Przejdź do paska narzędzi

Może Ci się również spodoba

2 komentarze

 1. Yassa pisze:

  „W Polsce prezydent może ułaskawić kogoś kto został prawomocnie skazany przez sąd. Natomiast nie może przerwać dochodzenia w czyjejś sprawie albo nakazać przerwanie toczącej się sprawy w sądzie. W Polsce nie można ułaskawić kogoś kto nie został skazany”

  A skąd Wielki Wodzu to przekonanie?

  Skoro Konstytucja RP stanowi jedynie; „Prezydent Rzeczypospolitej stosuje prawo łaski. Prawa łaski nie stosuje się do osób skazanych przez Trybunał Stanu”
  I nie odsyła do żadnej ustawy precyzującej warunki jego stosowania…

  Bo tak twierdzi (blisko związany z PO, jej etatowy interpretator) prof. Marek Chmaj – http://archiwum.gf24.pl/profesor-do-wynajecia-znany-konstytucjonalista-promotorem-doktoratu-oszusta/

  W przeciwieństwie do innych, mniej kategorycznych, acz dużo wybitniejszych znawców przedmiotu.
  Jak karniści o niekwestionowanym dorobku, panowie profesorowie; Waltoś z UJ, Grzegorczyk – UŁ, Kruszyński – UW, względnie konstytucjonaliści; Garlicki z Piotrowskim. Obaj z UW.
  Dopuszczający inne warianty.

  Żeby było ciekawiej.
  Opinie te są o tyle warte uwagi, gdyż pochodzą z zamierzchłych czasów, kiedy o prezydenturze Andrzeja Dudy i ułaskawieniu Mariusza Kamińskiego nikomu się jeszcze nie śniło…

  Howh!

 2. piko pisze:

  Ja sprawę Hilarii widzę inaczej (może błędnie). Ułaskawienie oznacza przyznanie do winy. Z kolei przerwanie dochodzenia by oznaczało, że coś jest na rzeczy. I tak źle i tak niedobrze.

Dodaj komentarz: