog, wyslal emisariuszy zaopatrzonych w tefilin i modlitwniki do panamskiej dzungli a mohela na jedna z malenkich karaibskich wysp, nakazal wybudowac mykwe w Libii na potrzeby JEDNEJ mieszkajacej tam zydowskiej kobiety i zalozyl centra Chabad w malenkich spolecznosciach zydowskich w Indiach, Birmie czy na Filipinach. Wszystkie te programy są finansowane z dobrowolnych datkow sponsorow.Niektore z projektow Rebbego uzyskaly szeroki rozglos. W 1967 roku, podczas trwania tzw. “wojny szesciodniowej” w Izraelu, Rebbe zaninicjowal “kampanie tefilin” [filakterie noszone przez religijnych Żydów w trakcie porannych modlitw]. Setki emisariuszy namawialo zydowskich mezczyzn w kazdym zakatku Izraela do nalozenia tefilin i to wlasnie sukces z jakim przebiegala tak akcja był, zdaniem zwolennikow Rebbego, przyczyna zwyciestwa w wojnie.
  Chociaz emisariusze sa uczeni odnoszenia się z delikatnoscia i szacunkiem do Żydów niereligijnych, broszury o judaizmie, jakie rozdaja kazdemu zainteresowanemu pelne są stwierdzen dosc kategorycznych: KAZDY zydowski mezczyzna powinien zakladac tefilin CODZIENNIE (oprocz sobot). WSZYSTKIE zydowskie kobiety i dziewczynki od lat trzech powinny zapalac swiece na szabas i swieta. Zydowskie kobiety powinny prowadzic koszerne kuchnie i przestrzegac praw rodzinnej czystosci.
  Jednym z najczestrzych motywow pojawiajacych się nieustannie w przemowieniach i naukach Lubawiczer Rebbe jest milosc jaka nalezy darzyc kazdego Zyda bez wyjatku [idea ahawas isroel – wg chasydyzmu wszyscy Zydzi są wzajemnie za siebie odpowiedzialni, poniewaz w sensie duchowym stanowia jednosc, tak jak rozne czesci tego samego ciala]. I rzeczywiscie – emisariusze znani są że swojej wyrozumialosci, sympatii i przyjaznego stosunku do blizniego kimkolwiek by on nie był i jak daleko by nie był od prowadzonego przez nich stylu zycia czy pogladow.
  Nawet w najdalszych rejonach swiata i najtrudniejszych sytuacjach chasyd Chabad nie moze godzic się na jakiekolwiek kompromisy co do stopnia swojej wlasnej religijnosci, na pogwalcenie najdrobniejszego nawet przepisu halachy. Z drugiej strony nie wymaga tego samego od niereligijnych Żydów, uczestniczacych w prowadzonych przez niego programach. Te dwa czynniki, do tej pory nie spotykane na taka skale u ortodoksow, ktorzy czesto odnosili się z pogarda do wszelkich “bezboznikow”, mialy wielki wplyw na niewatpliwy sukces i popularnosc Lubawiczan i prowadzonych przez nich domow Chabad.

 5. prop napisał(a):

  Albatrosie Kochany! Teraz dopiero znalazłem… dziękuję Ci za piękny koncert!

 6. https://albatroszlotuptaka.wordpress.com napisał(a):

  @Cisza i @Propatian

  Ależ proszę bardzo:)) Do usług:)
  Prawda jak fajnie się słucha? Jakie to miłe dźwięki dla ucha?
  Również z wielkim rozrzewnieniem wspominam.

  Temat główny który poruszam w tej notce oraz następnej to bardzo palący i jak myślę ważne aby ludziom uświadamiać, że jeżeli się nim nie zajmiemy broniąc naszej suwerenności, kultury , tożsamości, to będzie PO NAS.

  Tego rodzaju szmatławe wyczyny jak ten w Teatrze Powszechnym, to ewidentne sondowanie jak daleko mogą się posunąć, jak bardzo mamy już stępiony instynkt samozachowawczy.
  Jeżeli za spalenie kukły żydowskiej we Wrocławiu sprawca dostał 10 miesięcy bezwzględnego więzienia, to tutaj tym bardziej powinni być przykładnie ukarani za namawianie do przestępstwa , obrażanie uczuć religijnych i podżeganie do przemocy

  Pozdrawiam Was serdecznie

Dodaj komentarz

Przejdź do paska narzędzi