Przejdź do paska narzędzi

Notka z s24

Postępowanie Państwa Janke zasługuje na dwa określenia: bezwzględność i nieuczciwość (oczywiście w imię niezależnej publicystyki 🙂 )

Z Nowym Rokiem osoby piszące na salonie, ich pracę, kontakty, relacje pomiędzy nimi, wspólnotę jaka się wytworzyła potraktowano jak worki kartofli. I tu już całkiem serio, aczkolwiek z przekąsem: w imię zysku.

Mój pragmatyzm, który zawsze kazał rozumieć i usprawiedliwiać wszystkie proponowane przez Państwa Janke „ulepszenia”, zmiany w wyglądzie salonu, pojawiające się coraz częściej reklamy, „zasadę klikalności”, która podzieliła długie notki na części, itp. -> myślałam bowiem prosto: to ich pieniądze, nie mogą dokładać – okazał się mieć granice. Na początku stycznia przypomniała mi się stara prawda, że pieniądze są dla ludzi z kręgosłupem, całą resztę sprowadzają do parteru. Nie inaczej stało się i tutaj… Piewcy prawicowych wartości, orędownicy etycznego postępowania postanowili zarządzić swoim majątkiem, którym niewątpliwie jest s24, jak folwarkiem pełnym pańszczyźnianych chłopów – blogerów – (przedmiotów?).

Gdy okazało się, że istnieje spore niebezpieczeństwo odpływu darmowej siły roboczej, której odebrano jedyną zapłatę – satysfakcję, bo i Nohood rozpoczął pracę nad portalem dyskusyjnym, i Eska, podobno też inni, Pani Bogna oświadczyła, że jednak s24 wraca do starych zasad, że postanowiono opracować własny system komentowania, który zadziała w marcu.

Czemuż tak szybko nas o tym poinformowano? Już w styczniu? Ależ nie było takiej potrzeby:)

O zmianach, które pozbawiły nas podmiotowości dowiedzieliśmy się przecież z dnia na dzień…

Chyba odpowiedź znana: z każdym dniem ubywało piszących, a z tyłu głowy zaczęło się plątać kilka inicjatyw, które mogą tychże piszących przejąć.

Jak myślicie, co przyniosą najbliższe tygodnie…? Czy kapitał wygra ze zdesperowanymi blogerami?

Patrząc na chłodno – pewnie tak.

Chociaż czasy ostatnio nieprzewidywalne… 😉

Kochani Blogerzy, a może tak tanio swojej skóry nie sprzedawać i może Państwo Janke:

 • 1.       przeprosiliby za przedmiotowe, nieetyczne potraktowanie piszących, bo przeprosiny Pani Bogny „za kłopoty” to tupecik
 • 2.    oświadczyliby, że respektują status quo blogerów z końca 2016 roku(trzeba byłoby zastanowić się nad treścią tego oświadczenia)
 • 3.       zastanowiliby się nad innym pozycjonowaniem pojawiających się nowych notek
 • 4.       przywróciliby LC, na który to projekt otrzymali chyba niemałe fundusze unijne, a które to LC niektórzy blogerzy potraktowali bardzo poważnie

?

 

!!!

Ponieważ odkryłam pod notką tajemne słowo: „edytuj” uzupełniam notkę o mój komentarz, którego pewnie nikt nie przeczytał (sądząc po kolejnych komentarzach;):

„Moja ocena sytuacji wygląda następująco (i wracam do pracy): właśnie wytrącono nam atut z ręki, a była nim niemożność komentowania na s24. Szanse na rozkręcenie portalu gwałtownie zmalały, dlatego warto sformułować oczekiwania wobec Janke – to zawsze daje do myślenia blogerom, którzy się wahają -> pisać na salonie, nie pisać.

Jeśli Państwo Janke odpowiedzą „nie” zwłaszcza na „oświadczenie”, być może wielu z blogerów zdecyduje się nie pisać, a to zwiększy szanse dla ns24. Dlatego w naszym interesie leży wywołanie Państwa Janke do odpowiedzi, do której, ponieważ są inteligentnymi ludźmi, wywołać się tak łatwo nie dadzą.

Pozdrawiam i wymiksowuję się z dyskusji.”

 

Może Ci się również spodoba

78 komentarzy

 1. Bieszczadnik pisze:

  Niech się bujają jak małpy – na drzewo!

 2. @bieszczadnikk
  dodam: banany prostowac 🙂

 3. adamkonrad pisze:

  Trzeba się starać, aby wypaliła ta inicjatywa federacji blogów
  Państwo Janke po prostu przegięli o jeden raz za wiele jak dla mnie

  wiemy na pewno jedno – na Salonie jesteśmy nikim
  można nas w każdej chwili skasować, zmienić stronę wg. widzimisię
  całkowicie zmienić zasady gry uprzedzając kilka dni wcześniej albo wcale

  i udawać przy tym wariata, ignorując protesty, zapytania
  ewentualnie reagować podkreśleniem prawa właściciela do zrobienia z platformą, co tylko sobie życzy

 4. prop pisze:

  nie włazić tam, nie komentować, nie rozważać – było, minęło.
  Czuję się dziwnie wśród tych rozpamiętywań i projekcji: wychodzi na to, że niektórzy przytulili się do Nohooda z braku laku i chwilowo – a to by było mocno nie wporzo…
  Nie uważam, że nie można pisywać tu i tam – ale „tam” nie oznacza u janków! – to jak z komuchami: obrzydliwe i nie do pomyślenia.

 5. Intuicja pisze:

  A może odzyskać co się da…? Plus przeprosiny z prawdziwego zdarzenia. (?)
  Wciąż jednak staram się, jak widzisz, być pragmatyczna.

 6. Lula322 pisze:

  Myślę podobnie. Ja już skończyłam działalność dla tych ludzi. Niech sobie zylają na kogoś innego.

 7. Nie Intuicjo!
  Z janke&janke nie da się inaczej, niż na baardzo daleki dystans
  i nie pisze tu o negocjacjach, bo niby co negocjować? te trzy kozy od rabbiego?
  postarajmy się zostać ich konkurencja 🙂

 8. Intuicja pisze:

  Adamkonrad

  „można nas w każdej chwili skasować, zmienić stronę wg. widzimisię
  całkowicie zmienić zasady gry uprzedzając kilka dni wcześniej albo wcalemożna nas w każdej chwili skasować, zmienić stronę wg. widzimisię
  całkowicie zmienić zasady gry uprzedzając kilka dni wcześniej albo wcale”

  Właśnie dlatego napisałam o „oświadczeniu”. Można byłoby zastanowić się nad formułą prawną, aby w przyszłości nikt aż tak bezczelnie postąpić nie mógł (chociaż nie wiem, czy w to sama wierzę). Myślę, co w tej sytuacji można zrobić, jak ją maksymalnie wykorzystać.

 9. Intuicja pisze:

  Aby być konkurencją dla Janke nie wystarczy, niestety, chęć…

 10. Intuicja
  wiara czyni cuda – to prawda?

 11. Intuicja pisze:

  Rozumiem, że wierzycie w możliwość rozkręcenia tego portalu pomimo powrotu do starych zasad komentowania na s24… ? Jeszcze rok temu napisałabym – banialuki, ale teraz napiszę: może… bo czasy rzeczywiście nieprzewidywalne.
  Będę trzymać kciuki!

 12. E.B pisze:

  Wkleję tu to, co napisałam do Robina u siebie:

  Robin4123

  Witam Gościa z S24.

  Na początek uściślijmy, czy występuje Pan tu od siebie, czy jako emisariusz dobrej zmiany na S24. Będziemy wiedzieć na jakim gruncie się poruszamy.

  Przede wszystkim to miejsce bardzo nam służy. Jak Pan widzi zebrali się tu ludzie pełni polotu i weny twórczej. I przybywa coraz więcej blogerów, bo miejsce jest sympatyczne i daje nam poczucie niezależności i wolności, której nie mieliśmy w pełni tam, skąd przybyliśmy.

  Ale ja rozumiem, co ma Pan na myśli, że nie jesteśmy tak mocni intelektualnie jak tuzy Salonu i nie stworzymy tu pola do prawdziwych polemik a naszym credo będzie : co tam słychać na platformie – matce.

  To, że teraz odnosimy się do starego salonu nie powinno dziwić. Trudno od razu przeciąć pępowinę z macierzą. Tam wyrośliśmy i zdobyliśmy szlify blogerskie i dalej byśmy tam tkwili, gdyby nasi rodzice nie zastosowali bata. Nie zauważyli, że jesteśmy już dorośli i tak się nie da. Dorosłych trzeba traktować poważnie, a nie jak gimbazę.

  Czy będziemy mieli coś do zaproponowania ewentualnym naszym czytelnikom to się okaże, ale jestem tu pełna dobrych myśli. Nie będziemy kalką Salonu, ale stworzymy pole do polemik z wielu dziedzin, nie tylko stricte politycznych, chociaż właściwie wszystko jest polityką.

  Nie zagrozimy Salonowi, niech się rozwija, ale pójdziemy swoją drogą. Na Salonie mamy jednak wciąż swoje blogi i zawsze możemy tam zajrzeć.
  Dywersyfikacja blogosfery jest pożądana z wielu względów i jest to też skutek działania pp Janków. Można powiedzieć skutek pozytywny całego zamieszania.
  Nie jesteśmy im wrogami, ale dzieci Salonu pójdą swoją drogą. Starych rodziców się jednak odwiedza, więc czasem tam zajrzymy, jak nam trochę emocje opadną.
  A Pana zapraszamy na nasza fregatę. Tu się nie banuje, ale ripostuje, czasem ostro.

  A na razie skorzystam z piosenki Bieszczadnika:

  [youtube https://www.youtube.com/watch?v=tJeT1ZDYhgQ&w=560&h=315%5D

  Pozdrowienia

 13. Intuicja pisze:

  @karczmadrapeaunoir

  „Intuicja
  wiara czyni cuda – to prawda?”

  Jeśli ją rzeczywiście masz. Z doświadczenia wiem, że większości tylko się wydaje, że mają w sobie wiarę:)

 14. Intuicja pisze:

  Moja ocena sytuacji wygląda następująco (i wracam do pracy): właśnie wytrącono nam atut z ręki, a była nim niemożność komentowania na s24. Szanse na rozkręcenie portalu gwałtownie zmalały, dlatego warto sformułować oczekiwania wobec Janke – to zawsze daje do myślenia blogerom, którzy się wahają -> pisać na salonie, nie pisać.

  Jeśli Państwo Janke odpowiedzą „nie” zwłaszcza na „oświadczenie”, być może wielu z blogerów zdecyduje się nie pisać, a to zwiększy szanse dla ns24. Dlatego w naszym interesie leży wywołanie Państwa Janke do odpowiedzi, do której, ponieważ są inteligentnymi ludźmi, wywołać się tak łatwo nie dadzą.

  Pozdrawiam i wymiksowuję się z dyskusji.

 15. facet2017 pisze:

  Salon stał się żółty jak kolor symbolizujący ZDRADĘ. W psychice każdego z nas tkwi zadra i nie sądzę, aby można było sobie wrócić do tego salonu jaki nam zaproponowali Janke, z piwnicą dla niechcianych, z ograniczeniem naszej wolności jeśli chodzi o treści na naszym blogu (brak możliwości moderacji komentarzy ma kolosalny wpływ na treść na naszym blogu w salon24), z bezceremonialnym obchodzeniem się z autorami, z nieliczeniem się z opinią autorów. Zresztą to są poboczne tematy, Soros płaci za zlikwidowanie siły blogerów i to jest przyczyną zmian w salon24.
  Ponieważ Jankowie zauważyli, ze organizujemy się na nowo w innych miejscach, a sieć blogów jest z założenia niezniszczalna przynajmniej bez zmiany prawa, lub jego zaostrzenia, to postanowili jakoś nas przyciągnąć z powrotem, aby obmyślić strategię działania.
  Nie chodzi o to, czy my jesteśmy jakąś wybitną i groźną grupą blogerską, ale to dzięki m.in. nam Soros dostał po tyłku w kilku krajach.
  SOROS – tu symbol lewactwa.

 16. laenia pisze:

  @Intuicja
  „Rozumiem, że wierzycie w możliwość rozkręcenia tego portalu pomimo powrotu do starych zasad komentowania na s24… ?”

  Ja akurat nie wierzę, ale ja ogólnie jestem niedowiarkiem 🙂 Jeśli nowy system komentowania będzie sensowny, a jeszcze do tego gdyby wróciły „aktywne dyskusje”, to już widzę oczami wyobraźni wielki come back blogerów, którzy ostatnio się wycofali z s24. Ludzie są emocjonalnie związani z salonem, ze swoimi blogami, które prowadzą od lat, ze swoimi komentatorami. W imię tego są w stanie przełknąć wiele i na wiele przymknąć oczy.
  Z drugiej strony, widzę, że ta notka zniknęła z Twojego blogu na s24… Czyżby ją skasowali?

 17. cisza1 pisze:

  @intuicjablog

  Daj proszę link do tej notki. Zobaczę komentarze. dzięki

 18. yassa pisze:

  Spokojnie Laeniu,
  Administratorka Eska wycięła, gdyż notka Intuicji naruszała regulamin… Działała na szkodę (tfu… tfu… tfu…) S24.
  Zresztą, widziałem tu nasz projekt regulaminu, u nas również nie wolno działać na nasza szkodę…
  ERek w swoim żywiole, będzie ciachał, aż będzie pirze leciało!
  Normalna kolej rzeczy…:)))

 19. niepogodzony pisze:

  @laenia
  Najmocniej przepraszam , że się wtrącam. Najprościej rzecz ujmując ja na ten przykład nie mam zbyt wiele czasu by prowadzić bloga. Więc mim skarbem salonu były komentarze w starej formule. Coś dodać, wyrazić emocje, takie tam. Publikowanie wpisów, które jakiejś jednak pracy wymagają to inszość. Od portalu blogerskiego oczekuje ,że jakaś niewielka szansa jego promocji będzie. Piwnica bez tagów tego nie gwarantuje.
  Ja akurat trochę na próbę uczyniłem notek na S24. Nawet bez tagów, bez promocji zniknięto mi tekst o dwóch członkach zarządu PZU, osobach skądinąd publicznych. Był on okraszany radykalnymi opiniami o roli finansistów w ujęciu mistycznym powiedzmy. Te opinie nie wynikały z mojej nienawiści, ale z chęci zmuszenia tych osób co do swej roli. nie wiem, czy te treści do nich dotarły, ale ktoś je zauważył, bo tekst zniknął.
  Nie wszystko da się publikować na S24 i nie o wszystkim można tam rozmawiać.
  Więc dla tego i innych formatów blogowych jest szansa. Pod jednym warunkiem – nie przeinwestowania…
  Czego serdecznie panu @Nohood życzę…

 20. nohood pisze:

  „Siejmy róże”… i tyle:)

  To nasze „Pole Nohoodowe” mi się podoba, a że nie mam czasu teraz zupełnie… z nawyku zaglądając do Salonu – zaglądam już tylko do naszego:) Tego tutaj:)
  Co do pragmatyzmu czy sentymentów… i to,i to może zaprowadzić na manowce.
  Taka luźna uwaga, w temacie jednak.

  PS. Nohood zapowiedział – i zrobił,

  Tylko dziwne się tutaj wpisy pojawiają, i dziwnie się robi z tymi uwagami na temat rejestracji blogów w sądzie, etc. Ktoś ma nas za durniów, albo chce zniechęcić do wszelkiej „blogosferowej” aktywności – czy dobrze to odczytuję?

  Eska wciąż zapowiada…

  Ale trzymam kciuki.
  A co do starego Salonu 24 – :intuicyjnie”;) czuję, ze po prostu zostanie pożarty przez Lewiatana, czyli Facebook… Razem z Marcowym Zającem, pardon, nowym własnym systemem komentowania…

 21. General Rokurota pisze:

  Intuicjo,

  Twoj nick zobowiazuje! Nawet taka czarnopodniebienna malpa, jak ja wie, ze pp. Janke nie dotrzymaja zadnych oswiadczen, zobowiazan, czy innych umow.

  Beda zmieniac „na lepsze”, dla „dobra” blogerow – bedzie piekniejsza, zolciejsza (rozowiejsza? – to chyba nastepne) szata graficzna. Bedzie wiecej reklam i idiotycznej TV Salon24. Nadal bedzie dawanie na pudlo wybranych. Zeby chociaz trafiali tam naprawde lepsi.

  Bedzie stronicowanie, bedzie moderacja przez jakies pryszczatych troglodytow na umowach smieciowych. Bedzie wszechswiatowe dobro Fejzzbuk wciskane w kazdy nasz owtor. Ja dziekuje, nie skorzystam.

  Ja, zakladajac sobie bloga na S24, zaznaczylem w opcjach, ze nie chce zadnych reklam i zadnej z nich jalmuzny. Obejdzie sie. I co? Moj blog byl tak samo zawalony reklamami, jak u innych.

  Panstwo Janke sa ludzmi NIEUCZCIWYMI. Owszem, rozumiem, ze maja biznes do pociagniecia (jezeli go jeszcze nie sprzedali, a sami nie robia za wyrobnikow), ale juz dawno zapomnieli, ze stworzli, to co stworzyli nie tyle wlasna praca, co glowami blogerow. Janke tylko psuli, psuje jedne.

 22. Marek Lipski pisze:

  Do aleksandraniemirycz …Hey,hey,protestuję.

  http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/784929,publikacja-tresci-w-internecie-rejestracja-strony-internetowej-blog.html
  http://prawoikultura.blog.pl/2015/04/16/kiedy-musisz-zarejestrowac-bloga-w-sadzie-pytania-czytelnikow/
  http://techlaw.pl/rejestracja-portalu-bloga-prasa-wzor/
  Przekazałem tylko informacje z polskiej prasy i mediów w Polsce.Na sucho.Bez podtekstów.Uważam ,że im więcej portali dla autorów,tym lepiej dla Polski.

  Kategorycznie protestuję przeciw opinii ,która sugeruje ,że kłamię.. Powtarzam

  Portale blogerskie w Polsce,na których piszą blogerzy i to za darmo, milczą, pomimo,że.To jest wyjątkowo aktualny temat.

  Ten zwariowany przepis prawny (cykliczne publikacje,prasa)w Polsce jak i w Rosji jest zakazany w EU zachodniej.

  3obieg.pl jako jedyny portal w Polsce, zabezpieczył blogerów w Polsce,przed konkurencją i prawnikiami,szukających forsy u blogerów.

  Na tak ale Parol jest prawnikiem a każdy autor ma prawo do używania tytułu dziennikarza obywatelskiego.
  Cytat:
  „Tylko dziwne się tutaj wpisy pojawiają, i dziwnie się robi z tymi uwagami na temat rejestracji blogów w sądzie, etc. Ktoś ma nas za durniów, albo chce zniechęcić do wszelkiej „blogosferowej” aktywności – czy dobrze to odczytuję?”

  Wystarczy porad.Teraz życzę projektowi nasz salon24 sukcesów a autorom wolności słowa.Dlatego korzystam z cms wordpress,którego centrala koncernu,jest w USA.Tam jescze,są poprawki do Konstytucji aktualne.Chyba że administracja USA wprowadzi podobne przepisy prawne jak w Polsce lub w Rosji(obowiązkowa rejestracja bloga)

 23. Intuicja pisze:

  @cisza1

  „Daj proszę link do tej notki. Zobaczę komentarze. dzięki”

  Ale tam raptem jeden komentarz.
  http://intuicja.salon24.pl/752118,wycofywanie-sie-rakiem

 24. Intuicja pisze:

  @aleksandraniemirycz

  „A co do starego Salonu 24 – :intuicyjnie”;) czuję, ze po prostu zostanie pożarty przez Lewiatana, czyli Facebook… Razem z Marcowym Zającem, pardon, nowym własnym systemem komentowania…”

  Chcesz powiedzieć, że FB kupi s24?
  Trochę pozbawione sensu. Po co inwestować dodatkowe pieniądze we własny system komentowania? Żeby sprzedać wraz z tym systemem s24 Fejsbukowi…?
  Prosiłabym więc gorąco, aby nie nadużywać słowa „intuicyjnie”;)

 25. Intuicja pisze:

  @aleksandraniemirycz

  „Co do pragmatyzmu czy sentymentów… i to,i to może zaprowadzić na manowce.
  Taka luźna uwaga, w temacie jednak.”

  Trudno się nie zgodzić.
  Może zechciałabyś „w temacie” rozwinąć, bo tak rzucona pozostaje zupełnie niezrozumiała.

 26. nohood pisze:

  @intuicjablog:

  nie da się…
  biznes nie robi na mnie żadnego wrażenia jako uzasadnienie braku etyki w postępowaniu.
  jankowie nie mają mnie za co przepraszać- są kim są i co najważniejsze- kim byli…
  czy winą młotka jest, że wszędzie widzi gwoździe?
  moim zdaniem nie- etykę biznesu w polsce ukształtowali zamordyści i sprzedawczyki z komunistycznych służb płaszczący się przed kapitałem żydowskim…

  jankowie to tylko odprysk tej mentalności
  nowo-dorobkiewicza..

 27. nohood pisze:

  @intuicjablog


  Trochę pozbawione sensu. Po co inwestować dodatkowe pieniądze we własny system komentowania? Żeby sprzedać wraz z tym systemem s24 Fejsbukowi…?

  aby się ufarbować… s24 to marka dla środowisk centrowo-prawicowych.
  fejs występuje w roli hajdarowicza…
  polskie gazety już przerabiały ten scenariusz.

 28. Intuicja pisze:

  @nohood

  Nadal nie rozumiem.
  W jakim celu to farbowanie? Dla kogo?

 29. nohood pisze:

  @intuicja:
  nie słyszałaś o nowej polityce informacyjnej lewackiego fejsa?
  nazywają to walką z feik news..
  na tej fali skasowali wiele profili patriotycznych..

  a z s24 prosta sprawa- kupują po cichu portal prawicowy- zmieniają zasady a portal zmienia zawartość informacyjną i przestaje
  być sobą…
  co zrobił hajdarowicz z rzepą ?
  dla fejsa te 250 tys. dolców to jak na zapałki

 30. Intuicja pisze:

  @nohood 17:10

  Rozumiem, że tylko etyczne osoby tu się znajdą:)
  Trochę jestem uszczypliwa, ale bardzo ciekawi mnie, jak będziesz tę etykę ludzi weryfikował…
  Dobrze, kończę.

  Pozdrowienia!
  Powodzenia w tworzeniu portalu!

 31. Intuicja pisze:

  @nohood 20:24

  Popatrz, a jakoś mimo wszystko przegrywają wybory (nawet w Hameryce)

  Zawsze byłam słaba w spiskowych teoriach. Mało – nie znoszę ich. Jedynym efektem jest wieczna podejrzliwość, która rozbija wspólnoty, a gdy przyjdzie co do czego i będziemy mieć do czynienia z prawdziwą manipulacją i tak większość z super czujnych nawet się nie zorientuje.

 32. nohood pisze:

  @intuicjablog
  nie przeszkadza mi sceptycyzm.
  to bardzo zdrowe podejście, tylko trochę hibernujące, jak każdy dystans…na wyrost.
  reaguję, gdy pojawia się problem.
  mam swoje sposoby radzenia sobie z brakiem etyki.
  spokój i łagodny uśmiech zazwyczaj budzą popłoch u najbardziej znerwicowanych trolli.

 33. nohood pisze:

  @intuicja

  skąd ten pesymizm?
  z moich obserwacji wynika właśnie, że władcy świata- ta pożal się Boże arystokracja traci pewność na naszych oczach… pomimo posiadania 80% zasobów.
  to co nazywasz teoriami spiskowymi zostało wprogramowane w pewną część społeczeństwa jako mało wiarygodne spekulacje… problem jak zwykle stwarzają dokumenty…

 34. Intuicja pisze:

  To nie pesymizm, to przekonanie (może nie stuprocentowe, ale coraz częstsze), że trzeba skupić się na czymś zupełnie innym niż rozszyfrowywanie rzeczywistości, której w szczegółach i tak nikt nie rozszyfruje, a jedynym efektem tego wiecznego poszukiwania zła są nierzadko pomyłki, fałszywe oskarżenia, pycha, brak zaufania, które uniemożliwiają wszelkie działanie.
  Po szwajcarskich „uroczystościach”, które z takim opóźnieniem obejrzałam, stwierdziłam, że nie powinnam w ogóle skupiać się na rzeczach złych (choć i tak się skupiam). No, ale to w ogóle poza tematem notki.

 35. rk1 pisze:

  @intuicja:

  czy ta notka została zwinięta?

 36. rk1 pisze:

  @intuicja:

  a blog?
  blog i notke znalazlem – bo znam adres.
  wyszukiwarka s24 nie znajduje blogu intuicji

 37. rk1 pisze:

  cofam. już sie dokopałem do dobrego miejsca.
  wyszukiwarka znajduje blog.
  a co z notką?

 38. rk1 pisze:

  juz widzę: notka zwinieta.

  jakies wnioski?

 39. laenia pisze:

  @Yassa
  „Administratorka Eska wycięła, gdyż notka Intuicji naruszała regulamin”

  Tak było, na bank 😉
  Notka nie została usunięta, ale nie widać jej, gdy się wejdzie na blog Intuicji http://intuicja.salon24.pl, więc to jakiś rodzaj zwinięcia, częściowego ukrycia. Interfejs nowy, ale wszystko po staremu.

 40. Intuicja pisze:

  Hmmm. A ja notkę widzę (przed chwilą tam zajrzałam). Jest, z jednym komentarzem. Nic z tego nie rozumiem.
  A wniosek – jeśli faktycznie zwinięta, a tylko ja ją dla niepoznaki widzę – notka jest trafna. Zwłaszcza notka uzupełniona o komentarz.

  Jakieś wnioski?

 41. rk1 pisze:

  widzisz bo masz do niej link, albo dlatego ze jestes zalogowana.

  dla czytacza z zewnatrz ta notka nie istnieje:
  wchodzisz w wyszukiwarke blogow (na samym dole)
  wbijasz „intuicja”
  znajdujesz swoj blog.
  bez tej notki (ostatnia widniejaca z 5 stycznia)

  blog jest, notki nie ma (tzn jest zwinieta)

  twoj wniosek.. przyjąłem 🙂

  PS a jak chcesz zobaczyc jak wyglada zwiniety blog to wbij tam „rk1”
  znajdziesz moj blog bez notek 🙂
  oczywiscie jak sie pogrzebie, to sie do nich dojdzie.
  w swojej łaskawości admini nie wysłali ich w kosmos.
  tyle szcześcia, tyle szcześcia …
  a kiedys bede mogl komentowac. ajajaj!
  to moj wniosek 😀

 42. rk1 pisze:

  @Leaenia:

  == Interfejs nowy, ale wszystko po staremu. ==

  tradycja zostala zachowana, acz polaczona z nowoczesnościa,
  dzieki czemu nie ma tych zenujacych adnotacji „odwin”, czy jakos tak.
  jesli nie wiesz, ze notka istnieje, to sie nie dowiesz. po co babcie denerwowac.. 🙂

 43. Intuicja pisze:

  Pewnie jest jak mówisz.
  Teraz przyjrzałam się bliżej – zamiast zdań „Już w styczniu? Ależ nie było takiej potrzeby:)” linijka różnorakich znaczków. Może im się coś pochrzaniło?

  Twój wniosek też… przyjęłam:)

  Rozumiem, że jedyny sens ma tworzenie nowego portalu. Może i racja.
  Kciuki i tak trzymać będę, choć to podobno fejsbukowa modlitwa 🙂

 44. rk1 pisze:

  @Laenia: to co ta Eska wyprawia, to ludzkie pojecie przechodzi.
  Yassa z nią rozmawiał i mu obiecała, ze sie powstrzyma… oszukała go 🙁

 45. rk1 pisze:

  @intu:

  == Rozumiem, że jedyny sens ma tworzenie nowego portalu. Może i racja. ==

  nie jestem tak kategoryczny. widze tylko upchniete stado kóz
  i obietnice wyciagniecia ledwie jednej. + totalna nieprzewidywalnosc,
  jakie nastepne udogonienie na nas spadnie i kiedy.

  uwazam ze nalezy tworzyc swoj blog i sie federowac
  niezaleznie od wydarzen na s24.

  A gdy s24 stanie sie piekny (w co jakos trudno mi uwierzyc),
  mozna byc i tu i tam (chocby uzywajac linkow)

  nie przyjmuje zalozenia ze tu i tam
  to sa wrogie, wzajemnie wykluczajace sie miejsca.

 46. Marek Lipski pisze:

  Do ntuicja autora lub autorki ale i do Państwa Janke,którzy już czytają „nasz salon24”..

  Kochani.

  Konkurencja w Polsce jest potrzebna.Wiem,że 27 autorów w „nasz salon24.pl”,którzy wraz z moją osobą,w wolnym czasie,piszemy nawet na salon24.pl nie są dla państwa Janke zagrożeniem.Szanujemy reguły na określonych portalach „blogerskich”.Nikt nie atakuje ,prawnie,Marka,właściciela Facebooka.Krytykuje ale nie zakłada spraw w sądach.

  Negatywna reklamą dła salon24.pl jest również reklamą.Bez brutalnych ataków,prawnych. Czasami negatywny markenting jest bardzo ważny.Pomimo:http://www.preals.pl/oferta/usuwanie-negatywnych-tresci/

  Sam podałem informacje dla państwa Janke ale i dla nasz salon24.pl.Osobiście nie nadaję się do portali,kanalizujących blogerów.Bez zysków dła utalentowanych,polskich autorów.Jest mi bliżej do znakomitego autora,blogera:http://wpolsce.biz/gps65-grzegorz-p-swiderskiprawda-pierwotna/
  http://gps65.salon24.pl/752215,prawda-pierwotna

  NOHOOD zaprosił autorów.Bardzo dobrze.Powstała nowa platforma blogerska.
  Minimalizm, kiedy mniej znaczy więcej?Tak.
  Pozdrawiam.
  P.S.Słowo mediacja jest znane?
  http://www.emediator.org/index.php/o-mediacji/main-menu

 47. rk1 pisze:

  cd. ale nie mam watpliwości ze moj blog nie zniknie.
  ani tez nie mam obawy ze ktos bedzie w niego ingerowal.
  czyli to jest pewna baza (czego nie da sie powiedziec o s24)…

  .. czy ktos Ci zwinął notke na twoim blogu?

  no wlasnie 🙂

 48. Intuicja pisze:

  OK. Dodaj jeszcze do tego zarzucenie salonu notkami z postulatami, o których mowa w mojej notce i powiedzmy, że jest to jakieś rozwiązanie… Słabe, bo to syzyfowa niemal praca, ale zawsze coś.

  Nie wiem, co oznaczają te kreski na końcu komentarza. Bez odzewu?

 49. rk1 pisze:

  ad zarzucania – jakoś nie odniosłem wrazenia bysmy byli tam partnerami,
  ale ja jestem tylko Erkiem., wiec moglem nie zauwazyc.

  kreski na końcu komentarza nic nie znaczą.

 50. adamkonrad pisze:

  =czy ktos Ci zwinął notke na twoim blogu?=

  dlatego ta federacyjna koncepcja ma bardzo wiele zalet
  wady też są
  i trzeba się będzie z nimi zmierzyć
  miejmy nadzieje, że w niedalekiej przyszłości
  bo oznaczają one wzrost popularności, zauważalność

  właśnie prawne
  do właściciela strony integrującej – odsyłającej
  przychodzi żądanie zdjęcia treści, którą ktoś uznał za łamiącą przepisy
  z ostrzeżeniem, że zostanie wytoczony proces

  strona integrująca z powodu nadmiernego sukcesu jest zbyt bogata
  w ciągle pojawiające się nowe notki
  ba zaczyna się trolowanie ‚SG’ przez agentów państwa Janke
  😉
  nowa głupia notka za notką

  nie ominiemy
  bo zakładam, że za jakiś czas znowu zacznę pisać
  stąd ‚my’
  tutaj problemu jednak pewnej administracyjnej ingerencji
  a co za tym idzie przyjdą oskarżenia o łamanie wolności wypowiedzi
  cenzurę

  odpowiedzią nie będzie – przecież każdy ma swój blog
  no bo skoro tak, to i integracja niepotrzebna

  ale jak już napisałem
  pojawienie się tych problemów będzie powiązane już z pewnym
  sukcesem
  więc należy ich wypatrywać a nie się obawiać

  ale problemy będą

 51. adamkonrad pisze:

  kurde senny jestem
  i krytycznie niejasny

  nie chodziło mi o to, że już teraz
  SG jest zarzucana głupimi notkami
  co to to nie
  wszyscy wrzucają bardzo dobre
  🙂

  opisywałem stan, który może zaistnieć
  i pewnie zaistnieje
  jeśli blog integrujący osiągnie sukces

  😀

 52. rk1 pisze:

  @AdamKonrad:

  nie sadze. wydaje mi sie ze jednak pretensje kieruje sie do blogu
  a nie do federacji (zauwaz ze federacje moga byc klecone ad hoc, w roznych konfiguracjach itd). federacja to jak monitor, zbiera obrazki z roznych zrodel (blogów) – nie jest jego wina co wyswietla… producentow monitorów za to sie nie karze.

  tak mi sie zdaje, ale sie nie upieram. moze wypowie sie ktus kompetentny.

  btw: to jest kolejna roznica w porownaniu do s24 ktory czul sie odpowiedzialny za tresci pamietasz numer ze fotosem z filmu Wajdy? musialem usunac zdjecie bo google je jakos tam zinterpretowalo. zdjecie ze strony webfilmu a nie redtuby 😉

 53. adamkonrad pisze:

  RK

  to stare tłumaczenie właścicieli stron z trentami
  😀
  te treści nie są u nas przechowywane
  ale tylko linki

  myślę, że nie zawsze skuteczne
  tym bardziej, że ‚oskarżony’ fragment, może być prezentowany w zajawce
  więc, będzie się faktycznie znajdował na blogu integrującym

 54. rk1 pisze:

  @Adamu:

  A jak juz mam wspominac to wspomne o jeszcze jednym. notce ktora wisiala pare dni
  dopoki nie znikla. to oznacza ze decyzja zalezala wylacznie od widzimisie admina (przyszedl jakis wrazliwy inaczej, albo bardziej skolegowany z donosicielami),
  a nie jakis przepisow, norm itd.

  na wlasnym blogu takich numerow nie przewiduję.

  @Intu: przepraszam, juz Ci nie offtopuje. to wszystko przez AK.

 55. adamkonrad pisze:

  =@Intu: przepraszam, juz Ci nie offtopuje. to wszystko przez AK.=

  słownictwo!
  pisze się ‚dzięki’ nie ‚przez’

  😉

 56. rk1 pisze:

  @Adamu:

  nie upieram sie…

  no i jeszcze jedno, istotne – jesli ktos bedzie mial do mnie o cos pretensje
  to chociaz dowiem sie o co, dlaczego itd,
  a nie po prostu nagle zniknie mi kawalek blogu,
  a proba wyjasnienia zakonczy sie zwinieciem.

  uffff. no to se żółci upuściłem.
  i koniec offtopu, bo Cie Intu znielubi 😀

 57. adamkonrad pisze:

  =na wlasnym blogu takich numerow nie przewiduję.=

  tak, dlatego koncepcja federacji ma naprawdę bardzo wiele zalet

  ale już skoro przy tym temacie jesteśmy
  jakiś wspólny element wystroju, znaczek na wszystkich blogach przynależnych
  też by się przydał

  bo rozumiem, że zamiłowanie wolności zebranych tutaj

  wspólną szatę graficzną wyklucza

  😀

 58. rk1 pisze:

  == jakiś wspólny element wystroju, znaczek na wszystkich blogach przynależnych ==

  mała Lula w prawym dolnym rogu… ?

 59. adamkonrad pisze:

  😀
  to jest myśl

 60. adamkonrad pisze:

  z pączkiem

 61. rk1 pisze:

  == z pączkiem ==

  czytasz w moich myslach.
  to zly znak.
  wienc poszlem

  😀

 62. facet2017 pisze:

  Ja eski nie widziałem, ale z waszych opisów i psioczenia na nią, to widzi mi się, ze ona jest straszną wiedźmą i zmorą co po nocach, gdy blogerzy śpią (niektórzy przez nią spać nie mogą) dusi ich, na piersiach śpiących siada i dusze wyciąga a gna z nimi do czartów interes ubijać.

 63. rk1 pisze:

  @ Facet:

  dokładnie: Eska -z domu Dusiołek!

 64. Lula322 pisze:

  @Kuzyni

  „mała Lula w prawym dolnym rogu… ?”

  :D) :D) :D)

 65. adamkonrad pisze:

  RK
  jak tam terminy w pracy?

  🙂 z cukrem

 66. rk1 pisze:

  @Facet:

  Ja ją już dawno rozszyfrowałem, mimo że cwanie zakombinowała.
  Popatrz tylko:
  z „Dusiołek” wyjmujesz połowe odpowiednio wybranych liter,
  z pozostalych jedną wymieniasz na „a”, przestawiasz je..
  i jak w morde strzelił – wychodzi „Eska”!

 67. adamkonrad pisze:

  hej Kuzynko
  🙂

 68. rk1 pisze:

  hej Kuzynko

  musze leciec, bo terminy mnie gonio

 69. Lula322 pisze:

  Jak ja to zrobiłam ?

  Ten mój koment z odsyłaczem na moją stronkę

  pingback?

  ?

  ja to zrobiłam ? Ktoś wie ?

  Lul

 70. Intuicja pisze:

  Na chwilę tylko. Wpisując w google intuicja salon24 pojawia się mój blog z wszystkimi notkami. (?)

 71. rk1 pisze:

  @intuicja:

  ‚Wpisując w google intuicja salon24 pojawia się mój blog z wszystkimi notkami. (?)’

  Na chwilkę tylko:
  sprawdziłem. pojawia sie ze wszystkimi (?) procz tej ostatniej, o ktorej tu mowa.
  🙂

  ostatnia notka na liscie to:
  „Też mi Was wszystkich brakuje… ” (05.01.2017)
  notki o wycofywaniu sie rakiem nima (jest zwinieta).
  jak ktos nie wie jak szukac dalej – nie znajdzie jej.

 72. Intuicja pisze:

  Ja ją widzę (bez zalogowania, wchodząc z google). Nieźle to wykombinowali. ale jak to jest możliwe? Bo ją widzę: SŁOWO! Aktualnie całe 200 wejść. O tu:

  http://intuicja.salon24.pl/752118,wycofywanie-sie-rakiem

  A gdy wchodzę w ten sam sposób do Ciebie ostatnią notka jest „Nie sądź człowieka po wyglądzie”. A Ty co u siebie widzisz?

 73. Intuicja pisze:

  Zniknęły dwa komentarze spod tutejszej notki…

 74. Intuicja pisze:

  Marek Lipski

  Wczoraj nie odpowiedziałam, było już późno.
  Zgadzam się – konkurencja jest niezbędna. Ale rozbicie blogerskiej publicystyki na kilkadziesiąt większych i mniejszych portali – jak każde rozproszenie – ma swoje minusy.

 75. Intuicja pisze:

  A teraz i wchodząc przez google – nie widać ostatniej notki.
  No to postawiono kropkę nad „i”. Szkoda mi trochę Państwa Janke. Ciekawa jestem, czy do końca panują nad swoimi adminami.

Dodaj komentarz: