Przejdź do paska narzędzi

Estera – królowa szowinizmu, kastowości i donosicielstwa

Gest demaskacji antysemity, nacjonalisty, antydemokraty (Estera lub posłanka PO albo Nowoczesnej, czy też działaczka KOD-u, przed Królem Brukseli)

“Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew – fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u […]

via Estera – królowa szowinizmu, kastowości i donosicielstwa — wawel

Może Ci się również spodoba

27 komentarzy

 1. piko pisze:

  Uwaga formalna – trochę niewygodnie się czyta tekst napisany wersalikami i do tego kursywą. A tekst bardzo ciekawy.

 2. nagor pisze:

  @Wawel24

  Witam , czy tekst na orginalnym blogu musi być pisany dużymi literami? mało czytelny.

 3. Cogi pisze:

  Ciarki po grzbiecie przechodzą :). Podpisuję się pod prośbą o zmianę czcionki. Źle się czyta, a szkoda, bo tekst jest rewelacyjny.

 4. cisza1 pisze:

  @ PURIM – w skrócie: Hadassa jako Estera przy pomocy Mordocheusza uratowała Żydów w Persji, za panowania Kserksesa….. historia ta stała się podstawą do usprawiedliwiania każdego rodzaju wrogości do każdego spoza tego narodu.

  Byłam, widziałam i słyszałam to świętowanie z dachu Domu Polskiego w dzielnicy ortodoksów.
  Krzyki, grzechotanie przy każdym słowie: Haman.
  „Hamanem” może być i jest każdy, czy zagraża Żydom czy nie…próbowałam się dowiedzieć, czy ja też? Też….
  W ten dzień lepiej nie wychodzić na ulicę, gdyż można się narazić na atak; normalnie tylko na spluwanie.
  Piją w tym dniu na umór.

  Sami piszą o tym tak:
  „Według Talmudu, w tym dniu człowiek powinien pić, dopóki nie może odróżnić „Niech będzie przeklęty Haman” i „Niech będzie błogosławiony Mordechaj”, choć oczywiście są różne opinie na temat tego jaki dokładnie jest to poziom upojenia. Z pewnością nikt nie powinien upijać się tak by naruszyć inne przykazania lub poważnie się rozchorować.”
  http://www.chabad.org.pl/swieta/purim/473-purim

  Czytam Twój bardzo ciekawy tekst ale ze względu na kiepski kontrast, z przerwami 🙂

 5. piko pisze:

  Według mnie Żydzi to agresywna wspólnota plemienna. Dziwne, że mają taki wpływ na cywilizowane narody, że są w stanie dokonywać ich destrukcji.

  Może być tak, że ludy posługujący się prymitywnymi ideologiami są mocniejsze od tych bardziej subtelnych, uniwersalistycznych.

 6. Anonim pisze:

  Tuż po wojnie, kiedy praktycznie nie było nic do jedzenia mojej Mamie udało się kupić perliczkę na pokątnym targu – okazja roku! Oczywiście zaproszono gości; pewna inżynierowa żegnając się wydobyła z głębi swej zazdrości pochwałę:

  pani Seweryno – kapusta była przepyszna! (Mama wówczas jeszcze nie gotowała, była pani Stasia)

 7. wawel24 pisze:

  All
  :). już napisałem w innym komentarzu, że czcionka zrobiła mi numer. To nie był mój celowy zabieg :). Aż tak ekscentryczny nie jestem :). Robiłem co się da, kasowałem, wklejałem od nowa – i wciąż to samo. Będę próbował dalej.

 8. Cogi pisze:

  Re: Wawel24
  Może ten szablon tak ma?

 9. wawel24 pisze:

  All
  Już jest normalna czcionka. Ufff!

 10. wawel24 pisze:

  piko pisze:
  6 Luty 2017 o 19:38

  „Dziwne, że mają taki wpływ na cywilizowane narody, że są w stanie dokonywać ich destrukcji.”

  Ten wpływ, to temat sam w sobie.
  Ciekaw jestem jakie przyczyny takiego wpływu podałby każdy z komentatorów 🙂

  Czas start ;).

 11. wawel24 pisze:

  cisza1 pisze:
  6 Luty 2017

  „Byłam, widziałam i słyszałam to świętowanie z dachu Domu Polskiego w dzielnicy ortodoksów.
  Krzyki, grzechotanie przy każdym słowie: Haman.
  „Hamanem” może być i jest każdy, czy zagraża Żydom czy nie…próbowałam się dowiedzieć, czy ja też? Też….
  W ten dzień lepiej nie wychodzić na ulicę, gdyż można się narazić na atak; normalnie tylko na spluwanie.
  Piją w tym dniu na umór.”

  Nie wiem, czy zazdrościć doświadczeń, czy wprost przeciwnie :).
  Co by nie mówić, jest „szkolenie emocji” od dzieciństwa, szkolenie w b.złym kierunku.

 12. prop pisze:

  zauważyłem teraz, „zajęty sobą” – wielkie dzięki, Wawelu za Twoją Pracę!

  Odpowiadając na zadane pytanie: dyscyplina-pracowitość-mocarstwowość (tę ostatnią mają przecież także np. współcześni Turcy niemieccy) + oczywiście chęć kształcenia i (last but not least) żelazna współpraca plemienna; same pozytywne cechy? no nie, bo jest jeszcze zawziętość i bezwzględność wobec obcych – i to jest pięknie przedstawione w historii Estery…

  Zabójczy konglomerat – napisałem parę ładnych notek o problemie judeopolaków (http://niepoprawni.pl/blog/civilebellum/czy-obywatele-zydowskiego-pochodzenia-sa-polakami; http://niepoprawni.pl/blog/civilebellum/judeo-polonia-nieprzesniony-sen; http://niepoprawni.pl/blog/civilebellum/etniczni-powinowaci-pluja-na-polske ), więc nie muszę się powtarzać: Jahwe jest Bogiem mściwym i gniewnym.

 13. Cogi pisze:

  Re: Propatrian
  To może byś tu wkleił te notki :[[[

 14. cisza1 pisze:

  @wawel24

  Ciekaw jestem jakie przyczyny takiego wpływu podałby każdy z komentatorów

  Temat ogromny. Znam, troszkę 🙁
  1. Zamiana Tory /odejście od Boga ST/na Talmud, Kabałę – podstawa mentalności i wychowania.
  2. Lichwa, banki, pieniądz = władza
  3. Media, kino, sieć…
  4. Po IIWŚ temat holokaustu ( Finkelstein o profitach.) – osłabienie obrony własnej gojów.

 15. piko pisze:

  Ja bym dodał oprócz cech wymienionych przez propatriana przekonanie o wyjątkowości i wyższości wobec gojów. Są narodem wybranym.

 16. Marek Lipski pisze:

  Hazarzy,żydzi „Są narodem wybranym”?Absurd. Kłamstwo,Oszustwo.Pomówienie.

  Religia żydowska ogranicza wzrost populacji.Są specjalne banki danych dla wyznawców judaizmu(w USA i w Izraelu),w których można sprawdzić,czy nie ma koligacji rodzinnych dla przyszłych małżonków,partnerów. Problemy genetyczne, są gwarantowane dla wyznawców judaizmu?Tak.Przestańmy straszyć nasze dzieci i następne pokolenie „żydami”.

  Oni mają bomy atomowe dlatego tak bezczelnie reagują.Dlatego piękne żydówki szukają partnerów,poza Izraelem?Tak.

  To Polacy są wyjątkowi i narodem wybranym.Podoba się to państwu?

  Nawet autorzy u mnie ,w moich projektach,ciągle piszą o żydach.Kontrowersyjnie ale w formie ukrytej reklamy.Nie rozumiem.

  Chinki są zagrożeniem dla świata,gdyż one są bardzo pracowite i preferują tylko czas między kolacją i śniadaniem(dla Panów) ale nie piękne żydówki,którym brakuje(są wyjątki)zdrowia.

  Czy mam podać nazwiska znanych kobiet żydowskich w Polsce które za mężów mają Polaków,z Narodu wybranego i jedynego,którego Rosja ,USA,Niemcy się boją…?

  My,pomimo zatrucia klimatu,żyjemy bez problemów do 90 roku życia.To my jesteśmy Narodem Wybranym.Polacy.Amen.
  P.S.Bigos,golonka,schaby,tatar,flaczki,karpie,pomodorowa,ogórkowa to jest dieta….Nasza dieta.(uśmiech)

 17. Marek Lipski pisze:

  P.S.Dodam dla chrześcijan ale i dla innych wierzących.

  Przypominam, że gdyby Imperium Rzymskie,nie tolerowało aktywności polityczno-religijnej na swoich terenach(okupowanych)to nie było by do dzisiaj chrześcijaństwa.O starym i nowym Testamencie już nie wspominam.

  Hindusi i Azjaci wybrali inną formę wiary :
  Czy Bóg chcial takiego markentingu, i pośredników wiary,skonstruowanego przez ludzi?Niech każdy sobie odpowie na to pytanie.

  Czy potrzebuję księdza,rabina,popa,Braci Starszych(Swiadkowie Jehowy).Maklerów wiary?Nikogo nie obrażam.Za opinię,przepraszam.
  Pozdrawiam.

 18. Bieszczadnik pisze:

  Tak tak tolerowało pozwalajac na występy na arenach z dzikimi bestiami

 19. wawel24 pisze:

  Marek Lipski

  Jest Pan ciekawą postacią krążącą w orbicie tego, rodzącego się forum. Czasem trudno jest namierzyć Pana poglądy. Są takie, mobilne, jak ruchome piaski, albo jak Heraklit zniekształcany przez tworzącego socjaldemokratyczny paradygmat – Lassalle`a (patrona Baumana). Pisze Pan tak, żeby nikomu się nie narazić i trochę wyłożyć te poglądy, ku którym ciągnie Pana natura. W efekcie powstaje nieraz całość… samoznosząca się (ofiara prawa sprzeczności).

  Sugeruję napisanie dłuższej notki, byśmy mogli poznać Pana poglądy w kształcie deklaratywnym, a nie tylko polemicznym. Pana wpisy na różnych portalach nieraz przyjmują kształt szumu białego ;). [szum biały – mieszaniny wszystkich możliwych barw o całkowicie płaskim widmie w zakresie widzialnym].
  Często na tych stronach netowych nie wiadomo, co jest Pana autorstwa, co cudze (reblogowanego lub kopiowanego internauty) a co jakiejś agencji info.

  Przyznam, że początkowo myślałem, że jest Pan kolejnym wcieleniem wyjątkowo szkodliwego dezinformatora, który od miesięcy grasuje po S24, zmieniając niki jak kapcie i pisząc 4 notki dziennie – też freelancera (obecnie produkuje się pod nikiem ga***). Ale chyba nie jest Pan nim ;).

  Namawiam do napisana notki takiej, jakiej Pan być może jeszcze nigdy nie pisał. Normalnej. O sobie. Nie o swoim mózgu i jego strategiach. Sądzę, że to jest trudne dla Pana. Musiałby Pan zapomnieć na chwilę o akwizycji usług sieciowych. O – rasowo kupieckim – wychodzeniu naprzeciw naszym poglądom. Musiałby Pan stanąć na chwilę w prawdzie, otworzyć się. Zapomnieć o tym, co chce Pan nam sprzedać.

  Chętnie byśmy poczytali o… skrzypcach, ich naturze, o Ojstrachu, o różnicy młodzieży niemieckiej i polskiej (Pan przecież pedagog), O Bachu, o rewolucji Arnolda Schönberga, o dziejach rodzinnych, o książkach jakie Pan czyta przed snem.
  Pewnie ma Pan zapisy swych koncertów. Może podzieliłby się Pan swoimi dżinglami. W kwestiach politycznych raczej jesteśmy środowiskiem o dość wyrobionych poglądach. Tutaj nie napotka Pan zwolenników poglądu, że ksiądz = rabin = starszy Świadków Jehowy. Ale punkt dla Pana za… odwagę.

  Tyle na razie

 20. prop pisze:

  Twój apel 🙂 , Drogi Wawelu, przypomniał mi taką historię (opowiedziana przez Krzysztofa Wyszkowskiego): kiedy po powstaniu WZZW zgłosił się do nich młody robotnik ze Stoczni, od razu z tekstem, by podkładać bomby pod posterunki MO – Krzysztof (znany ze swej empatii), widząc jego niekłamany zapał, postanowił objąć go swoją opieką: rozmawiał z nim, klarował, potem pisywał mu nawet teksty przemówień…

  Poza wszystkim myślę, iż dobrze jest zostawiać sprawy swemu biegowi: dobrymi chęciami…

 21. wawel24 pisze:

  Anonim pisze:
  6 Luty 2017

  Sugestywna historia…

 22. piko pisze:

  Zamieszczę link do tekstu Grzegorza Brauna zamieszczonego u prof. Dakowskiego (takie dwa w jednym). Nóż się otwiera jak się czyta.

  http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=19666&Itemid=119

 23. wawel24 pisze:

  Wielkie dzięki za ten aktualny link.

 24. wawel24 pisze:

  propatrian pisze:
  6 Luty 2017 o 23:02

  http://niepoprawni.pl/blog/civilebellum/czy-obywatele-zydowskiego-pochodzenia-sa-polakami; http://niepoprawni.pl/blog/civilebellum/judeo-polonia-nieprzesniony-sen; http://niepoprawni.pl/blog/civilebellum/etniczni-powinowaci-pluja-na-polske

  Oo! Nie wiedziałem, Propratrianie, że pisałeś na te tematy. Dzięki, z zaciekawieniem przeczytałem. Co zwraca uwagę, to, iż pod trzema tekstami miałeś tylko… 1 komentarz. Temat niepopularny. Dziennikarze prawej strony to już w ogóle nie wybierają się w te strony kierowani kalkulacją zysków i strat w przypadku podjęcia tych tematów. Taki klimat. Ale powoli się zmienia.
  Zerknij na link podany przez Piko, warto.

  Z Twoich trzech notek warto by zrobić jedną na NS24.

 25. nagor pisze:

  @Wawel24

  Coś co wynika z tego tekstu (opisnych zdarzeń) to chyba głównie cel i jego osiąganie .
  Jeżeli świętowanie to z osiągnięcia celu a metody dojścia do celu są wtórne i wszystkie akceptowalne uświęcone celem w imię tej zbiorowości – skuteczność .
  Chyba to jest edukacyjnym przekazem pokoleniowym skuteczne osiąganie celu .

  Biedna jest nasza religia z tolerancją i miłosierdziem na sztandarze w takiej konfrontacji , bo tam też stoi człowiek (w pojęciu jednosta ludzka).
  Słowo przeciw czynom…………..

  Najnowsza historia to raczej czyny przeciw słowom, a zamiana słow w czyny to antysemityzm .
  tekst robi wrażenie

Dodaj komentarz: