Strategia dodawania autorów

Poszedłem dzisiaj na spacer. Ciepło dzisiaj, chyba ze 3° C, więc poszedłem połazić, aby nie powiększać masy lipidów i tak łażąc po mieście (bo ja z miasta) zacząłem niespodziewanie myśleć nad hipotetyczną sytuacją, gdy do nas na nasz blog matkę zawita jakiś wraży lewak (lub prawak, w zależności od tego dla kogo kto jest wraży) i umyśli chytry plan, aby namieszać w naszych nickach. Powiedzmy, że zjawi się tu Julka Palmer i założy na wordpressie.com blog pod tajemniczym nickiem Sowiniec.

Scenariusz się przedstawia tak, że Julka (ta hipotetyczna) ma ułatwione zadanie, bo wiadomo co Sowiniec pisze w komentarzach i to wystarczy, abyśmy Sowińca-Julkę przyjęli jak swojego. Przychodzi do wciągnięcia na członka… yyy… autora Naszego Salonu24 i zostaje ta Sowiniec-Julka wciągnięta pod fałszywym nickiem. I robić może co jej się podoba zadziwiając nas, co też ten Sowiniec wygaduje… O Matko…

Oczywiście najlepszą, znaczy najbezpieczniejszą metodą wciągnięcia na członka… autora Naszego Salonu24 wydaje mi się posłużenie się PW na starym salon24.pl i bezpośrednie wysyłanie zaproszeń z prośbą aby zapraszany poprzez PW poinformował nohooda czy innego administratora Nasz Salon24 o adresie bloga na wordpressie i o nicku na owym wordpressie.

Pamiętam, że podczas owego łażenie po mieście (wspominałem, że ja z miasta?) pomyślałem o jeszcze jednej niebezpiecznej sytuacji związanej z naszą nieznajomością siebie, ale nie mogę sobie za chiny przypomnieć.

Byście, każdy z osobna, w swoim własnym mieście podczas jutrzejszego spaceru przemyśleli inne sytuacje, które mogą być niebezpieczne, a których ja nie byłem w stanie sobie wyobrazić.

You may also like...

16 komentarzy

 1. Cogi pisze:

  Jutro napiszę coś sensowniejszego. Dziś mam tylko jedno pytanie: 3 stopnie? To Arktyka. Ciepło jest jak jest 28 stopni :).

 2. rk1 pisze:

  nie widze problemu. trzymajac sie przykladu:
  bedzie sobie blog Julki nazywajacy sie Sowiniec.. i co z tego?

  po pierwsze – tak jak stwierdziles mozna to zweryfikowac via PW.
  (i miec swiadomosc, ze to oszust)

  po drugie – wlaściwie .. co to znaczy „wraży”? caly czas uwazam, ze wlasnie róznorodność jest ciekawa. A jesli kogos dany blog mierzi – niech go omija szerokim łukiem. podobnie jak bylo to na starym salonie.

 3. Daani pisze:

  Stary Wrocek jest juz na wordpress.com Dzis sie zadeklarowal, ze wstrzymuje tam s24 pisanie. Cos osieroceni ci z piwnicy.Juz nikt o nich tam nie dba.Janke sie nie odzywaja.Staryvh komentarzy p poki co nie ma.Wszyscy sa o to bardzo wkurzeni.

 4. facet2017 pisze:

  rk1:
  „wraży” na portalach polityczno-społecznych, to taki, którego lewak (lub prawak, głupotą Bóg dzielił równo) obrzuca błotem oraz ekskrementami. Różnorodność jest pożądana, ale umiejętność dyskusji jest w zaniku. Zanim znajdziemy u interlokutora odmienność, najpierw spróbujmy znaleźć cechy podobne do naszych.
  Portal którego użytkownikami są oszuści traci autorytet.
  Swoją drogą, jak ludzie swobodnie traktują łamanie norm etycznych. Komentujemy wydarzenia polityczne, krytykujemy rządzących za łamanie obietnic lub ich niewypełnianie, a jednocześnie na własnym podwórku tolerujemy łamanie norm.

 5. facet2017 pisze:

  cogitatiolibretto:
  napisałem coś mało sensownego?

 6. nohood pisze:

  @facet2017

  będziemy zapraszać autorów rekomendowanych przez nas(autorów),
  lub tych komentatorów, którzy zabłysną w dyskusjach.
  nie chcemy robić hurtowni treści.
  raczej naszsalon, jak nazwa ” mówi”. : )
  mnie osobiście marzy się też biblioteka z klasyką.
  może w dalszej przyszłości księgarnia z własnymi opracowaniami absolutnych klasyków.
  na pierwszy rzut odtworzyć epos o gilgameszu w oryginale : )
  chcę wydać na wypalanej glinie. : ))
  serio

  pzdr

 7. facet2017 pisze:

  Łapię się na tym, że ludzie nie rozumieją tego co piszę. Chodziło mi o to, aby blogerzy przyjmowani w poczet autorów Naszego Salonu24 byli tymi, za kogo się podawali na salon24.
  Osobiście, o ile wolno mieć swoje zdanie, nie jestem za reglamentowaniem kandydatów, chyba, że ewidentnie nie spełniają norm moralnych i etycznych obowiązujących w naszej kulturze, czyli np. oszukują podając się za kogoś innego i uważam, że to jest jedyny warunek nieprzyjęcia nowego blogera.

 8. To niedobrze, gdy czytelnicy nie rozumieja twoich intencji..

 9. cisza1 pisze:

  @ nohood

  Myślę, że byłoby dobrze, gdyby autorzy, komentujący dali znać, pod jakim nickiem pisali na dawnym salonie.

 10. Jasminum.J. pisze:

  Epos o Gilgsmeszu niejedną ma wersję;)
  Która ma być wypalona?:)

 11. Blotosmetek pisze:

  Ja tez bym sie chcial dodac do autorów, Założyłem nawet bloga tutaj.
  Moge sie uwierzytelnic przez PW na salon24

 12. Bieszczadnik pisze:

  Proszę o dodanie do autorów.

 13. nohood pisze:

  witaj jasminum.
  pamiętam twoje pytanie.
  pierwsze, co przychodzi mi do głowy, to kryterium źródła, czyli
  najstarsze fragmenty wyznaczałyby linię stylizacji i spójności.
  także tekst byłby kompilowany w tym kluczu.
  czyli najstarsze fragmenty byłyby włączone do tekstu końcowego i uzupełniane pierwszymi z kolejnych zachowanych fragmentów…
  będę chciał przeanalizować warianty występowania klinów w najstarszej z zachowanych inskrypcji aby znaleźć metodę losowego ich stosowania w tekstach
  późniejszych- poddanych zabiegowi stylizacji..

 14. nohood pisze:

  @błotosmętek:
  wyślij mi swoje zgłoszenie,lub przynajmniej nick przypisany do twojego bloga na wp

 15. nohood pisze:

  @facet
  „Łapię się na tym, że ludzie nie rozumieją tego co piszę. Chodziło mi o to, aby blogerzy przyjmowani w poczet autorów Naszego Salonu24 byli tymi, za kogo się podawali na salon24.”

  nie chcę ingerować w osobiste wybory zgłoszeń. w końcu i tak najważniejsze jest to, co piszemy i czym chcemy się dzielić a nie to
  za kogo nas inni uważają

 16. Cogi pisze:

  Re: Facet 2017 08:09

  Nie, nie miałam na myśli to, że napiszę bardziej sensowny komentarz niż ten wyrażający zdziwienie, że Ci ciepło w temperaturze 3 stopni :). Niesensowność odnosiła się do mojej, a nie Twojej wypowiedzi 🙂

Dodaj komentarz:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Przejdź do paska narzędzi