Przejdź do paska narzędzi

Pamiętacie lubczasopisma?

Szanowni Czytelnicy,

tak się składa, że nie lubiłem sposobu, w jaki ustalana była Strona Główna na Salonie24, jeszcze pl i jeszcze niebieskim, a ponieważ nie bylem odosobnionym malkontentem w tej drażliwej sprawie, dlatego pozwalałem sobie popierać konkurencyjny sposób prezentowania polecanych treści, jako jeden z redaktorów dwóch lubczasopism, odpowiedzialnych za dobór tekstów – w LC „Nora Kreta”, które miało określony polityczny (kaczystowki) profil, często różniący się od treści preferowanych na SG Salonu, a także w LC „Od Antyku do dzisiaj”, które żyło światłem odbitym od wielkiej polityki „Nory”, ale w dziedzinie kultury nie musiało, bo było do jej prezentacji stworzone. Z tego, co mi wiadomo istniało kilkaset lubczasopism, tych ważnych i tych banalnych, « słusznych » i wręcz przeciwnie..

W naszych „małych salonach” dobieraliśmy teksty autorów, nie ze względu na ich nazwiska, czy z powodu oficjalnych funkcji pełnionych w polskim aparacie państwowym, nie kierowaliśmy się również swoistym nepotyzmem, lecz przede wszystkim względami merytorycznymi oraz przesłaniem z nich wynikającym.

Żartując, można stwierdzić, że nawet nobliści, czy laureaci nagrody Pulitzera musieliby u nas zasłużyć na publikację, dlatego wszelkie „stachanowskie”, pisane na ilość i byle jak, teksty, promowała « derekcja »S24 na Stronie Głównej.

Poza tym, popierając ekologię i nadal walcząc ze stronicowaniem, a także na zasadzie: „Wolnoć Tomku w swoim domku”:

nie szatkowaliśmy, jak kapusty, unikalnych tekstów autorskich, stronicujac je na chybił trafił, a publikowaliśmy cały, oryginalny tekst po dawnemu na jednej stronie, a więc, niepotrzebne bylo drukowanie w całości artykułu i marnotrawienie cennego papieru, który jest przecież wytwarzany ze ścinanych drzew, płuc naszej planety, tylko po to, by przeczytać tekst żyjący życiem muchy jętki przez dzień cały i tylko..

To tyle,

miałem nadzieję,

że szatkownica kiedyś się zatnie

lub pożre Bognę, oh naiwny..

RobertzJamajki

Może Ci się również spodoba

14 komentarzy

 1. Lula322 pisze:

  Pamiętamy !

  A imię ich RIP 6

 2. Kazdy coś tam zostawił
  lecz nie rozdzierajmy szat
  ktoś brzydko się bawi
  i nam przeszłość skradł..

 3. Daani pisze:

  Komentarze stare wracaja na salon.Wczoraj wkleilam link do Nohooda.Na s24 jest inf Admimiatracji, ze bylo duzo;) interwencji ws komentarzy.Chyba dobrze to zrozumialam, ale, kto ich tam wie, co wymysla.A tu moze „kaczysta” pomoze, by „kaczysci” zainterweniowali, aby niemieckie firmy nie szmacily polskiej flagi, robiac z naszych barw narodowych wyciwraczki do butow.Perfidna zabawa podlych i pelnych nienawisci do Polski „biznesmanow” zza Odry

  http://prawy.pl/44281-za-skandalem-z-wycieraczka-w-barwach-polskiej-flagi-stoi-niemiecka-firma/
  Nie wiedzialam, osochooosi w tym Lubczasopisma, bo

  ddlaczylam w 2012 r i juz vywalcy

 4. @daani
  Aha, za piaty element robisz 🙂

 5. Daani pisze:

  W tym dziale Lubczasopisma szla robota troche na marne, bo nowym zasiedziali bywalcy nie tlumaczyli ocochoooosiii.Dla mnie bykl to zlepek tekstow z Salonu bez ladu i skladu, przepraszam, ale nikt mnie nie oswiecil, na czym polegala wartosc tego dzialu.Nazwa kojarzyla mi sie z grupa trzymajaca
  wlcdze i z lwica lewicy,
  ktora teraz jako cenna

  blogerka
  ma tam poczesne miejsce na nowym salonie.Widac, ze
  posilki wyciagaka z loxhow.

 6. Daani pisze:

  Ty to naprawde „kaczysta” chyba jestes, bo nie potrafisz czytac ze zrozumieniem.Tu nie bedzie bicia poklonow przed nikim i fanatyzmu bezkrytycznego.A z glupia odpowiedziato wstrzymaj sie, kolego, ze ktos, kto widzi zaniechania jest V Kolumna? Fanatycy sa tym wlasnie! / nie bylo zadnej interwencji ze str MSZ! mimo zgloszenia tego przez Redute Dobrego Imienia/

 7. Daani pisze:

  A ty za kogo robisz, skoro atakujesz mnie, kiedy upominam sie o interwencje w sprawie poszanowania pilskich barw narodowych?Co?

 8. Ja robię, jak nadmieniłaś za „kaczyste” 🙂
  Ten dziwny język, którym się posługujesz, to googiel z automatu tłumaczy, czy jak?

 9. Daani pisze:

  Ten dziwny jezyk wynika z literowek ,ktore musze robic, bo zapada mi sie tekst w ramce I musisz byc na to przygotowany. Na Salonie juz sie do tego przyzwyczaili ,a byl I taki ktos, kto sobie wiele cenil moje literowki I dawal za nie „million baksow”,tzn. jezeli ktos nie znajdzie u mnie literowek. Samo przez sie rozumie sie,ze bardzo wysoko cenil moje literowki, a wrog ideowy I to krancowo! Tak,ze masz szanse na czytanie ze zrozumieniem I przelicytowanie kolegi z Salonu.
  Tak bywa, kiedy sie nagle wyczerpia argumenty, to zawsze zostaje czepialstwo do literowek lub stylu., pociesz sie.

 10. Daani pisze:

  W ramce w telefonie,zebys zrozumial prawidlowo.

 11. Cogi pisze:

  Mówiąc szczerze, ja do dziś nie wiem, o co szło w „lubczasopismach”, mimo że trafiła tam większość moich notek.

 12. Daani pisze:

  Wreszcie cos na wzor podobienstwa pogladow z tym Lubczasopisma. Moje tez tam bywaly, ale z rzadka, nie wiedzac czemu? Czemu sluza? Mysle, ze zrobili to sporo lat temu i jak to stara gwardia, uznali, ze to inni powinni sie dowiadywac, pukac, a oni im itworza, a nie, absoluuuutnieeee, zeby sami mieli sobie robic lanserke.

Dodaj komentarz: