You may also like...

8 komentarzy

 1. piko napisał(a):

  Lubię czytać analizy z zakresu ludzkich zachowań bo sam lubię obserwować i starać się zrozumieć zachowanie innych. Próbuje czasami zrozumieć swoje co jest już trudniejsze.

  W ogóle mam taką refleksję odnośnie psychologów i takich innych. Wydawać by się mogło, że to ludzie poukładani, mający życie zgodne i wzorcowe. Wszak znają się na psychice, zachowaniach itp. Ale to guzik prawda. Miałem w rodzinie i wśród znajomych takich fachowców i nic z tych spraw. Małżeństwa się rozpadały, ludzie się kłócili – normalka. Więc lekko jestem sceptyczny co do ich genialnych rad.

  Ze swojego doświadczenia wiem, że życie to huśtawka. Jak stoi w miejscu to jest nudno (do urzygu). Jak rozhuśtamy za bardzo też nie dobrze, można wypaść (i też się zerzygać).

  Moja baba miała niesamowitą umiejętność grania (jak to baby) ale zawsze kończyło się dobrze. Przychodziła po awanturze i mówiła:
  miiiisiuuu – nie gniewaj się, wiesz przecież że jestem wredna baba, ale i tak mnie kochasz, prawda? Bo ja ciebie bardzo, ale bardzo.

 2. abyssdotpl napisał(a):

  „Przychodziła po awanturze i mówiła…”

  To ma pan szczęście.
  Moja prędzej umrze niż przyzna się do głupiego zachowania.

 3. prop napisał(a):

  Abysiu: nie rozróżniasz czasów (gramatycznych)

 4. piko napisał(a):

  @abyssdotpl
  Ja into ona extra wertykami byliśmy.

 5. piko napisał(a):

  @propatrian

  Ano – było, minęło.

 6. Pawicz napisał(a):

  A ten tekst (skądinąd bardzo dobry) to ma jakichś niezbędnych bodźców dostarczyć?
  I dobrze, bo już stan poddeprywacyjny miałem :))) Zawsze miło, jak ktoś po-głask-a.
  A w co gramy?

 7. Cogi napisał(a):

  @Piko
  A wiesz, że ja również mam ograniczone zaufanie do psychologii jako takiej. Zupełnie zaś nie wyobrażam sobie korzystania z pomocy psychologicznej. Są rzeczy, o których nie powiedziałabym nawet najbliższym, nie mówiąc już o zupełnie obcej osobie. Ale są pewne teorie, które w bardziej lub mnie wiarygodny sposób wyjaśniają pewne zjawiska. Ta o grach społecznych, jest moim zdaniem jedną z ciekawszych.

 8. Cogi napisał(a):

  @Pawicz
  Rzecz właśnie w tym, żeby nie grać :).

Dodaj komentarz

Przejdź do paska narzędzi