Mikroświaty i Palmiarnia

You may also like...

10 komentarzy

 1. nagor napisał(a):

  Szacunek za klimat i wrażliwość . Pod lasem teraz biało na 40 cm a goście czasami natrętni i nie zawsze grzeczni , ale taka ich natura .

 2. Cogi napisał(a):

  Gość nie w porę, gorszy od Tatarzyna :))). Ja sobie wezmę ze schroniska ze 2 dobermany :))).

 3. piko napisał(a):

  Bojownik syjamski (samiec) jest bardzo agresywną rybką. Widziałem w Tajlandii (Syjam) stragan z różnymi rybkami. Bojowniki trzymane były pojedynczo w butelkach. Butelki stały jedna obok drugiej i poprzedzielane były tekturkami aby rybki się nie widziały. Były tak agresywne, że bez tych tekturek waliły pyszczkami w ścianki widząc drugą rybkę.

  Takie małe a takie zawzięte.

 4. Cogi napisał(a):

  Są też bardzo agresywne w stosunku do samiczek, dlatego w zbiorniku, gdzie jest jeden samczyk, muszą być co najmniej trzy samiczki. A i nie to zawsze pomaga, u mnie zanim doszło do tarła z trzecią samiczką, dwie zostały zagonione. Oczywiście opłakałam je strasznie. Z rybkami jest taki problem, że krótko żyją, a ja się przywiązuję do każdej. U mnie nawet ślimaki mają swoje imiona 🙂

 5. nagor napisał(a):

  Dobermany jak dobrze ułożone i szczekają tylko na ludzi to byłby spokój . Moi goście to na czterech posuwają bez popitki i jak zdesperowane to zaglądają w okno .
  Tatarzyna to raz na tydzień widać na horyzoncie .

 6. Cogi napisał(a):

  Czyżby sarny i jelonki? :))))

 7. nagor napisał(a):

  Bingo . One co okna sięgają . O mniejszych czworonogach rano poczytać można z tropów .

 8. Cogi napisał(a):

  To moje największe marzenie. Niechby śnieg był pod pachy, niechbym codziennie przeklinała, że nie sposób wyjechać do pracy, byle by mi sarny i jelenie do okien zaglądały, a najbliższy ludzki sąsiad mieszkał 5 km dalej. Mogę palić w piecu, mogę odśnieżać, mogę wędrować na piechotę parę kilometrów, byle mieć ten swój kawałek świata :).

 9. nagor napisał(a):

  Rozumię , nawet dobrze rozumię takie marzenia . Teraz kominek na noc zabezpieczyć . Dbranoc

 10. Cogi napisał(a):

  Dobranoc 🙂

Dodaj komentarz

Przejdź do paska narzędzi